Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

 JLD
JLD
JLD
Nowości

Modne ozdoby do włosów – czym warto udekorować fryzurę?

Dział

Każda kobieta chciałaby, żeby jej fryzura wyglądała wyjątkowo i to nie tylko przy okazji wielkich uroczystości, ale też w codziennych sytuacjach. Nie trzeba w tym celu skrzętnie upinać włosów w kok czy tracić czas przed lustrem na tworzenie loków. Zamierzony efekt można osiągnąć za pomocą modnych ozdób do włosów. To akcesoria, które sprawią, że każda fryzura będzie prezentowała się efektownie i nabierze wyjątkowego charakteru. By wyglądać modnie o każdej porze roku, warto ożywić fryzurę wpinając we włosy gustowne broszki, diademy, woalki, kokardy, sztuczne kwiaty i minimalistyczne wsuwki czy nakładając opaski – imitacje turbanów.

W tym roku, w modowych i fryzjerskich trendach dominuje różnokolorowa biżuteria do włosów, bogato zdobiona wszelkiego rodzaju dodatkami: kamieniami, brokatem, a nawet perłami. Efektowne gadżety najlepiej sprawdzą się podczas wielkich wyjść. Kompletując stylizację na co dzień, lepiej sięgać po akcesoria, które będą udekorowane delikatnymi kamieniami lub połyskujące w subtelny sposób. Po jakie gadżety do włosów sięgnąć, żeby fryzura zyskała oryginalny wygląd?

Broszki

Imitujące broszki spinki albo grzebienie to modne ozdoby do włosów, które każdej fryzurze nadadzą niekonwencjonalnego wyglądu. W przypadku wyboru kolorów i faktur, obowiązuje tylko jedna zasada – im efektowniej , tym lepiej. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby akcesoria do włosów były różnokolorowe lub mieniły się intensywnymi barwami. Jeśli natomiast chodzi o modele, w dobrym guście są zarówno egzemplarze minimalistyczne, jak i przyciągające wzrok wersje z perłami czy nawet kryształami. Tego rodzaju biżuteria do włosów jest na tyle efektowana, że najlepiej połączyć ją z prostą fryzurą. By uzyskać wymarzony efekt, wystarczy spiąć broszką grzywkę lub umieścić ją w koku nisko na karku. Odważniejsze panie mogą również pokusić się o artystyczny nieład i wpiąć kilka oryginalnych spinek w potargane włosy.

Diademy

Diadem, czyli opaska, która swoim wyglądem przypomina koronę, to ozdoba na głowę typowa nie tylko dla uwielbiających księżniczki małych dziewczynek, ale też dla kobiet świadomych trendów obowiązujących w modzie. Decydując się na założenie biżuterii do włosów tego typu, trzeba pamiętać o umiarze. Wierne odwzorowanie stylizacji à la księżniczka wywoła efekt odwrotny do zamierzonego, a kobieta w zestawie obfitującym w róż i złoto zamiast wzbudzić podziw, będzie wyglądać infantylnie. Tego rodzaju dodatek do włosów najlepiej zestawić z lekko potarganą fryzurą oraz casualową stylizacją. Znakomitym wyborem będzie założenie diademu do białego T-shirtu lub delikatnej, jedwabnej koszuli.

Miniturbany

Modna ozdoba do włosów dla wielbicielek stylu boho to turban, tyle że w minimalistycznej wersji. Idealnym wykończeniem każdej stylizacji utrzymanej w tym klimacie będzie chusta zawiązana w efektowny turban. Najlepiej wybrać model w etniczne wzory lub kolorowy, jedwabny egzemplarz. Trzeba przy tym pamiętać o tym, że tego typu dodatek do włosów nie powinien zakrywać całej fryzury, a jedynie jej część tak, by pozostałe włosy mogły swobodnie opadać na ramiona.

Woalki

Każda kobieta, która za pomocą dodatku do włosów chce roztoczyć wokół siebie aurę niedostępności i tajemniczości, powinna sięgnąć po woalkę. Jednak nie chodzi o typowe przesłonięcie twarzy, tylko bardziej niekonwencjonalne użycie tego gadżetu. By uzyskać efektowny look, warto woalkę przewiązać dookoła głowy lub związać w supeł na jej czubku w taki sposób, by przysłaniała czoło, oczy i nos. Dobrym pomysłem jest również zwinięcie tego gadżetu do włosów w kłębek i umieszczenie z boku głowy za pomocą wsuwki.

Kokardy

Kokardy do tej pory były kojarzone z atrybutem grzecznych dziewczynek. Obecnie, coraz częściej można je zobaczyć w stylizacjach dorosłych kobiet. To ozdoby na głowę, które stanowią doskonałe wykończenie wielu stylizacji, dodając im wytwornego charakteru. Najpopularniejsze, a zarazem najwygodniejsze w noszeniu są kokardy przytwierdzone do opasek. Na co dzień lepiej sięgnąć po klasyczne modele w stonowanych barwach, natomiast na wieczorne wyjście, lepiej wybrać kokardy bogato zdobione błyszczącymi dodatkami.

Kwiaty

Kwiaty we włosach to bardzo kobiecy element każdej letniej stylizacji. Na szczęście tego rodzaju ozdoby na głowę nie musza być jedynie domeną letnich zestawów. W chłodniejszych miesiącach, również można ozdobić włosy kwiatami, tyle, że sztucznymi. Komponując tego typu stylizację należy jednak pamiętać o tym, by unikać romantycznego wydźwięku, który będzie wyglądał wiarygodnie jedynie w letniej scenerii, dzięki użyciu żywych roślin. Zimą i jesienią najlepiej sięgnąć po sztuczne kwiaty, które będą zarazem kolorowe i pełne przepychu.

Wsuwki

Wsuwki to najpowszechniejsze akcesoria do włosów. Choć zwykle mają minimalistyczny charakter, bez problemu dają sobie radę z radykalną zmianą wyglądu fryzury. Wystarczy wybrać modele ozdobione delikatnymi dodatkami, chociażby cyrkoniami lub efektownymi kamieniami i wpiąć je z boku głowy w rozpuszczone włosy. Na wieczór, można nieco zaszaleć wpinając więcej wsuwek w artystycznym nieładzie. Dzięki temu, że gadżety do włosów będą się mienić, fryzura zyska niebanalny styl, który z pewnością zostanie zauważony przez innych.

Biżuteria do włosów łączy dwa obszary: urodę i modę. Ozdoby na głowę nie tylko stanowią idealne wykończenie fryzury, ale też są swego rodzaju dodatkiem do stylizacji i mogą w dużym stopniu wpływać na jej charakter. Warto dobierać je w przemyślany sposób, by osiągnąć zamierzony efekt i prezentować się modnie.

Dowiedz się wiecej
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ