Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Modne Fryzury!
Modne Fryzury!

Modne fryzury !

Modne fryzury 2016 – sprawdź najnowsze trendy

Zbliżający się koniec roku to czas, w którym wiele kobiet podejmuje decyzję o zmianie fryzury. Ewentualne strzyżenie i koloryzację uzależniają jednak od trendów, które będą obowiązywać w nowym roku. Okazuje się, że wszystkie panie, które chcą zastosować się do najnowszych modowych wskazówek, powinny rozważyć loba czy też długie, niedbałe fale z przedziałkiem pośrodku głowy. W kwestii koloru będą królować brązy i rudości.

Niemal każda kobieta, która chciałaby w tym momencie zmienić fryzurę, bacznie obserwuje światowe trendy. Okazuje się jednak, że w najbliższych miesiącach wciąż będą królować różne wariacje na temat znanych już wcześniej fryzur. Koloryzacja niemal całkowicie zostanie podporządkowana jesienno-zimowej aurze – na dłużej można zapomnieć o ciepłych blondach czy platynie.

Najmodniejsze cięcia

Jakie strzyżenie będzie najpopularniejsze w 2016 roku? Po pierwsze, warto wspomnieć, że przynajmniej przez kilka pierwszych miesięcy utrzyma się trend znany z tegorocznych wybiegów, czyli moda na długie i półdługie włosy. Jedną z fryzur cieszących się największym zainteresowaniem będzie bez wątpienia lob, czyli fryzura pośrednia, pomiędzy bobem a znacznie dłuższymi włosami, sięgającymi nawet do pasa. Warto zwrócić uwagę na fakt, że lob to ukłon w stronę minimalistycznych rozwiązań – cięcie jest proste, wyklucza się jakiekolwiek cieniowanie. To idealne rozwiązanie dla wszystkich pań o zniszczonych włosach, ponieważ nie pogorszy kondycji kosmyków, a wręcz sprawi, że będą wyglądały na gęstsze i bardziej błyszczące. Kobiety, które nie przepadają za fryzurami „od linijki" mogą nieco zmodyfikować boba – wystarczy, że poproszą fryzjera, aby włosy z tyłu głowy były dosłownie o centymetr lub dwa krótsze niż z przodu.

Mimo zdecydowanego prymatu loba z wybiegów nie zniknie jeszcze całkiem bob, choć nie będzie już tak klasycznie krótki. Szczególnie polecane będą boby asymetryczne, w których końcówki znajdujące się z przodu będą nieco dłuższe od tych z tyłu i po bokach.

Co jeszcze będzie modne, jeśli chodzi o cięcia? Kolejny sezon królować będą różnego rodzaju grzywki. To, jakiej będzie długości oraz czy będzie prosta czy skośna, powinno zależeć od owalu twarzy; na przykład panie o okrągłej twarzy nie powinny wybierać fryzur z prostymi, krótkimi grzywkami, ponieważ takie rozwiązanie optycznie poszerza.

Dużym zainteresowaniem mogą cieszyć się również niedbałe fale. To prosta fryzura, jednak nieco dłuższa od loba i obowiązkowo z przedziałkiem dokładnie na czubku głowy. Jej zaletą jest łatwość w ułożeniu – wystarczy po umyciu nałożyć nieco fluidu, a następnie wysuszyć włosy za pomocą suszarki z dyfuzorem.

Koloryzacja

Jakie koloryzacje będą najmodniejsze w przyszłym roku? Ciepłe blondy i platyna zdecydowanie odejdą w niepamięć. Ich miejsce zajmą kolory jesieni, czyli wszelkiego rodzaju rudości i brązy. Najbardziej polecanym kolorem będzie zdecydowanie Auburn – połączenie dwóch powyższych barw, dzięki czemu rudość zostanie nieco stonowana, a brąz pogłębiony. Warto zauważyć, że tego rodzaju koloryzacja świetnie sprawdzi się zarówno w przypadku kobiet mających jasną jak i nieco ciemniejszą karnację.

Innym ciekawym trendem w koloryzacji będzie niewątpliwie Granny Hair, czyli moda na szare (dosłownie) włosy. Trend jest efektem głębokich nawiązań do kolorów natury. Warto zauważyć, że jest to obecnie jedna z najmodniejszych koloryzacji.

Nie zabraknie również mocniejszych akcentów. Mimo barw związanych silnie z jesienną i zimową przyrodą, na wybiegach będzie można obserwować również wyraziste błękity i fiolety. Co ciekawe, bardzo popularne będą również wszelkiego rodzaju refleksy – wygląda na to, że koloryzacja sombre wciąż będzie zyskiwać nowych fanów. Zbliżoną koloryzację oferuje salon JLD – 2w1. Polega ona na nałożeniu na włosy określonego koloru, a następnie na jego rozjaśnieniu za pomocą pojedynczych refleksów. Koloryzacja jest indywidualnie projektowana, dzięki czemu będzie idealnie pasować do danej fryzury i owalu twarzy. W ten sposób zostanie osiągnięty nie tylko efekt trójwymiaru, ale także gradacja barwy będzie bardzo płynna, na czym powinno zależeć wszystkim kobietom śledzącym trendy na przyszły rok.

Fryzury damskie na 2016 rok – co wybrać?

Wiele trendów będzie kontynuowanych przynajmniej przez pierwszych kilka miesięcy nowego roku, dlatego też większość obecnie prezentowanych na wybiegach fryzur nie powinno z nich zniknąć przynajmniej do wiosny.

Jakie cięcia będą najmodniejsze? Okazuje się, że królować będzie przede wszystkim lob, czyli fryzura pośrednia między bobem a dłuższymi włosami, sięgającymi przynajmniej łopatki. Specyficzną cechą loba jest proste cięcie pozbawione cieniowania, dzięki czemu włosy wyglądają na gęstsze i zdrowsze. Wciąż obecny będzie również bob, jednak w wersji dłuższej, najlepiej asymetrycznej. Mile widziane także długie fale z przedziałkiem na środku głowy. Warto przy tym wszystkim pamiętać, że ostateczna decyzja o wyborze fryzury powinna być uzależniona również od kształtu i rysów twarzy oraz indywidualnych preferencji.

Jesienno-wiosenne barwy to propozycja w koloryzacji na rok 2016. Szczególnym zainteresowaniem może cieszyć się barwa Auburn, czyli połączenie rudości i brązu. Kontynuowany będzie również trend Granny Hair, czyli moda na szare włosy. Co ciekawe, mimo nawiązań do naturalnych kolorów występujących w przyrodzie, styliści uważają, że w przyszłym sezonie dużo uwagi poświęci się wyrazistym stylizacjom z wykorzystaniem błękitu czy fioletu.

W modzie wciąż pozostaną refleksy. W tym wypadku warto skorzystać z oferty JLD – profesjonalna koloryzacja 2w1 sprawi, że kolor włosów zostanie całkowicie odświeżony, a refleksy zostaną dobrane zgodnie z owalem twarzy i zastosowanym wcześniej cięciem.

Facebook
Pinterest
Twitter

Sprawdź również ….

Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy
Fryzura
Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy

Wraz z  nadejściem wiosny zaczyna się sezon festiwali muzycznych. Celebryci często korzystają z tej okazji, by zmienić diametralnie swój wygląd i, przede wszystkim, fryzurę! Na Caochella,...

Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?
Fryzura
Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?

Niektóre kobiety skarżą się na brak objętości włosów, szczególnie wtedy, gdy noszą efekt wavy. Na szczęście, istnieją na to rozwiązania. Odkryj propozycje ekspertów.   Pierwszym rozwiązaniem...

Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty
Fryzura
Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty

Ta oryginalna fryzura idealnie pasuje kobietom, lubiącym ekstrawagancki styl! Jedynym warunkiem są długie i grube włosy. Cienkie włosy nie będą się tak dobrze trzymać i rezultat nie będzie...

Przejdź z brązu na blond
Farbowanie
Przejdź z brązu na blond

Z reguły przejście z brązu na blond jest skomplikowanym zabiegiem fryzjerskim, jeżeli nie jest dobrze przygotowane. Jest to koloryzacja, która szczególnie osłabia włosy. Chcąc uzyskać pożądany...

Więcej aktualności