Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Pielęgnacja siwych włosów
Pielęgnacja siwych włosów
Pielęgnacja

Pielęgnacja siwych włosów

Dział
Postanowiłaś stawić czoła swoim siwym włosom, a nawet się do nich przyznać! Dzięki naszym wskazówkom dotyczącym pielęgnacji i stylizacji siwych włosów, dowiesz się jak odpowiednio o nie zadbać.
 
Siwe włosy mają inną teksturę niż pozostałe włosy. „Włosy z czasem gubią swoje pigmenty, a w momencie, w którym są już ich całkowicie pozbawione, stają się po prostu białe.” Pierwsze siwe włosy mogą się pojawić w wieku 40, ale równie dobrze i 25 lat. Wiek nie ma tu znaczenia. Chodzi przede wszystkim o Twoje skłonności genetyczne!
 
Siwe włosy często są bardziej suche, czasami są grubsze lub cieńsze od włosów z pigmentem lub też zaczynają się kręcić. Mogą przyjmować różne formy u różnych osób. „Włos nie zmienia swojej struktury natychmiast. Jest to długotrwały proces. Na co dzień, trudno jest sobie z tego zdać sprawę, gdyż siwe włosy wkomponowują się w masę włosów na głowie.” Twoja fryzura pozostaje więc niezmienna.
 
Pielęgnacja siwych włosów staje się konieczna w momencie, w którym zaczynają one być dość liczne. „Jeżeli siwe włosy stanowią 10 do 15% wszystkich Twoich włosów, nie powinnaś zmieniać swoich przyzwyczajeń. Jednakże, jeżeli ich liczba przekracza 60 do 70%, to ewidentny znak, że należy zmienić podejście do pielęgnacji włosów!” Na przykład, jeżeli Twoje siwe włosy są grube i suche, powinnaś używać odżywek nawilżających, które je zmiękczą. „Od czasu do czasu warto też użyć szamponu lub odżywki przeciwko żółknięciu włosów, dzięki którym unikniesz nieestetycznych, niebieskich refleksów na włosach… Raz w miesiącu myj włosy szamponem do siwych włosów.” Na co dzień, stosuj produkty przeznaczone do Twojego rodzaju włosów.
 
Nasza rada: W pewnym wieku włosy krótkie lub ścięte w boba stają się idealną fryzurą! Jest to dość subiektywny pogląd, ale generalnie najbardziej korzystne fryzury dla osób o siwych włosach to strzyżenia na chłopczycę.
 
Dowiedz się wiecej
Porady
LUIS FARIA
Sprawdź nasze wskazówki

Expert
Jean Louis David

LUIS FARIA
Trener z Paryża
Sprawdź
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ