Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

JLD
JLD
JLD
Nowości

Najmodniejsze fryzury z warkoczem w roli głównej

Dział

Warkocze – klasyczne, francuskie, holenderskie czy kłosy to zdecydowanie najmodniejszy trend wśród fryzur. Jednym z najefektowniejszych upięć w tym sezonie, który świetnie sprawdzi się nie tylko na co dzień, ale również podczas hucznych imprez czy uroczystości rodzinnych jest elegancki i niezwykle kobiecy warkocz wodospad. Choć jego wykonanie jest dość pracochłonne i wymaga cierpliwości, uzyskany efekt jest tego wart. Warkocz a'la wodospad to pewnego rodzaju kompromis między codziennym brakiem czasu, a potrzebą posiadania niebanalnie upiętych włosów.


Wodospad z włosów – na jakie okazje?


Warkocz wodospad to bardzo oryginalna i efektowna fryzura, która jest nieco unowocześnioną wersją tradycyjnego warkocza francuskiego z luźno puszczonymi pasmami. Uczesanie tego typu jest bardzo uniwersalne – świetnie sprawdzi się nie tylko na co dzień, ale również na specjalne okazje, jak np. ślub, komunia, bankiet czy bal. W zależności od fantazji, pasma tworzące niebanalny efekt wodospadu można wyprostować lub podkręcić lokówką, dodając włosom nieco lekkości i uroku. Samodzielne wykonanie tej fryzury jest dość trudne, jednak uczesanie jest tak eleganckie i stylowe, że warto opanować sztukę zaplatania pasm w efektowny wodospad.


Warkocz wodospad krok po kroku


Fryzury nie da się wykonać na włosach mocno pocieniowanych, gdyż pasma potrzebne do przeplatania wodospadu muszą być wystarczająco długie, aby można było stworzyć z nich efekt wodospadu dookoła głowy. Do wykonania tego uczesania potrzebne będą następujące akcesoria:


• szczotka,
• grzebień,
• lakier do włosów,
• pianka do włosów,
• gumka do włosów,
• wsuwki,
• prostownica lub lokówka do włosów.


Świeżo umyte pasma będą śliskie i trudne do ułożenia, w związku z czym zaleca się, aby w jeszcze wilgotne włosy wgnieść nieco pianki, która ułatwi ich ujarzmienie.


• Krok 1


Włosy należy bardzo dokładnie rozczesać i wygładzić, używając specjalnego preparatu wygładzająco-nabłyszczającego lub prostownicy. Aby nie przesuszyć delikatnych pasm, należy pamiętać o użyciu odpowiedniego kosmetyku zapewniającego im skuteczną ochronę podczas stylizacji termicznej.


• Krok 2


Z boku głowy (mniej więcej na wysokości środka brwi) należy zrobić przedziałek na lewą stronę. Osobom praworęcznym będzie wygodniej stworzyć efektowny wodospad, jeżeli zaczną pleść warkocz z lewej strony (w przypadku osób leworęcznych – odwrotnie).


• Krok 3


Należy oddzielić pasmo włosów nad czołem, dzieląc je na trzy mniejsze pasemka (górne, środkowe i dolne), które wystarczy zaplatać tak jak tradycyjny warkocz francuski z tą różnicą, że nie należy dopierać włosów do wszystkich pasm, ale jedynie zastępować cały czas pasmo, które było z prawej strony – kolejnym.


• Krok 4


Warkocz należy zaplatać dookoła głowy, kierując się ku dołowi i cały czas owijając jedno - najwyższe (dobierane z czubka głowy) pasemko dwoma pozostałymi. Na koniec wszystkie pasma wystarczy zapleść w zwykły warkocz, związać gumką i utrwalić lakierem do włosów. Swobodnie opadające pasma, które nie tworzą efektu wodospadu na włosach można dodatkowo podkręcić lokówką lub wyprostować.
Inne wariacje z warkoczem w roli głównej
Wodospad z włosów to nie jedyna propozycja dla pań, które motyw warkocza chciałyby wykorzystać w swoich codziennych fryzurach.


• Korona z warkocza


Fryzura tego typu najlepiej sprawdza się na włosach długich i półdługich. Do jej wykonania można zastosować technikę zaplatania normalnych warkoczy lub tzw. „francuzów". Włosy należy podzielić na dwa nisko zaplecione kucyki, które następnie wystarczy zapleść i zabezpieczyć gumką. Aby stworzyć koronę, jednym z warkoczy należy owinąć czoło i przypiąć go po przeciwnej stronie za pomocą spinki. Dokładnie to samo należy wykonać z drugim warkoczem, mocując go tuż za pierwszym. Na koniec utrwalić fryzurę lakierem do włosów.


• Kok a'la kwiat


Im dłuższe pasma, tym piękniejszy efekt. Włosy należy zaczesać w wybranym przez siebie miejscu (np. zaczesując je do góry), a następnie po bokach głowy wydzielić sekcje o grubości około 2-3 cm i przypiąć je tymczasowo spinką. Pozostałe pasma związać na karku i z powstałego w ten sposób kucyka zapleść 3 warkocze, które następnie należy zabezpieczyć gumkami. Każdy warkocz wystarczy poskręcać dookoła własnej osi i przypiąć w wybranym miejscu, tworząc tym sposobem oryginalny koczek w kształcie kwiatka. Po odpięciu wydzielonych wcześniej pasm, należy je nieco skręcić i połączyć z utworzonym kokiem.


• Pół-francuz


Bardzo efektowna, praktyczna, a przy tym prosta fryzura, której wykonanie zajmuje zaledwie kilka minut. Wystarczy dokładnie rozczesać włosy i zrobić przedziałek z boku głowy. Następnie należy wydzielić 3 pasma i rozpocząć zaplatanie warkocza (górne pasmo do środka, a następnie dolne do środka). Do górnego pasemka należy dobierać cieńsze pasma (analogicznie jak w przypadku tradycyjnego warkocza dobieranego), zaś dolne pasmo wystarczy zaplatać jak w tradycyjnym warkoczu (bez dobierania pasemek). W zależności od potrzeb można zapleść jedynie grzywkę (na koniec zabezpieczając gumką) bądź wszystkie włosy, zaplatając tradycyjnego warkocza i podpinając go wsuwkami.

JLD
JLD
JLD
JLD
Dowiedz się wiecej
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ