Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

JLD
JLD

Pielęgnacja włosów farbowanych profesjonalnymi kosmetykami

z linii Kérastase Reflection

Farbowanie włosów to jeden z podstawowych zabiegów upiększających, który cieszy się ogromną popularnością wśród kobiet i ma niezwykle bogatą historię. Najprawdopodobniej, pierwsza próba koloryzacji miała miejsce już w starożytnym Egipcie. Wówczas, do tego zabiegu wykorzystywano środki naturalnego pochodzenia, które jednak nie dawały trwałego efektu. Współcześnie, panie, które farbują włosy mogą cieszyć się pięknym kolorem przez dłuższy czas. Jednak skutkiem tego jest osłabienie kosmyków, które stają się matowe i pozbawione witalności. Na szczęście można temu skutecznie przeciwdziałać. Wystarczy poznać tajniki właściwej pielęgnacji opartej na profesjonalnych kosmetykach, które są przeznaczone do włosów farbowanych. Ich zadaniem jest nie tylko odżywienie włosów, ale też ochrona koloru.

Potrzeby włosów farbowanych

Włosy farbowane są poddawane szkodliwemu działaniu farb, które, aby były skuteczne, muszą charakteryzować się silnym działaniem, w związku z czym, w ich składzie nie brakuje substancji chemicznych. Chociaż coraz więcej producentów proponuje nowoczesne farby, które w dużej mierze oparte są na bezpiecznych składnikach, to jednak tego rodzaju preparaty zawsze w pewnym stopniu osłabiają kosmyki. Trzeba mieć bowiem świadomość, że włos farbowany to włos, który ma uszkodzoną osłonkę, a czasem nawet korę. W efekcie, pasma stają się szorstkie, matowe, łamliwe i pozbawione blasku. Takie fryzury są też bardziej narażone na działanie czynników zewnętrznych niż włosy, które nie są farbowane. W związku z tym, należy je szczególnie chronić przed intensywnymi promieniami słonecznymi, słoną wodą, a nawet stylizacją, która dodatkowo wysusza i osłabia kosmyki.

Biorąc pod uwagę działanie farb, które wysuszają i osłabiają włosy, konieczne jest intensywne nawilżanie i dostarczanie składników odżywczych, które wnikną głęboko w strukturę pojedynczych kosmyków i w ten sposób pomagają je odbudować oraz wzmocnić. Jednocześnie należy pamiętać, żeby jak najdłużej utrzymać efekt farbowania, a więc piękny i lśniący kolor. W tym celu ważne jest stosowanie odpowiednich kosmetyków, które zapewnią właściwy poziom nawilżenia i odżywienia wraz z ochroną koloru.

Właściwa pielęgnacja włosów farbowanych

Pielęgnacja włosów farbowanych powinna łączyć w sobie odpowiednie kosmetyki oraz właściwe nawyki, które każdego dnia będą widocznie wpływać na kondycję włosów. W związku z tym, do podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych należą:

częste rozczesywanie włosów, koniecznie przed myciem, oraz bardzo delikatne rozczesywanie mokrych pasm,

mycie włosów w letniej wodzie,

dokładne spłukiwanie kosmetyków podczas mycia,

delikatne mycie samej skóry głowy bez mocnego pocierania i szarpania kosmyków,

delikatne osuszanie ręcznikiem,

unikanie przegrzewania suszarką, a w miarę możliwości pozostawienie włosów do naturalnego wyschnięcia,

codzienne używanie kosmetyków przeznaczonych do włosów farbowanych,

regularne wykonywanie zabiegów, które intensywnie regenerują włosy,

właściwa dieta bogata w składniki mineralne, które wpływają na stan włosów, m.in. cynk, siarka, magnez oraz miedź. Nie powinno zabraknąć również wartościowego białka i tłuszczu.

Bardzo ważne jest to, aby podczas codziennej pielęgnacji włosów farbowanych używać właściwych narzędzi. Podstawą jest szczotka z miękkim włosiem, które nie plącze kosmyków, ale wygładza ich powierzchnię, a także grzebień z szeroko rozstawionymi zębami i suszarka wyposażona w zimnych nawiew. Dobrze jest też na jakiś czas zrezygnować z częstej stylizacji włosów z użyciem prostownicy i lokówki. Warto również zainwestować w profesjonalne środki do włosów farbowanych, np. szampony fryzjerskie, które wykazują się intensywniejszym i skuteczniejszym działaniem niż wiele innych preparatów. Należą do nich kosmetyki z linii Kérastase Reflection, które są dostępne w salonach Jean Louis David. Ich pielęgnacyjne właściwości można wykorzystać podczas zabiegów, które są wykonywane w na miejscu w salonach, a potem kontynuować terapię we własnym domu.

Kérastase Reflection – ratunek dla farbowanych włosów

Kosmetyki Kérastase Reflection zawierają wszystko to, czego potrzebują włosy farbowane. Ich innowacyjna formuła pozwala odżywić i wygładzić wszystkie pasma przy jednoczesnej ochronie koloru. Umożliwia to wyjątkowy skład, w który wchodzą: glukonian cynku zatrzymujący pigment we wnętrzu włosa, witamina E oraz filtry UV, które dodatkowo chronią kolor oraz olej lniany nadający niesamowity połysk i zabezpieczający włosy przed mechanicznymi uszkodzeniami.

Tak intensywna kuracja i skuteczna ochrona jest oparta na podstawowych kosmetykach, które wykorzystywane są podczas codziennej pielęgnacji, a należą do nich: szampon, odżywka i maska do włosów farbowanych. Pierwszym krokiem jest więc kąpiel rozświetlająca i zapewniająca trwałość koloru. Szampon Kérastase Reflection nie tylko bowiem oczyszcza włosy, ale też wydobywa ich blask, zmiękcza i wygładza powierzchnię, wzmacnia kolor i chroni go przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych oraz innych czynników zewnętrznych. Drugim krokiem jest nałożenie odżywki, którą po około 2 minutach należy dokładnie spłukać. Dla wzmocnienia kuracji, warto raz na kilka dni zastąpić odżywkę maską z linii Kérastase Reflection, która została stworzona z myślą o bardzo uwrażliwionych włosach koloryzowanych.

Tak profesjonalna pielęgnacja pozwoli cieszyć się odżywionymi włosami, które jednocześnie będą zachwycać przez wiele dni lśniącym oraz intensywnym kolorem. Nareszcie farbowanie nie musi wiązać się ze zniszczonymi kosmykami, które wyglądają nieestetycznie, a przez to nowy kolor nie prezentuje się na nich tak, jak powinien. Teraz każda kobieta może olśniewać zdrowymi włosami w wymarzonym odcieniu.

Facebook
Pinterest
Twitter

Sprawdź również ….

Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy
Fryzura
Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy

Wraz z  nadejściem wiosny zaczyna się sezon festiwali muzycznych. Celebryci często korzystają z tej okazji, by zmienić diametralnie swój wygląd i, przede wszystkim, fryzurę! Na Caochella,...

Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?
Fryzura
Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?

Niektóre kobiety skarżą się na brak objętości włosów, szczególnie wtedy, gdy noszą efekt wavy. Na szczęście, istnieją na to rozwiązania. Odkryj propozycje ekspertów.   Pierwszym rozwiązaniem...

Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty
Fryzura
Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty

Ta oryginalna fryzura idealnie pasuje kobietom, lubiącym ekstrawagancki styl! Jedynym warunkiem są długie i grube włosy. Cienkie włosy nie będą się tak dobrze trzymać i rezultat nie będzie...

Przejdź z brązu na blond
Farbowanie
Przejdź z brązu na blond

Z reguły przejście z brązu na blond jest skomplikowanym zabiegiem fryzjerskim, jeżeli nie jest dobrze przygotowane. Jest to koloryzacja, która szczególnie osłabia włosy. Chcąc uzyskać pożądany...

Więcej aktualności