Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Pielęgnacja włosów po prostowaniu
Pielęgnacja włosów po prostowaniu
Eksperci

Pielęgnacja włosów po prostowaniu

Dział
Prostowanie włosów polega na zmianie ich struktury, co wyjątkowo osłabia włókna włosowe. Po tego typu zabiegu chemicznym, warto zadbać o włosy w szczególny sposób.
 
Nie ma zabiegów prostowania włosów, które nie osłabiałyby włókien włosowych. „Konsekwencje prostowania włosów są znane od wielu lat. Istnieją alternatywne zabiegi, które w znacznie mniejszym stopniu modyfikują strukturę włosa, takie jak prostowanie japońskie lub prostowanie brazylijskie”.
 
Jeżeli jednak zależy ci na tradycyjnym prostowaniu włosów (przeznaczonym głównie dla osób z włosami w stylu afro), nie idź byle gdzie i nie decyduj się na byle co. „Prostowanie wykonywane jest na włosach od lokowanych po kędzierzawe. Włosy powinny być zdrowe i niefarbowane. Im zdrowsze włosy, tym większe szanse na powodzenie zabiegu prostowania. Włosy nie tylko powinny być zdrowe, ale też i grube. Prostowanie polega na rozprostowywaniu włókien włosowych i nakładaniu na nie produktów chemicznych. W przypadku zbyt cienkich włosów, włókna włosowe łamią się szybciej i są bardziej osłabione.”
 
Po zabiegu prostowania niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja włosów. „Używaj więc kosmetyków przeznaczonych do włosów prostowanych lub do włosów suchych i osłabionych. Produkty na bazie keratyny pomogą twoim włosom odzyskać miękkość i blask. Jeżeli twoje włosy są suche, to znak, że zostały one pozbawione łusek włosowych. To właśnie w takich sytuacjach, keratyna pozwoli je odbudować.”
 
Nasza rada: Nie ma przeciwwskazań do farbowania włosów po zabiegu prostowania. Aby dodatkowo nie osłabiać włosów, warto jednak zdecydować się na farbę bez amoniaku.
 
© DR © Jean Louis David
Dowiedz się wiecej
Porady
VANESSA GIANI
Sprawdź nasze wskazówki

Expert
Jean Louis David

VANESSA GIANI
Trenerka z Paryża
Sprawdź
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ