Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

 JLD
JLD
JLD
Nowości

Podsumowanie trendów fryzjerskich 2017

Dział


Każdy mijający rok, kończy się podsumowaniem nowości, które się w nim pojawiły – i to we wszystkich dziedzinach. Choć część z nich łatwo popada w zapomnienie, wiele pozostaje obowiązującym trendem na kilka kolejnych sezonów. W 2017 roku także nie zabrakło trendów fryzjerskich, o których głośno było na całym świecie. O tym, które fryzury i kolory włosów zasługują na miano niekwestionowanych hitów i zagoszczą na dłużej w modzie, zadecyduje rok 2018.

Modne kolory włosów 2017


Rok 2017 należał do naturalnych odcieni włosów, ale nie zabrakło w nim również odważnych decyzji związanych z koloryzacją. Najpopularniejszym trendem okazał się być bronde – połączenie blondu i brązu, które daje ciepły, ale jednocześnie intrygujący efekt. Uzyskuje się go dzięki licznym pasemkom w obu odcieniach, które naturalnie łączą się ze sobą. Dzięki takiej koloryzacji, fryzura wydaje się być bujniejsza, a pojedyncze kosmyki sprawiają wrażenie muśniętych słońcem.


Należy zaznaczyć, że modne kolory włosów w 2017 roku to przede wszystkim rozmaite odcienie brązu: miodowo-orzechowe, kasztanowe oraz złociste, które powstają po połączeniu z blondem. Aby efekt farbowania był jak najbardziej naturalny, wykorzystywano specjalne techniki koloryzacji – flamboyage i sombre . Dzięki nim, włosy wyglądają jak muśnięte słońcem.


Równie modnym kolorem, który daje naturalny efekt, w 2017 roku był popielaty blond, który doskonale eksponuje subtelne rysy twarzy. Fryzura w tym kolorze wygląda lekko i zwiewnie. Ciekawą alternatywą dla klasycznego, popielatego blondu, był dirty blond, który jest bardziej zbliżony do szarości.


Rok 2017 przyniósł też wiele nowości dla osób, które nie boją eksperymentować ze swoim wizerunkiem i oczekują bardziej wyrazistych efektów. Obok najmodniejszych, naturalnych brązów i włosów muśniętych słońcem, królowałygranny hair , czyli siwy, oraz dip dye hair, polegający na kontrastowym farbowaniu końcówek, w stosunku do koloru bazowego, np. na kolor zielony, różowy, niebieski czy fioletowy.

Fryzury damskie 2017


Najmodniejsze fryzury damskie w 2017 roku to przede wszystkim odważne, krótkie i asymetryczne cięcia, długie grzywki, włosy wyraźnie zaczesane na bok oraz long bob. To propozycje na co dzień, dla posiadaczek każdej długości włosów, które chcą wyróżniać się w tłumie i pragną diametralnej zmiany wizerunku.


W minionym roku, zupełnie odwrotnie było z uczesaniami wieczorowymi, wśród których bezsprzecznie królowały delikatne loki i fale, luźne, niskie upięcia oraz warkocze. Wśród wszystkich fryzur dominowały te w stylu boho, ozdobione żywymi kwiatami w postaci stroików i wianków. Takie uczesania są niezwykle dziewczęce, a ich pełny urok można było podziwiać w wielu ślubnych stylizacjach. W minionym roku, panny młode najchętniej decydowały się właśnie na tego rodzaju modne fryzury.

Fryzury męskie 2017


Modne fryzury męskie w 2017 roku są klasyczne, ale ich forma została nieco odświeżona i zaprezentowana w nowym wydaniu – idealnym dla nowoczesnych mężczyzn.

Najpopularniejsze były uczesania, które charakteryzowały się:

dłuższym cięciem z przodu w połączeniu w krótszymi włosami na bokach,

długą grzywką zaczesaną do tyłu i podgolonymi bokami,

długą grzywką zaczesaną na bok,

długą grzywką uniesioną do góry,

wycieniowanymi włosami, mocno zaczesanymi do przodu,

włosami lekko zaczesanymi do góry i na bok,

naturalnymi skrętami i lokami,

bardzo krótko obciętymi bokami i nieco dłuższymi, wycieniowanymi włosami na czubku głowy ułożonymi w szpic (fryzura à la irokez).


Mówiąc o najmodniejszych fryzurach męskich w 2017 roku nie można zapominać o ich łączeniu z zarostem. Zadbany, kilkudniowy zarost dodaje jeszcze więcej męskości i podkreśla mocne rysy twarzy. W połączeniu z najmodniejszymi w minionym sezonie fryzurami, tworzy wizerunek mężczyzny przystojnego, zadbanego, który doskonale orientuje się w światowych trendach modowych.

Dowiedz się wiecej

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ