Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Nieudane strzyżenie: nasze wskazówki
Nieudane strzyżenie: nasze wskazówki
Fryzura

Nieudane strzyżenie: nasze wskazówki

Dział
Czasami zdarza się, że po wyjściu od fryzjera stwierdzasz, że na twojej głowie wydarzyła się prawdziwa katastrofa... Uważasz, że twoje strzyżenie jest nieudane lub nie do końca do ciebie pasuje. Ale czym jest tak naprawdę nieudane strzyżenie? Trudno jest jasno określić, co może ono oznaczać dla każdej z was. Oto nasze wskazówki, jak sobie poradzić w takiej sytuacji.
 
Istnieje kilka rodzajów nieudanego strzyżenia. Po pierwsze, może to być strzyżenie wykonane nieumiejętnie pod kątem technicznym z nierówno obciętymi włosami lub o nieestetycznym kształcie fryzury. „Nieudane strzyżenie może być też problemem indywidualnej oceny. Fryzura jest wykonana prawidłowo, ale klientka nie jest z niej zadowolona. Mamy tu na myśli głównie uwagi dotyczące długości włosów lub wyrazistości cieniowania. Klientka uważa, że takie obcięcie po prostu do niej nie pasuje.” Innym problemem jest modelowanie fryzury w domu. Niedobrze wykonane strzyżenie sprawia, że fryzura jest trudna do ułożenia. Nie martwcie się jednak, w 90% przypadków, z nieudanych fryzur można jeszcze coś wykrzesać!
 
Przede wszystkim, wróć do fryzjera i ustal z nim, co można zrobić. „Jeżeli twoja fryzura została w twojej opinii zbyt mocno wycieniowana, fryzjer będzie w stanie zamaskować zbyt wyraziste kontrasty w długości włosów poprzez odpowiednią koloryzację i dobór farb w jaśniejszych i ciemniejszych tonacjach, tworzących optyczne wrażenie świateł i cieni.” Uważasz, że twoje włosy są ścięte zbyt krótko? Możesz je przedłużyć nakładając na włosy przedłużenia do czasu odrośnięcia włosów. Rozwiązanie to jest możliwe wyłącznie u osób, których fryzura przypomina boba.
 
Na co dzień, wykorzystuj sprytne techniki czesania. Jeżeli w twoim odczuciu masz zbyt krótko obcięte włosy, możesz je wydłużyć ulizując je na żelu lub upinając je spinkami, wsuwkami lub opaskami. Chcąc ukryć zbyt wycieniowaną fryzurę, uczesz włosy w półkucyka, a jeśli myślisz, że twoja fryzura wygląda nieatrakcyjnie, postaw na loki. Modelując delikatne fale na włosach nadasz fryzurze bardziej estetyczny, lekko zmierzwiony wygląd.
 
Nasza rada: Powinnaś pamiętać, że „błędy” w strzyżeniu wynikają głównie z nieporozumień pomiędzy klientką i fryzjerem. „Niezwykle ważne jest, byś porozmawiała z fryzjerem dając mu dokładnie do zrozumienia jaką fryzurę chcesz uzyskać.” Dzięki temu unikniesz przykrych niespodzianek.
 
Dowiedz się wiecej
Porady
LAURA SUPERBI
Sprawdź nasze wskazówki

Expert
Jean Louis David

LAURA SUPERBI
Trenerka z Paryża
Sprawdź
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ