Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Modne kolory włosów!


Ciepły brąz czy może chłodna platyna? Naturalna paleta barw czy kolorystyczne szaleństwo? Dobór odpowiedniego koloru włosów jest tak samo ważny jak wybór salonu fryzjerskiego i samej fryzury. Barwę kosmyków najlepiej uzależnić od typu urody, warto też zwrócić uwagę na to, jakie trendy w koloryzacji panują w tym roku.
Niemal każda kobieta choć raz w życiu zdecydowała się na ufarbowanie włosów. Powody takiej decyzji mogą być różne; najczęściej jest to chęć eksperymentowania ze swoim wizerunkiem lub potrzeba przejścia całkowitej metamorfozy. Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze koloru włosów? Oprócz typu urody, od którego w dużej mierze zależy, czy dana kobieta będzie dobrze wyglądać w nowej fryzurze, warto poznać najnowsze trendy w koloryzacji.


Kolor włosów a typ urody


Przed podjęciem decyzji o nowym kolorze włosów zawsze warto najpierw zastanowić się, czy jest to w pełni przemyślany wybór. Często do salonów fryzjerskich zgłaszają się kobiety, które pragną ufarbować swoje kosmyki na kolor, który zupełnie nie pasuje do ich typu urody. Co to oznacza? Nierzadko panie o ciemnej karnacji skóry pragną nagle stać się platynowymi blondynkami lub odwrotnie – kobiety o jasnej, porcelanowej cerze marzą o czarnych kosmykach. Jak łatwo się domyślić, efekt końcowy wcale nie jest zachwycający; dopiero po przejrzeniu się w lustrze klientka rozumie, że wybrany kolor nie był w jej przypadku najlepszym pomysłem. Z tego względu warto zawsze najpierw zastanowić się, czy dana barwa włosów będzie pasować do karnacji skóry czy do koloru oczu.


Ogólne tendencje w koloryzacji włosów


O ile rok 2015 był rokiem pełnym sprzeczności i żywych, wyrazistych kolorów, o tyle rok 2016 to dominacja chłodnych, szykownych tonów i delikatnych, pastelowych odcieni. Kobiety, które do tej pory wykazywały się ogromną fantazją w doborze koloru fryzury, w tym roku powinny zainteresować się jedną z dwóch koloryzacji – broux lub cherry bombre.


Pożegnanie złotego blondu


Jeszcze do niedawna kosmyki w kolorze złocistego miodu były obiektem pożądania wielu kobiet. Rok 2016 przyniósł jednak zmiany – ciepły blond zastąpiła chłodna, szykowna platyna. Modelki i celebrytki decydują się wręcz na srebrny blond czy siwe refleksy; modne są wszelkie chłodne odcienie. Ciekawą propozycją jest kolor nazywany „greige", czyli zjawiskowa mieszanka szarości, popiołu i srebrnych tonów.


Różowe złoto


Tak – to nie pomyłka. Kolejnym modnym kolorem, który coraz częściej gości na damskich kosmykach, jest barwa nazywana „różowym złotem" czy „truskawkowym złotem". To wyraźne odejście od popularnej w zeszłym roku „tęczy" – obecnie modny jest wyłącznie delikatny róż, który może spodobać się także paniom, które do tej pory unikały odważniejszych koloryzacji.


Różne odcienie rudego


Już w zeszłym roku coraz więcej pań decydowało się na ufarbowanie swych włosów na rudo. W tym roku jednak modna barwa straciła na intensywności – o wiele bardziej pożądane są kosmyki w kolorze miedzy i rdzy. Popularne są również dwa kolorystyczne połączenia, których podstawą jest oczywiście rudość – mowa o romantycznym broux (połączenie czerwieni z ciepłym brązem) i cherry bombre, czyli piękny, burgundowy odcień, idealny dla wszystkich odważnych kobiet.


Koloryzacje


Modne będą oczywiście także różnego rodzaju koloryzacje. Oprócz wspomnianej wyżej cherry bombre (która do złudzenia przypomina ombre, ale w zupełnie innym kolorze) czy broux, w modzie wciąż pozostanie sombre. Wszystkie kobiety, które jeszcze nie zdążyły pożegnać się z poprzednim rodzajem koloryzacji – mowa oczywiście o wyrazistej ombre – powinny to zrobić jak najszybciej. Co do zasady popularne będą wszelkie warianty rozjaśnień włosów – oprócz klasycznego sombre (wykonywanego przeważnie na włosach ciemnych), modne staną się także koloryzacje określane jako bronze (połączenie koloru blond i brązów) czy ronze (połączenie brązu i rudości).


Najmodniejsze kolory włosów w 2016 roku


To, co było aktualne jeszcze zimą zeszłego roku, obecnie straciło na znaczeniu. W zapomnienie odchodzą tęczowe końcówki, złoty blond czy wyrazista ombre; w tym roku królują zdecydowanie łagodniejsze odcienie, choć nie brakuje kilku intrygujących wariacji, takich jak greige, broux czy cherry bombre.


Rok 2016 to zdecydowana dominacja chłodnych, platynowych blondów; nie brakuje pań, które decydują się na srebrny kolor czy siwe refleksy. Taka kolorystyka powinna spodobać się wszystkim kobietom chcącym wyglądać szykownie i elegancko.
Powody do radości mają także panie, które uwielbiają różne odcienie rudości. W tym roku królować będzie miedź i rdza, a złote refleksy nadadzą twarzy młodzieńczego uroku. Ciekawym pomysłem może być zastosowanie koloryzacji zwanej ronze – jest to połączenie brązu i rudości.


Koloryzacja ombre została z kolei całkowicie wyparta przez swoją młodszą siostrę – delikatniejszą i bardziej stonowaną sombre. Kobiety, które chcą spróbować innych wariantów tej koloryzacji, mogą zdecydować się na bronze (połączenie blondów i brązu) czy wspomnianą wyżej ronze.

Facebook
Pinterest
Twitter

Sprawdź również ….

Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy
Fryzura
Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy

Wraz z  nadejściem wiosny zaczyna się sezon festiwali muzycznych. Celebryci często korzystają z tej okazji, by zmienić diametralnie swój wygląd i, przede wszystkim, fryzurę! Na Caochella,...

Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?
Fryzura
Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?

Niektóre kobiety skarżą się na brak objętości włosów, szczególnie wtedy, gdy noszą efekt wavy. Na szczęście, istnieją na to rozwiązania. Odkryj propozycje ekspertów.   Pierwszym rozwiązaniem...

Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty
Fryzura
Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty

Ta oryginalna fryzura idealnie pasuje kobietom, lubiącym ekstrawagancki styl! Jedynym warunkiem są długie i grube włosy. Cienkie włosy nie będą się tak dobrze trzymać i rezultat nie będzie...

Przejdź z brązu na blond
Farbowanie
Przejdź z brązu na blond

Z reguły przejście z brązu na blond jest skomplikowanym zabiegiem fryzjerskim, jeżeli nie jest dobrze przygotowane. Jest to koloryzacja, która szczególnie osłabia włosy. Chcąc uzyskać pożądany...

Więcej aktualności