Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Pielęgnacja trwałej
Pielęgnacja trwałej
Eksperci

Pielęgnacja trwałej

Dział
Celem trwałej jest stworzenie wytrzymałych i odpornych – mniej lub bardziej wyraźnych – loków lub wrażenia ruchu na końcówkach i połowach długości włosów. Jest to bardzo efektywny zabieg, nawet jeśli nie cieszy się obecnie dużym powodzeniem. Jeżeli należysz do osób, które stawiają na wygodę, odkryj nasze rady.
 
Trwała osiągnęła szczyt sukcesu w latach 80. Była łatwa do wykonania i bardzo modna, szybko jednak zaczęła tracić powodzenie. „Od połowy lat 90. coraz większe zainteresowanie zaczęły przyciągać włosy proste, jak również bardziej naturalne fryzury. Ponadto, wadą okazała się jej największa zaleta: trwałość. Wiele naszych klientek chciało częściej zmieniać fryzurę.”
 
Nie oznacza to jednak, że zniknęła ona kompletnie. Wszystko zależy od dawkowania. Unikaj popadania w skrajności w rodzaju mocno kręconych loków, czy też zbyt odważnych fryzur. Wybieraj raczej zaokrąglone kształty lub włosy falowane.
 
Efekt trwałej utrzymuje się przez dwa lub trzy miesiące. W tym czasie doradza się unikanie farbowania, które mogłoby zbytnio nadwyrężyć włosy. „Na naturalne i zdrowe włosy, trwała nie będzie miała negatywnego wpływu. Należy jednak używać odpowiednio dostosowanych dla niej produktów. W tym konkretnym przypadku, chodzi o szampony i maseczki do włosów kręconych, które pomogą im zachować dłużej zaokrąglony kształt.” Na co dzień powinnaś również unikać ciągnięcia za włosy lub prostowania ich, gdyż może to na trwałe rozluźnić loki.
 
Nasza rada: Po wyjściu od fryzjera nie powinnaś myć włosów przez 24 godziny. W przeciwnym razie, twoja trwała natychmiast opadnie. Możesz ewentualnie zwilżyć włosy, ale szampony, maseczki, a w szczególności szczotkowanie, to rzeczy, o których powinnaś wtedy zapomnieć.
 
Dowiedz się wiecej
Porady
VANESSA GIANI
Sprawdź nasze wskazówki

Expert
Jean Louis David

VANESSA GIANI
Trenerka z Paryża
Sprawdź
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ