Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Oczyszczanie
Oczyszczanie
Oczyszczanie
Nasze usługi

Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki

Dział

Cera każdego dnia narażona jest na działanie wielu szkodliwych czynników, takich jak bakterie, toksyny i pozostałości po makijażu. Dodatkowym obciążeniem dla skóry są naturalne procesy zachodzące w organizmie, przede wszystkim produkcja sebum, która może zatykać pory i prowadzić do powstawania niedoskonałości. Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki pozwala usunąć zanieczyszczenia, dogłębnie odświeżyć cerę i poprawić jej wygląd. Salony urody oferują zabiegi dedykowane każdemu rodzajowi skóry. Wśród nich znajdują się m.in. mikrodermabrazja, peeling kawitacyjny i eksfoliacja kwasami. Zobacz, jak przywrócić twarzy naturalny i świeży wygląd.


Profesjonalne oczyszczanie twarzy – wskazania

Oczyszczanie twarzy jest podstawowym elementem codziennej pielęgnacji. Pozwala usunąć zanieczyszczenia, które w ciągu dnia zgromadziły się na powierzchni cery. Jednak samodzielne oczyszczanie działa jedynie powierzchniowo, przez co w jego trakcie nie zostają zniwelowane wszystkie szkodliwe czynniki. W efekcie cera szybciej ulega procesom starzenia. Dodatkową konsekwencją jest wystąpienie lub nasilenie problemów trądzikowym i zaskórników. Jak temu zaradzić? Niezbędnym uzupełnieniem codziennej pielęgnacji jest profesjonalne oczyszczanie twarzy u kosmetyczki. Podczas zabiegu zostają usunięte zanieczyszczenia zalegające na powierzchni naskórka, a także te znajdujące się w jego głębszych warstwach. Ponadto oczyszczanie twarzy przygotowuje skórę do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych - dzięki niemu cera lepiej absorbuje składniki kremów i masek pielęgnacyjnych.


Zalety regularnego oczyszczania twarzy u kosmetyczki:


• Wyrównany i jednolity kolory cery
• Redukcja zaskórników
• Matowa skóra
• Odżywiona i nawilżona cera – dzięki lepszemu wchłanianiu substancji zawartych w preparatach pielęgnacyjnych.


W przypadku skóry suchej, mieszanej i wrażliwej oczyszczanie twarzy należy przeprowadzać co najmniej 2 razy w roku, przy cerze tłustej i mieszanej minimum 5 razy.
Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki – zabiegi, które warto polecić

Preparaty do samodzielnego oczyszczania twarzy działają jedynie na wierzchnią warstwę naskórka. Głęboką regenerację i odświeżenie cery zapewniają profesjonalne zabiegi kosmetyczne, podczas których wykorzystywane są nowoczesne i bezpieczne metody oczyszczania twarzy. Zalicza się do nich mikrodermabrazja, peeling kawitacyjny, złuszczanie cery kwasami oraz zabieg SELVERT THERMAL.

• Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja to zabieg mechanicznego złuszczania naskórka. Przeprowadza się go za pomocą maszyny wyposażonej w głowice diamentowe, które w sposób kontrolowany ścierają naskórek do momentu uzyskania pożądanego rezultatu.
Wskazania: mikrodermabrazja to zabieg kosmetyczny o szerokim zastosowaniu, który pomaga zwalczyć wiele problemów skórnych. Polecany jest osobom o cerze tłustej i mieszanej, z rozszerzonymi porami i zaskórnikami, a także w przypadku skóry z przebarwieniami.


Efekty mikrodermabrazji:


• skóra twarzy oczyszczona z martwych komórek,
• zaskórniki usunięte,
• zniwelowane zmiany trądzikowe i przebarwienia.
Przeciwskazania do mikrodermabrazji to m.in. skłonność do tworzenia się bliznowców, stany zapalne skóry, trądzik ropny i różowaty, infekcje skórne, np. aktywna opryszczka.

• Peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny to nowoczesny i bezbolesny sposób głębokiego oczyszczenia twarzy. Pozwala kompleksowo usunąć zanieczyszczenia i zrogowaciały naskórek. W zabiegu wykorzystywany jest efekt kawitacji, który polega na przemianie wody ze stanu ciekłego w gazowy. Specjalne urządzenie wytwarza fale ultradźwiękowe, które po skierowaniu na wilgotną skórę tworzy mikropęcherzyki wypełnione gazem. Pęcherzyki gwałtownie pękają, oddzielają zanieczyszczenia i martwy naskórek od cery.
Wskazania: ze względu na swój nieinwazyjny charakter peeling kawitacyjny polecany jest do oczyszczania wrażliwej i delikatnej skóry. Wykorzystywany jest również jako element pielęgnacji cery trądzikowej, mieszanej i tłustej. Ponadto peeling przygotowuje skórę do dalszych zabiegów upiększających, ponieważ zwiększa wchłanianie substancji odżywczych i nawilżających z kosmetyków.


Efekty peelingu kawitacyjnego:


• dogłębnie oczyszczona i odświeżona cera,
• mniej widoczne pory,
• zredukowane wągry i zaskórniki.
Dodatkową zaletą zabiegu jest pobudzenie cery do regeneracji i produkcji nowych komórek. Mikromasaż wywołany efektem kawitacji stymuluje krążenie, dzięki czemu skóra twarzy wygląda młodziej, jest lepiej dotleniona a jej koloryt wyrównany.

• Zabieg oczyszczający SELVERT THERMAL


Polecany jest dla skóry tłustej i mieszanej ma bowiem właściwości odświeżające i bakteriobójcze, dzięki czemu skutecznie redukuje problemy charakterystyczne dla cery tłustej i mieszanej. Linię produktów Selvert Thermal, którymi wykonuje się zabiegi oparto na aktywnych składnikach pochodzących z torfu, błota, wody termalnej, białka ślimaka czy borowiny.


Efekty zabiegu:


• znormalizowana praca gruczołów i regulacja wydzielania sebum,
• stymulacja odbudowy tkanek,
• oczyszczenie cery.

• Oczyszczanie twarzy kwasami

Oczyszczanie twarzy kwasami to rodzaj peelingu chemicznego, w którym wykorzystuje się preparaty złuszczające na bazie kwasów o podwyższonym stężeniu. Po nałożeniu na cerę kwasy rozluźniają połączenia międzykomórkowe i delikatniej usuwają zrogowaciały naskórek, odsłaniając jego nowe warstwy. Rodzaj preparatu dostosowywany jest do konkretnej cery i problemu skórnego.


Efekty zabiegu:


• głęboko oczyszczona cera,
• odblokowane i zwężone pory,
• likwidacja zaskórników,
• mniej widoczne przebarwienia,
• uregulowane wydzielanie sebum.


Czas: oczyszczanie twarzy kwasami należy przeprowadzać jesienią i wczesną wiosną, kiedy cera nie jest poddana intensywnemu promieniowaniu słonecznemu ani silnym mrozom. Po zabiegu eksfoliacji skóra jest bowiem bardziej wrażliwa i kontakt z surowymi warunkami może ją podrażnić.
Warto wiedzieć: aby przygotować cerę do oczyszczania u kosmetyczki, warto wcześniej wprowadzić do codziennej pielęgnacji preparaty z kwasami o niższym stężeniu. Maksymalne nasycenie preparatów złuszczających w kosmetykach przeznaczonych do samodzielnego stosowania wynosi 20%, jednak na początek warto wybrać produkty o wartości od 5 do 12%. Kosmetyki zawierające kwasy o wyższym stężeniu powinny być stosowane jedynie podczas profesjonalnych zabiegów, ponieważ nieumiejętnie użyte mogą podrażnić cerę.


Rodzaje kwasów wykorzystywanych w oczyszczaniu twarzy:


Kwasy AHA – zaliczamy do nich kwas glikolowy, mlekowy, cytrynowy, jabłkowy, migdałowy. Zabiegi oczyszczające na bazie kwasów AHA polecane są do cery suchej, z tendencją do rogowacenia i o poszarzałym kolorycie. Kwasy AHA intensywnie nawilżają skórę i niwelują przebarwienia. Wyjątkowe właściwości w tej grupie posiada kwas migdałowy, który stosowany jest w terapii cery trądzikowej. Wykazuje on działanie bakteriobójcze i niweluje powstawanie nowych zmian skórnych.
Kwasy BHA – w kosmetyce wykorzystywany jest jeden kwas z tej grupy: kwas salicylowy. Oczyszczanie twarzy preparatami na jego bazie polecane jest szczególnie osobom o cerze z wypryskami i zaskórnikami. Kwas salicylowy ma zdolność przenikania w głębsze warstwy naskórka, dzięki czemu oczyszcza pory i mieszki włosowe. W rezultacie wspomaga walkę z trądzikiem.

Dowiedz się wiecej
Nowości
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ