Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Piękne włosy: praktyki, których należy unikać
Piękne włosy: praktyki, których należy unikać

Piękne włosy: praktyki, których należy unikać

Zawsze miło jest popatrzeć na lśniące i zdrowe włosy. Aby osiągnąć ten efekt, wykonujesz zapewne różne zabiegi pielęgnacyjne, udajesz się do fryzjera... Jednak na co dzień, czy nie masz wrażenia, że niektóre z Twoich zabiegów odnoszą odwrotny skutek? Oto kilka złych praktyk, które warto wyeliminować z rutynowej pielęgnacji włosów.

Mycie włosów przy użyciu niewłaściwych produktów. Jeżeli masz cienkie włosy, na nic zda się stosowanie szamponu do włosów suchych. “Powinnaś wiedzieć jakiego rodzaju są Twoje włosy, aby dobrać do  nich odpowiednie szampony, maseczki i inne produkty pielęgnacyjne. Jeżeli masz wątpliwości co do ich klasyfikacji, skonsultuj się ze swoim fryzjerem.”
 
Niedokładne spłukiwanie włosów. Właściwe spłukanie włosów jest czasochłonne, tym bardziej, jeżeli masz długie włosy. “Nie istnieje konkretna reguła, dlatego sama powinnaś ocenić, kiedy Twoje włosy będą już dokładnie spłukane. Jak się o tym przekonać? Dobrze spłukane włosy zgrzytają i piszczą pod palcami.” Nie przesadzaj przy tym z ilością letniej wody, którą zużyjesz na spłukanie każdej partii swoich włosów!
 
Osuszanie włosów poprzez tarcie ich ręcznikiem. Wychodzenie spod prysznica z ociekającymi wodą włosami, a następnie energiczne tarcie ich ręcznikiem w celu pozbycia się nadmiaru wody jest niebywale powszechną czynnością (którą zapewne przynajmniej raz w życiu wykonała każda z nas...). Od teraz należy o niej zapomnieć. “Trąc włosy, osłabiasz je. Dlatego, zamiast je trzeć, owiń je ręcznikiem i pozostaw na ok. dziesięć minut, dociskając ręcznik do mokrych włosów.”
 
Nieczesanie włosów. Oczywiście, czesanie ich zbyt często lub zbyt energicznie nie jest zalecane, ale można przy tym odnaleźć równowagę! “Czesz się dwa razy dziennie, rano i wieczorem, przez ok. minutę za każdym razem. Pozwoli to na pozbycie się wszelkich nieczystości, których włosy nabrały w ciągu dnia, a także poprawi krążenie krwi.”
 
Zbyt częste stosowanie urządzeń do stylizacji włosów (lokówek, suszarek, prostownic). Oraz używanie ich na mokrych włosach. “Aby sprzęt ten nie zniszczył Twoich włosów, powinnaś go używać na suchych włosach, spryskując je wcześniej sprayem termoochronnym. Ochroni on włosy przed ciepłem Twojej prostownicy lub lokówki.” Te z Was, które mają cienkie włosy, powinny unikać używania tego sprzętu na co dzień, aby dodatkowo nie osłabiać włosów.
 
Nieustanne przeczesywanie włosów rękoma. Robisz to, nawet o tym nie myśląc. Drobna korekta ułożenia pasma włosów, zaczesanie włosów do tyłu... Cóż, jest tyle wymówek, by dotykać włosów rękoma. W rezultacie stają się one tłuste. “Zamiast wciąż poprawiać włosy rękoma, po prostu zepnij je!”
 
Nasza rada: Pomimo wszystkich zabiegów wykonywanych na włosach oraz wskazówek związanych z pielęgnacją urody, do których się stosujesz, nie powinnaś zapominać o wizycie u fryzjera. Szczególnie z uwagi na rozdwojone końcówki! Wiedz, że zniszczone i rozdwojone końcówki potrafią zepsuć wygląd nawet najpiękniejszych włosów. Jaka częstotliwość będzie optymalna? Co 3 miesiące.
 
Facebook
Pinterest
Twitter

Sprawdź również ….

Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy
Fryzura
Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy

Wraz z  nadejściem wiosny zaczyna się sezon festiwali muzycznych. Celebryci często korzystają z tej okazji, by zmienić diametralnie swój wygląd i, przede wszystkim, fryzurę! Na Caochella,...

Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?
Fryzura
Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?

Niektóre kobiety skarżą się na brak objętości włosów, szczególnie wtedy, gdy noszą efekt wavy. Na szczęście, istnieją na to rozwiązania. Odkryj propozycje ekspertów.   Pierwszym rozwiązaniem...

Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty
Fryzura
Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty

Ta oryginalna fryzura idealnie pasuje kobietom, lubiącym ekstrawagancki styl! Jedynym warunkiem są długie i grube włosy. Cienkie włosy nie będą się tak dobrze trzymać i rezultat nie będzie...

Przejdź z brązu na blond
Farbowanie
Przejdź z brązu na blond

Z reguły przejście z brązu na blond jest skomplikowanym zabiegiem fryzjerskim, jeżeli nie jest dobrze przygotowane. Jest to koloryzacja, która szczególnie osłabia włosy. Chcąc uzyskać pożądany...

Więcej aktualności

Expert
Jean Louis David

LUIS FARIA
Trener z Paryża
Sprawdź