Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Pielęgnacja włosów o azjatyckiej naturze
Pielęgnacja włosów o azjatyckiej naturze
Pielęgnacja

Pielęgnacja włosów o azjatyckiej naturze

Dział
Włosy o azjatyckiej naturze często budzą zazdrość: są gęste, zazwyczaj proste i naturalnie lśniące. Odkryj, jak powinnaś je pielęgnować każdego dnia.
 
Naturalnym kolorem włosów Azjatek jest czarny. W związku z tym, kobiety z Azji dość często decydują się na refleksy rozświetlające ich fryzury. „Refleksy na czarnych włosach można uzyskać wyłącznie w wyniku rozjaśniania. Rozjaśniając je o jeden ton uzyskamy kolor kasztanowy lub mocno ciemnofioletowy. Jeżeli rozjaśnimy je nieco bardziej, powstaną na nich śliczne, miodowe refleksy. Jeżeli jednak posuniemy się jeszcze dalej, włosy zostaną znacznie osłabione, a kolor, który uzyskamy w efekcie rozjaśniania może wręcz przypominać pomarańczowy lub kanarkowy żółty, które rzadko należą do pożądanych koloryzacji! Dwa do trzech tonów rozjaśniania wystarczą, aby nadać fryzurze śliczne, głębokie refleksy.”
 
Wybór fryzury będzie zależał od gustu oraz efektu, który dana osoba chce uzyskać. Trudno jest więc generalizować, jakie fryzury wyglądają najlepiej na włosach o azjatyckiej naturze. „Najczęściej spotykana fryzura u Azjatek to ustrukturyzowany bob. Ich gęste i gładkie włosy dodadzą tej fryzurze uroku. Nie każdy jednak marzy o krótkich włosach.” Jeżeli włosy nie zostały osłabione koloryzacjami, niemal każda fryzura będzie dla nich odpowiednia. „Mając na uwadze piękny wygląd oraz gładkość włókien włosowych Azjatek, będą one dobrze wyglądały w każdej fryzurze!”
 
Nie istnieją specjalne produkty przystosowane do włosów o azjatyckiej naturze. Kosmetyki powinny być raczej dobrane do rodzaju włosów każdej osoby. „Suche włosy powinny być pielęgnowane produktami wzbogaconymi o keratynę, podczas gdy dla włosów bez połysku bardziej odpowiednie będą kosmetyki pozwalające wydobyć z nich blask. Dany kosmetyk powinien być więc wybrany w zależności od problemów włosa, a nie od jego natury.”
 
Nasza rada: Jeżeli masz azjatycką naturę włosów, a ich włókna są osłabione kolejnymi koloryzacjami, używaj regularnie kosmetyków, które odżywią twoje włosy i sprawią, że będą one bardziej lśniące, takich jak szampony i maseczki nawilżające. Te ostatnie powinny być pozostawiane na włosach przez około 10 minut po każdym myciu głowy, gdyż ich działanie jest krótkotrwałe.
 
Dowiedz się wiecej
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ