Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

JLD
JLD

Najmodniejsze fryzury z warkoczem w roli głównej

Warkocze – klasyczne, francuskie, holenderskie czy kłosy to zdecydowanie najmodniejszy trend wśród fryzur. Jednym z najefektowniejszych upięć w tym sezonie, który świetnie sprawdzi się nie tylko na co dzień, ale również podczas hucznych imprez czy uroczystości rodzinnych jest elegancki i niezwykle kobiecy warkocz wodospad. Choć jego wykonanie jest dość pracochłonne i wymaga cierpliwości, uzyskany efekt jest tego wart. Warkocz a'la wodospad to pewnego rodzaju kompromis między codziennym brakiem czasu, a potrzebą posiadania niebanalnie upiętych włosów.


Wodospad z włosów – na jakie okazje?


Warkocz wodospad to bardzo oryginalna i efektowna fryzura, która jest nieco unowocześnioną wersją tradycyjnego warkocza francuskiego z luźno puszczonymi pasmami. Uczesanie tego typu jest bardzo uniwersalne – świetnie sprawdzi się nie tylko na co dzień, ale również na specjalne okazje, jak np. ślub, komunia, bankiet czy bal. W zależności od fantazji, pasma tworzące niebanalny efekt wodospadu można wyprostować lub podkręcić lokówką, dodając włosom nieco lekkości i uroku. Samodzielne wykonanie tej fryzury jest dość trudne, jednak uczesanie jest tak eleganckie i stylowe, że warto opanować sztukę zaplatania pasm w efektowny wodospad.


Warkocz wodospad krok po kroku


Fryzury nie da się wykonać na włosach mocno pocieniowanych, gdyż pasma potrzebne do przeplatania wodospadu muszą być wystarczająco długie, aby można było stworzyć z nich efekt wodospadu dookoła głowy. Do wykonania tego uczesania potrzebne będą następujące akcesoria:


• szczotka,
• grzebień,
• lakier do włosów,
• pianka do włosów,
• gumka do włosów,
• wsuwki,
• prostownica lub lokówka do włosów.


Świeżo umyte pasma będą śliskie i trudne do ułożenia, w związku z czym zaleca się, aby w jeszcze wilgotne włosy wgnieść nieco pianki, która ułatwi ich ujarzmienie.


• Krok 1


Włosy należy bardzo dokładnie rozczesać i wygładzić, używając specjalnego preparatu wygładzająco-nabłyszczającego lub prostownicy. Aby nie przesuszyć delikatnych pasm, należy pamiętać o użyciu odpowiedniego kosmetyku zapewniającego im skuteczną ochronę podczas stylizacji termicznej.


• Krok 2


Z boku głowy (mniej więcej na wysokości środka brwi) należy zrobić przedziałek na lewą stronę. Osobom praworęcznym będzie wygodniej stworzyć efektowny wodospad, jeżeli zaczną pleść warkocz z lewej strony (w przypadku osób leworęcznych – odwrotnie).


• Krok 3


Należy oddzielić pasmo włosów nad czołem, dzieląc je na trzy mniejsze pasemka (górne, środkowe i dolne), które wystarczy zaplatać tak jak tradycyjny warkocz francuski z tą różnicą, że nie należy dopierać włosów do wszystkich pasm, ale jedynie zastępować cały czas pasmo, które było z prawej strony – kolejnym.


• Krok 4


Warkocz należy zaplatać dookoła głowy, kierując się ku dołowi i cały czas owijając jedno - najwyższe (dobierane z czubka głowy) pasemko dwoma pozostałymi. Na koniec wszystkie pasma wystarczy zapleść w zwykły warkocz, związać gumką i utrwalić lakierem do włosów. Swobodnie opadające pasma, które nie tworzą efektu wodospadu na włosach można dodatkowo podkręcić lokówką lub wyprostować.
Inne wariacje z warkoczem w roli głównej
Wodospad z włosów to nie jedyna propozycja dla pań, które motyw warkocza chciałyby wykorzystać w swoich codziennych fryzurach.


• Korona z warkocza


Fryzura tego typu najlepiej sprawdza się na włosach długich i półdługich. Do jej wykonania można zastosować technikę zaplatania normalnych warkoczy lub tzw. „francuzów". Włosy należy podzielić na dwa nisko zaplecione kucyki, które następnie wystarczy zapleść i zabezpieczyć gumką. Aby stworzyć koronę, jednym z warkoczy należy owinąć czoło i przypiąć go po przeciwnej stronie za pomocą spinki. Dokładnie to samo należy wykonać z drugim warkoczem, mocując go tuż za pierwszym. Na koniec utrwalić fryzurę lakierem do włosów.


• Kok a'la kwiat


Im dłuższe pasma, tym piękniejszy efekt. Włosy należy zaczesać w wybranym przez siebie miejscu (np. zaczesując je do góry), a następnie po bokach głowy wydzielić sekcje o grubości około 2-3 cm i przypiąć je tymczasowo spinką. Pozostałe pasma związać na karku i z powstałego w ten sposób kucyka zapleść 3 warkocze, które następnie należy zabezpieczyć gumkami. Każdy warkocz wystarczy poskręcać dookoła własnej osi i przypiąć w wybranym miejscu, tworząc tym sposobem oryginalny koczek w kształcie kwiatka. Po odpięciu wydzielonych wcześniej pasm, należy je nieco skręcić i połączyć z utworzonym kokiem.


• Pół-francuz


Bardzo efektowna, praktyczna, a przy tym prosta fryzura, której wykonanie zajmuje zaledwie kilka minut. Wystarczy dokładnie rozczesać włosy i zrobić przedziałek z boku głowy. Następnie należy wydzielić 3 pasma i rozpocząć zaplatanie warkocza (górne pasmo do środka, a następnie dolne do środka). Do górnego pasemka należy dobierać cieńsze pasma (analogicznie jak w przypadku tradycyjnego warkocza dobieranego), zaś dolne pasmo wystarczy zaplatać jak w tradycyjnym warkoczu (bez dobierania pasemek). W zależności od potrzeb można zapleść jedynie grzywkę (na koniec zabezpieczając gumką) bądź wszystkie włosy, zaplatając tradycyjnego warkocza i podpinając go wsuwkami.

JLD
JLD
JLD
JLD
Facebook
Pinterest
Twitter

Sprawdź również ….

Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy
Fryzura
Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy

Wraz z  nadejściem wiosny zaczyna się sezon festiwali muzycznych. Celebryci często korzystają z tej okazji, by zmienić diametralnie swój wygląd i, przede wszystkim, fryzurę! Na Caochella,...

Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?
Fryzura
Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?

Niektóre kobiety skarżą się na brak objętości włosów, szczególnie wtedy, gdy noszą efekt wavy. Na szczęście, istnieją na to rozwiązania. Odkryj propozycje ekspertów.   Pierwszym rozwiązaniem...

Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty
Fryzura
Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty

Ta oryginalna fryzura idealnie pasuje kobietom, lubiącym ekstrawagancki styl! Jedynym warunkiem są długie i grube włosy. Cienkie włosy nie będą się tak dobrze trzymać i rezultat nie będzie...

Przejdź z brązu na blond
Farbowanie
Przejdź z brązu na blond

Z reguły przejście z brązu na blond jest skomplikowanym zabiegiem fryzjerskim, jeżeli nie jest dobrze przygotowane. Jest to koloryzacja, która szczególnie osłabia włosy. Chcąc uzyskać pożądany...

Więcej aktualności