Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

 JLD
JLD
JLD
Nowości

Najmodniejsze fryzury do owalnej twarzy

Dział

Jeśli jesteś posiadaczką twarzy owalnej, inne kobiety mogą Ci tylko pozazdrościć, ponieważ będziesz świetnie wyglądać praktycznie w każdej fryzurze. „Kobieta zmienną jest", a Ty masz najlepsze warunki do tego, by to udowodnić. Bądź więc odważna, zainspiruj się stylem gwiazd i śmiało eksperymentuj z włosami! Dziś podpowiemy Ci, jakie fryzury najbardziej pasują do owalnej twarzy.


Twarz owalna – szczypta teorii


Twarz owalna, powszechnie uznawana jest za idealną i najbardziej proporcjonalną – jej długość stanowi około 1,5 szerokości. To właśnie ten kształt, daje fryzjerom największe pole do popisu, ponieważ świetnie pasuje do niego niemal każda fryzura. Z włosami pań o owalnej twarzy można zrobić niemal wszystko, a przy doborze najlepszego uczesania, fryzjer uwzględnia nie tylko strukturę i gęstość włosów, ale także dodatkowe czynniki jak osobowość klientki czy proporcje całej sylwetki. Ze względu na brak ograniczeń przy tym kształcie twarzy, panie mogą pozwolić sobie nie tylko na bezpieczne uczesania, ale także na fryzury odważne i awangardowe.


Fryzury do owalnej twarzy – o czym warto pamiętać?


Fryzura do owalnej twarzy powinna przede wszystkim wyrównywać proporcje pomiędzy stosunkowo wysokim czołem i wydłużonym podbródkiem, jednocześnie eksponując takie atuty, jak np. delikatnie zarysowane kości policzkowe.
Aby owalna twarz, optycznie wydawała się krótsza, warto wybierać fryzury z grzywką – najlepiej długą, gęstą – asymetryczną lub prostą, która całkowicie zakryje czoło. W tym przypadku, znakomicie prezentują się również fryzury o liniach ciągłych, ukośnych i falistych.


Ultrakrótkie fryzury do owalnej twarzy


Kobiety o owalnym kształcie twarzy to prawdziwe szczęściary. Mogą dowolnie eksperymentować z rozmaitymi fryzurami, mając pewność, że niemal w każdej z nich będą wyglądać świetnie. Nie należy więc obawiać się ultrakrótkich i ryzykownych fryzur. O ile w bardzo krótkich włosach, nie każdy dobrze się prezentuje, to twarz owalna jest wręcz do nich stworzona.


W tym przypadku również cięcie na tzw. „zapałkę" będzie strzałem w dziesiątkę, ale równie dobrym pomysłem może być dynamiczna fryzura typu pixie cut (koniecznie z zadziorną i nieregularną grzywką) – krótka, ale niezwykle stylowa, klasyczna a do tego bardzo dziewczęca. Kosmyki niesfornie opadające na dość wysokie czoło optycznie skrócą twarz i zrównoważą jej proporcje. Jednocześnie należy pamiętać o tym, by unikać ultragładkich fryzur i stawiać przede wszystkim na dużą objętość włosów.


Co ważne, panie o owalnym kształcie twarzy mogą bez obaw eksperymentować z asymetriami i podgoleniami – wszystkie chwyty dozwolone!


Półdługie fryzury do owalnej twarzy


W przypadku kobiet o owalnym kształcie twarzy, szczególnie świetnie prezentują się półdługie fryzury z mocnym cieniowaniem na całej długości. Jedną z ciekawszych propozycji dla pań w każdym wieku jest również long bob ze skośną grzywką - nieco dłuższy z przodu, a krótszy z tyłu, dzięki czemu znakomicie uwydatni ładnie kości policzkowe i doda nieco zadziornego charakteru.


Kobiety o owalnym kształcie twarzy znakomicie wyglądają również w cieniowanych fryzurkach, utrzymanych w klimacie lat 80. Idealnym wyborem będzie tzw. shag haircut – mocno wystrzępione włosy do wysokości ramion, najlepiej z asymetryczną grzywką, która doda rockowego, nieco łobuzerskiego sznytu, a przy tym jest niezwykle lekka i wygląda bardzo kobieco.


Długie fryzury do owalnej twarzy


Warto pamiętać o tym, że fryzura ma przede wszystkim wyeksponować ładny kształt twarzy, a nie dodatkowo ją wydłużać, dlatego należy unikać zbyt długich włosów, które mają tendencję do opadania – w tym przypadku najlepsza będzie długość do wysokości łopatek.

Dobrym pomysłem jest stawianie głównie na zmysłowe i nieco romantyczne loki, delikatnie „otulające" twarz – takie uczesanie najlepiej będzie wyglądać z przedziałkiem na środku głowy. Do owalnej twarzy rewelacyjnie pasują także mocno wycieniowane fryzury, jak np. włosy dłuższe z tyłu i krótsze po bokach. Można również pozwolić sobie na grzywkę, jednocześnie pamiętając, aby nie była zbyt krótka lub ciężka – najlepiej sprawdzi się lekko wycieniowana i obcięta na półokrągło.

Dowiedz się wiecej

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ