Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Pielęgnacja włosów po zabiegu prostowania
Pielęgnacja włosów po zabiegu prostowania
Pielęgnacja

Pielęgnacja włosów po zabiegu prostowania

Dział
Zabiegi prostowania japońskiego, prostowania brazylijskiego oraz prostowania za pomocą prostownicy pozwalają na uzyskanie efektu prostych włosów, który będzie bardziej lub mniej trwały. Aby zachować korzyści z tego typu zabiegów i utrzymać jak najdłużej proste włosy, powinnaś odpowiednio je pielęgnować. Oto nasze rady.
 
Prostowanie japońskie to zabieg bardzo dokładnego prostowania włosów. W jego trakcie modyfikowana jest struktura włosa w sposób niemal trwały. Zabieg ten powinien być wykonywany w sposób bardzo dokładny, pasmo po paśmie, dzięki czemu uzyskiwany jest bardzo precyzyjny rezultat. „Proste włosy utrzymują się z reguły od 3 do 4 miesięcy, jednak efekt stopniowo się zmywa. Nierzadko, już po 2 miesiącach, nasze klientki uciekają się do prostownicy, aby zapewnić sobie w 100% satysfakcjonujący je.” Ważne jest, by odpowiednio odżywiać włosy, które mogą na początku wydawać się suche. Używaj w tym celu maseczek nawilżających.
 
Prostowanie brazylijskie pozwala uzyskać włosy proste, ale jednocześnie miękkie. „Także i tym razem struktura włosa ulega modyfikacji, dzięki czemu staje się on prosty. Ta metoda prostowania włosów jest naturalna, gdyż jej podstawą jest keratyna.” Aby efekt prostowania utrzymał się na dłużej, włosy powinny być też pielęgnowane przy użyciu szamponów i maseczek na bazie keratyny.
 
Jeżeli chodzi o domowe prostowanie włosów prostownicą, to niezbędna jest odpowiednia dbałość o włosy. Jeżeli przesadzisz ze stosowaniem swojej prostownicy, Twoje włókna włosowe będą wystawione na powtarzające się szkodliwe działanie ciepła! „Należy zatem wybrać odpowiednią prostownicę. Powinna ona posiadać płytki ceramiczne lub turmalinowe, które chronią włosy. A Ty powinnaś koniecznie używać sprayu termoochronnego, który pozwoli ochronić włosy przed ciepłem urządzenia.” Jeżeli zauważysz, że Twoje włosy są przesuszone postaw na odżywki nawilżające.
 
Nasza rada: W każdym wypadku, unikaj zbyt częstego mycia włosów. U Jean Louis David, zalecamy mycie głowy od 1 do 2 razy w tygodniu. Jest to idealna częstotliwość pozwalająca zachować zdrowie Twoich włosów i skóry głowy. Ponadto, rzadsze mycie głowy pozwala uniknąć zbytniej ekspozycji włosów na oddziaływanie wapnia, znajdującego się w wodzie, który ma tendencję do wysuszania włókien włosowych.
 
Dowiedz się wiecej
Porady
VANESSA GIANI
Sprawdź nasze wskazówki

Expert
Jean Louis David

VANESSA GIANI
Trenerka z Paryża
Sprawdź
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ