Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

 JLD
JLD
JLD
Nowości

Modne upięcia ślubne w 2018

Dział

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu kobiety, dlatego na długo przed uroczystością przyszła panna młoda rozpoczyna planowanie i przygotowania, aby żaden szczegół nie umknął jej uwadze. W końcu dzień ślubu musi być zachwycający i wyjątkowy. Tak samo jak wygląd panny młodej. Umiejętne połączenie własnych upodobań z obowiązującymi trendami może okazać się kluczem do sukcesu, dlatego podpowiadamy, jakie fryzury ślubne są modne w 2018 i jak je dopasować do sukni panny młodej.

W stylu glamour


Moda glamour jest jedną z ulubionych i najpopularniejszych wśród przyszłych panien młodych. Wiele kobiet pragnie wyglądać w dniu swojego ślubu jak prawdziwa księżniczka, a ten styl pomaga im osiągnąć zamierzony efekt.


W stylu glamour jest kilka fasonów sukni. Wśród nich królują tzw. princeski i syreny, z długimi trenami i bogato zdobione kryształkami, perełkami i cyrkoniami. Glamour mogą być również fryzury. Harmonizujące z takimi sukniami upięcia ślubne to przede wszystkim ponadczasowe koki. Aby osiągnąć iście królewski efekt, włosy powinny być gładko zaczesane, lśniące i z przedziałkiem na środku. Samo upięcie może być wykonane na dwa sposoby – wysoko, niemal na czubku głowy lub nisko, tuż nad karkiem. Pasma włosów tuż przy twarzy mogą być delikatnie opuszczone na uszy, częściowo je zakrywając. Taką fryzurę ślubną warto przyozdobić kwiatem lub opaską z biżuteryjnymi inkrustacjami.


Inną propozycją w stylu glamour na 2018 rok jest fryzura w stylu gwiazd Hollywood. Najbardziej spektakularnie prezentuje się na długich włosach, ale z powodzeniem można ją wykonać również na włosach, które sięgają do ramion. Aby osiągnąć zamierzony efekt, należy skręcić kosmyki, tworząc grube fale, mniej więcej od połowy długości włosów. Przedziałek na boku pozwoli efektownie podnieść ich objętość i podkreślić grzywkę zaczesaną na jedną stronę. Warto zapamiętać, że istotą tej fryzury jest burza miękkich loków.

Romantyczne boho


Boho to styl, który na dobre zagościł w ślubnych trendach. Przyszłe panny młode kochają go za niezwykle romantyczny charakter. Fryzury, które wpisują się w tę modę, podkreślają kobiecy wdzięk, a jednocześnie dodają dziewczęcego uroku. Najpiękniej wyglądają w połączeniu z lekkimi, zwiewnymi sukniami uszytymi z organzy i tiulu oraz bogato zdobionymi koronkami.


Najmodniejsze ślubne upięcia włosów w stylu boho to te, które powstają z różnego rodzaju

warkoczy i skrętów. Jedną z fryzu jest luźny, nisko upięty kok, który sprawia wrażenie lekkiego nieładu. W rzeczywistości, każde pasemko jest misternie upięte. Romantyczny efekt podkreślają pojedyncze kosmyki, lekko kręcone, które swobodnie okalają twarz. Nieco inną wersją luźnego koczka jest upięcie wykonane z warkocza. Można go zapleść nisko, na linii od ucha do ucha, albo wysoko, tworząc ze splotu „koronę".

Dopełnieniem fryzur w stylu boho są opaski vintage oraz żywe kwiaty we włosach, w formie wpiętych stroików lub romantycznych wianków.

Klasycznie i minimalistycznie

Wiele panien młodych ceni sobie klasyczną prostotę i minimalizm. Wbrew pozorom, takie uczesania doskonale pasują do ślubnej stylizacji. Co więcej, można je łączyć z różnymi fasonami sukni – zarówno z romantycznymi kreacjami boho, jak i ultraeleganckimi w stylu glamour.

Klasyczne i minimalistyczne są fryzury inspirowane francuskim stylem – nonszalancki kucyk i banana bun. Ten ostatni to prawdziwy hit. Jest to luźny kok upięty dość nisko, nad karkiem. Świetnie wygląda w towarzystwie żywych kwiatów w formie wianka albo stroika, dlatego pasuje do stylizacji boho. Natomiast kucyk to propozycja dla przyszłych panien młodych, które stawiają na prostotę i minimalizm, ale w bardziej eleganckiej wersji. Uczesany z lekko pofalowanych włosów i nisko związany, doda szyku każdej ślubnej stylizacji. Aby kucyk wyglądał stylowo, warto przewiązać go kosmykiem włosów. Dodatkowo, taką fryzurę ślubną można uzupełnić ozdobami w stylu glamour, np. opaską z biżuteryjnymi inkrustacjami.

Inną propozycją, która doskonale wpisuje się w minimalistyczny styl, a przy tym jest uniwersalna i ponadczasowa, to rozpuszczone, proste włosy. Aby takie uczesanie oddawało charakter uroczystości ślubnej, należy zadbać o kondycję włosów. Powinny być lśniące, gładkie i podcięte z największą starannością, dlatego odpowiednio wcześnie warto się o nie zatroszczyć, stosując kosmetyki nawilżające, a podczas codziennej stylizacji – termoochronne. Pozwoli to stworzyć szykowną fryzurę ślubną, którą dodatkowo można ozdobić wiankiem z żywych kwiatów.

Swój wyjątkowy wygląd, fryzury ślubne zawdzięczają włosom, które są w świetnej kondycji, dlatego tak ważna jest właściwa pielęgnacja rozpoczęta na długo przed uroczystością. Warto zatroszczyć się o swoje włosy na co dzień, używając w domu odpowiednich kosmetyków, ale też skorzystać z profesjonalnych usług, dzięki którym uda się odbudować zniszczone włosy, dodać witalności osłabionym kosmykom i przywrócić im naturalny blask. Dzięki temu, każde ślubne uczesanie jeszcze lepiej podkreśli urodę panny młodej.

Dowiedz się wiecej

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ