Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

blond
Nowości

Modne włosy blond w 2016 roku

Dział


Wśród trendów w koloryzacji na rok 2016, blond zdecydowanie wysuwa się na prowadzenie. Jest bardziej wyrafinowany i zastępuje pastelowe kolory minionego roku. Najbardziej upragnionymi odcieniami blond są włosy platynowe i popielate. Oprócz koloryzacji utrzymanej w chłodnej tonacji, bardzo modne jest także farbowanie włosów na ciepłe, miodowe kolory. Chcesz się zainspirować trendami z tegorocznych wybiegów?

Zapoznaj się z poniższym artykułem

Blond kolor włosów pewnie nigdy nie wyjdzie z mody. Z sezonu na sezon zmieniają się jedynie jego odcienie. Koloryzacja blond rozświetla twarz i odmładza. Ponadto, idealnie pasuje do inspirowanego latami 70-tymi stylu boho, który także w tym roku wiedzie prym na światowych wybiegach. Jeżeli chodzi o właściwy dobór odcienia włosów, należy trzymać się zasady - im jaśniejsza karnacja, tym na jaśniejszy kolor włosów można sobie pozwolić (np. dla kobiet z oliwkową skórą i brązowymi włosami, najodpowiedniejszy będzie ciemny blond). Nieprzerwanie od kilku lat, na topie jest stylizacja ombre, która ewoluuje w zależności od trendów i daje dużą dowolność w koloryzacji. Nowością jest natomiast trend bronde, który łączy blond z odcieniami brązu, tworząc na głowie przenikające się refleksy.
Wśród najmodniejszych odcieni blondu na wybiegach królują:


White hair, czyli białe włosy


Jest to bardziej awangardowa wersja platynowego blondu. Efekt jest jednak bardzo trudny zarówno do osiągnięcia, jak i w utrzymaniu. Nie wykonuj jednak tak radykalnej koloryzacji samodzielnie, ponieważ możesz poważnie uszkodzić włosy. Biały kolor włosów poleca się wyłącznie osobom o jasnej karnacji.


Blond platynowy


Platynowy blond wygląda atrakcyjnie u naturalnych, jasnych blondynek o chłodnym typie urody, z niebieskimi oczami i porcelanową skórą. Zwłaszcza w lecie, uzyskanie looku słonecznej blondynki jest strzałem w dziesiątkę. Oprócz jednolitej koloryzacji, absolutnym hitem jest platynowe sombre, które daje efekt rozjaśnionych słońcem włosów. Przy odpowiednim ścięciu, poszczególne pasma nabiorą wielowymiarowego wyglądu i optycznie powiększą fryzurę. Do pielęgnacji platynowego koloru włosów używaj fioletowych płukanek i szamponów, które zapewnią włosom blask.

Blond popielaty


Popielaty blond z pewnością pozwoli ci wyróżnić się tłumu. Inspiracją dla tego rodzaju koloryzacji są lata 70-te. Odcień subtelnie podkreśla rysy twarzy, prezentuje się dziewczęco i wakacyjnie. Dla kobiet z naturalnie jasnymi włosami, odpowiedni będzie jasny popielaty blond. Paniom o ciepłej karnacji poleca się średni blond, naturalnym szatynkom i brunetkom - ciemny popielaty blond. Bardziej ekstrawaganckim wariantem jest wpadający w szarość tzw. dirty blonde.

Miodowy blond


Miodowy blond sprawdzi się u kobiet z naturalnymi, jasnobrązowymi włosami oraz ciepłym kolorytem skóry, w którym można dopatrzyć się odcieni żółci i pomarańczy. Jeżeli podczas koloryzacji kolor włosów będzie odpowiednio dobrany do naturalnego, miodowy blond jest jednym z najłatwiejszych odcieni do utrzymania.


Nude


Pomiędzy miodowo-złotym odcieniem a platyną, znajduje się inny, popularny kolor nude, który jest połączeniem chłodnych oraz ciepłych odcieni blondu. Jest to bardzo uniwersalne rozwiązanie, ponieważ wybór tej koloryzacji pasuje kobietom zarówno o jasnej, jak i ciemniej karnacji. Nude to eksperymentalna mieszanka odmiennych pigmentów, które wzajemnie się równoważą, tworząc neutralny odcień. Skąd wziął się pomysł na ten rodzaj koloryzacji? Inspiracją stał się najprawdopodobniej naturalny kolor włosów, występujący u kobiet, które nigdy ich nie farbowały. Naturalne włosy nie posiadają jednej, dominującej tonacji - stąd idea wprowadzenia koloryzacji, która imituje naturalny look.

Modne fryzury 2016

W tym roku na wybiegach królują krótkie fryzury, które imitują naturalny nieład, uzyskany przy pomocy utrwalających kosmetyków. Wśród krótkich cięć modne są fryzury na chłopczycę, dłuższy bob (siegający obojczyków) oraz ostro wycieniowane końcówki. Mile widziane są praktyczne cięcia, delikatne fale oraz tzw. wet look, czyli włosy, które sprawiają wrażenie mokrych i są gładko zaczesane na tył głowy.

Pielęgnacja włosów farbowanych


Włosy poddawane koloryzacji wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Rozjaśnione, potrzebują regularnego nawilżania oraz regeneracji. Właściwa pielęgnacja włosów farbowanych pozwoli na dłużej zachować intensywność koloru. Na rynku są dostępne specjalistyczne kosmetyki, przeznaczone do włosów poddanych koloryzacji blond. Dobrze używać produktów z jednej linii kosmetycznej, ponieważ ich składniki wzajemnie się uzupełniają. Częste mycie włosów powoduje blaknięcie koloru, dlatego rozważ używanie suchego szamponu.

O czym warto pamiętać


Pamiętaj, aby nie naśladować bezrefleksyjnie trendów ze światowych salonów i dobrać kolor do naturalnego odcienia włosów, karnacji oraz koloru tęczówki. Kobietom z zarumienioną cerą, poleca się unikanie żółtych odcieni blondu i wybór odcieni chłodnych, które zneutralizują możliwy kontrast kolorystyczny.
Uzyskanie niektórych odcieni blondu na ciemnych włosach musi być poprzedzone usunięciem ich naturalnego barwnika. Jest to konieczne, aby uniknąć powstania żółto-pomarańczowych plam na włosach. Dlatego nie wahaj się powierzyć koloryzacji ciemnych włosów doświadczonym fryzjerom. Jeżeli podczas domowej koloryzacji chcesz uniknąć nieprzyjemnego rozczarowania jej skutkiem, oddaj się w ręce profesjonalisty.
Oszczędzaj kondycję włosów i, w miarę możliwości, farbuj jedynie odrosty. Kolor wystarczy odświeżać co jakiś czas. Jeżeli koloryzację odrostów wykonasz w sprawdzonym salonie fryzjerskim, nie musisz obawiać się efektu końcowego.

Dowiedz się wiecej
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ