Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

JLD
JLD
JLD
Nowości

Pedicure klasyczny w nowej odsłonie - recepta na piękne i zadbane stopy.

Dział

Nie tylko piękne dłonie ale również wypielęgnowane stopy są uznawane za atrybut urody kobiety, dlatego aksamitnie gładka skóra oraz estetycznie opiłowane paznokcie są bardzo ważnym elementem jej wizerunku. Zadbane stopy poprawiają samopoczucie i dodają pewności siebie, co czyni kobietę jeszcze bardziej atrakcyjną. Należy więc pamiętać, że są bardzo seksowną częścią ciała, o którą warto dbać przez cały rok.


Pedicure klasyczny – kilka słów o zabiegu


Pedicure klasyczny to zabieg pielęgnacyjny, który polega na opiłowaniu paznokci, odsunięciu skórek oraz usunięciu zrogowaciałego naskórka. Jego dopełnieniem jest aromatyczny peeling oraz relaksujący masaż, który pobudza zmysły i pozwala się odprężyć. Na koniec zabiegu płytka paznokcia malowana jest bezbarwną odżywką lub utwardzaczem, jednak bardziej odważne kobiety mogą wybrać lakier w modnym kolorze.

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu


Pedicure kosmetyczny warto wykonać przede wszystkim wówczas, gdy stopy są zaniedbane oraz mają nieestetyczny wygląd. Zabieg poprawia kondycję stóp, a także daje poczucie komfortu i pewność, że wyglądają naprawdę doskonale.


Wskazaniami do wykonania pedicure są również:

zrogowaciały naskórek (odciski, modzele i nagniotki),

nierówna, pofalowana płytka paznokcia,

wysuszona i zbyt gruba skóra pięt,

nadmierna potliwość stóp.

Przed przystąpieniem do pracy, przeprowadzany jest wywiad z klientką, który dotyczy chorób skórnych i alergicznych oraz innych schorzeń. W przypadku wystąpienia grzybicy skóry lub paznokci, należy wstrzymać się przed wykonaniem pedicure do czasu wyleczenia objawów.
Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są między innymi:


grzybica stóp,

grzybica paznokci,

stany zapalne, ropne i alergiczne skóry,

choroby zakaźne,

łuszczyca skóry i paznokci,

bardzo zły stan płytki paznokcia,

przerwana ciągłość naskórka (świeże rany i otarcia),

inne choroby wirusowe, bakteryjne i pasożytnicze,

problemy z krzepliwością krwi.

Przed zabiegiem


Profesjonalnie wykonany pedicure to gwarancja pięknych i zadbanych stóp, pozbawionych modzeli, zgrubień i zrogowaciałego naskórka. Istotnym aspektem pracy profesjonalnych pedicurzystek jest korzystanie z narzędzi jednorazowego użytku, dzięki czemu klientki zyskują pewność, że zabieg przeprowadzany jest w sterylnych i higienicznych warunkach.

Odpowiednio przygotowane stanowisko pracy wyposażone jest w wysterylizowane narzędzia, profesjonalne kosmetyki, niezbędne środki higieniczne, specjalistyczne urządzenia oraz podnóżek, który powinien zostać zabezpieczony jednorazowym podkładem. Pedicurzystka przed przystąpieniem zabiegu myje i dezynfekuje ręce oraz zakłada rękawiczki ochronne.

Zabieg poprzedzony jest usunięciem starego lakieru do paznokci oraz relaksującą kąpiel stóp, z dodatkiem preparatu odświeżającego i zmiękczającego skórę i paznokcie, co przygotowuje je samym do kolejnych etapów pielęgnacji.

Opracowanie paznokci i skórek


Pedicurzystka skraca paznokcie i wyrównuje je za pomocą pilnika lub frezarki, następnie opracowuje skórki, które odsuwa tzw. kopytkiem, a następnie wycina cążkami. Jeżeli skórki są twarde, może skorzystać z preparatów, które służą do ich zmiękczania. Po ich opracowaniu, kopytkiem oczyszcza się wolny brzeg paznokci, a nieestetyczne bruzdy, nierówności i przebarwienia poleruje za pomocą np. właściwie dobranych frezów.

Usunięcie zrogowaceń

Kolejny etap polega na usunięciu nieestetycznych zrogowaceń naskórka tarką lub profesjonalną frezarką z tzw. „kapturkiem ściernym". W przypadku większych zrogowaceń, pedicurzystka stosuje odpowiedni preparat, który zmiękcza skórę i dopiero wówczas może przystąpić do etapu frezowania.


Zakończenie pedicure


Dopełnieniem profesjonalnego pedicure jest aromatyczny peeling, który wygładza skórę i zapewnia jej zdrowy wygląd, a następnie wykonywany jest odprężający 10-minutowy masaż stóp. W przypadku chęci pomalowania paznokci na wybrany przez siebie kolor, pedicurzystka odtłuszcza płytki paznokci, nanosi lakier, a na koniec wsmarowuje w skórki oliwkę pielęgnacyjną.


Lakier zazwyczaj utrzymuje się na paznokciach przez kilka dni. A gdyby tak mógł pozostać na nich jeszcze dłużej?


GelColor by OPI – pedicure w nowej odsłonie


GelColor by OPI to supernowoczesna technologia produktu, jakiego dotychczas nie było. Laboratorium marki OPI opracowało nowatorską formułę lakieru w formie żelu, który tworzy na powłokę niemal identyczną jak tradycyjny lakier do paznokci – ultracienką i delikatną. Trwały pedicure z użyciem GelColor to odpowiedź na marzenia kobiet o pięknych i zadbanych paznokciach. Kolekcja lakierów zachwyca bogactwem kolorów, metalicznym połyskiem i wręcz natychmiastowym efektem WOW!


Marka opracowała jak dotąd najnowocześniejszą i jedyną na świecie technologię światłoutwardzalnego żelu do paznokci, przez który przenika powietrze i woda, która jest niezwykle ważna dla utrzymania paznokci w doskonałej kondycji.
GelColor by OPI nie jest lakierem hybrydowym lecz wyjątkowo delikatnym żelem, który dobrze przepuszcza powietrze i nie wiąże się tak mocno z płytką paznokcia, dzięki czemu jej nie niszczy.


Etapy zabiegu


Malowanie paznokci za pomocą GelColor poprzedzone jest dokładnie takimi samymi czynnościami, jak w przypadku tradycyjnego lakieru.
Pozostałe etapy zabiegu to:


zmatowienie i odtłuszczenie powierzchni paznokci,

nałożenie preparatu, który zwiększa przyczepność i trwałość lakieru,

nałożenie bazy, którą należy utwardzać przez 30 sekund w lampie LED,

nałożenie cienkiej warstwy GelColor, którą również należy utwardzać przez 30 sekund w lampie LED,

nałożenie utwardzacza.

Pedicure GelColor – zalety

Supernowoczesna seria GelColor by OPI to produkty, które są przede wszystkim produkty bardzo trwałe, gdyż utrzymują się na paznokciach ponad 2 tygodnie, a jednocześnie gwarantują diamentowy połysk. Nowatorskie lakiery są także bezzapachowe i hipoalergiczne, a dzięki formule 3-Free nie zawierają w składzie formaldehydu, toulenu i DBP.

Dowiedz się wiecej
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ