Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Ochrona włosów przed słońcem
Ochrona włosów przed słońcem

Ochrona włosów przed słońcem

Słońce ma zbawienny wpływ na nasze samopoczucie, ale także… na włosy! Pod warunkiem, że będziesz korzystać z jego dobrodziejstw z umiarem. Przesada w zażywaniu słońca oraz piasek i woda morska nie sprzyjają twoim włosom. Poznaj nasze rady, jak ochronić włosy w okresie słonecznego lata.
 
Wystawienie włosów na słońce nie jest złym pomysłem. Wręcz przeciwnie! „Nie ma lepszego sposoby na naturalne rozjaśnienie włosów, jak słońce. I wbrew powszechnemu przekonaniu, wygrzewanie się na słońcu wcale nie jest szkodliwe dla włosów i ich nie wysusza.” Nie należy tylko z tym przesadzać i ochronić się w przypadku długiego lub intensywnego opalania.
 
Aby ochronić swoje włosy oraz skórę głowy, możesz założyć kapelusz, chustkę lub czapkę z daszkiem. Te nakrycia głowy są podstawową ochroną przed słońcem. „Jeżeli twoje włosy są zniszczone lub region, w którym wypoczywasz jest bardzo nasłoneczniony, dopełnij tej ochrony kremami przeciwsłonecznymi oraz specjalnymi kosmetykami do włosów. Zwłaszcza, że słoneczny urlop często oznacza kąpiele morskie i wylegiwanie się na piaszczystej plaży.”
 
Wybór kosmetyków chroniących przed słońcem będzie zależał od rodzaju i natury twoich włosów. Jednym słowem: od twoich potrzeb. „Jeżeli masz cienkie włosy, wybieraj fluidy lub spraye przeciwsłoneczne o rzadkiej konsystencji. Do włosów gęstych użyj kremu przeciw promieniowaniu UV. Taki krem może obciążyć cienkie włosy, jednak będzie on jak znalazł dla gęstych włosów, którym nada efekt wet look.”
 
Zaletą kremów przeciwsłonecznych jest fakt, że często mają one dodatkowo właściwości odżywcze. Nie musisz ich więc nakładać zbyt często. „Po prostu rozprowadź krem równomiernie na włosach”.
 
Nasza rada: Jeżeli poza słońcem, twoje włosy miały kontakt (zbyt długo) z wodą morską i piaskiem, powinnaś pomyśleć o ich szczególnej pielęgnacji po powrocie z plaży. „Po dniu spędzonym nad brzegiem morza, powinnaś nie tylko spłukać włosy pod bieżącą wodą, ale także je umyć szamponem i odżywką.” Dzięki temu pozbędziesz się nieczystości z włosów oraz ze skóry głowy, która również jest wystawiona na działanie powyższych czynników. „Wybierz szampon i maseczkę dostosowaną do rodzaju swoich włosów.”
 
© DR © Jean Louis David
Facebook
Pinterest
Twitter

Sprawdź również ….

Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy
Fryzura
Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy

Wraz z  nadejściem wiosny zaczyna się sezon festiwali muzycznych. Celebryci często korzystają z tej okazji, by zmienić diametralnie swój wygląd i, przede wszystkim, fryzurę! Na Caochella,...

Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?
Fryzura
Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?

Niektóre kobiety skarżą się na brak objętości włosów, szczególnie wtedy, gdy noszą efekt wavy. Na szczęście, istnieją na to rozwiązania. Odkryj propozycje ekspertów.   Pierwszym rozwiązaniem...

Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty
Fryzura
Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty

Ta oryginalna fryzura idealnie pasuje kobietom, lubiącym ekstrawagancki styl! Jedynym warunkiem są długie i grube włosy. Cienkie włosy nie będą się tak dobrze trzymać i rezultat nie będzie...

Przejdź z brązu na blond
Farbowanie
Przejdź z brązu na blond

Z reguły przejście z brązu na blond jest skomplikowanym zabiegiem fryzjerskim, jeżeli nie jest dobrze przygotowane. Jest to koloryzacja, która szczególnie osłabia włosy. Chcąc uzyskać pożądany...

Więcej aktualności

Expert
Jean Louis David

LUIS FARIA
Trener z Paryża
Sprawdź

Niezbędne w tym sezonie