Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Fryzury dla okrągłej twarzy
Fryzury dla okrągłej twarzy

Modne fryzury dla okrągłej twarzy

Kształt twarzy bardzo często determinuje wybór fryzury; odpowiednio wykonane strzyżenie może ukryć niewielkie mankamenty i wyeksponować cechy zasługujące na uwagę. W przypadku okrągłej twarzy, największą popularnością cieszą się krótkie fryzury ze skośną grzywką, a także wszelkie stylizacje, w których zastosowano ostre, dynamiczne linie cięcia; dzięki temu twarz wydaje się znacznie smuklejsza.

Wybór modnej fryzury, w dodatku dopasowanej do kształtu twarzy, nie jest jednak taki prosty. Pod uwagę należy wziąć osobiste preferencje i indywidualne cechy urody. Wiele pań zwraca uwagę na trendy obowiązujące w danym sezonie i uważnie obserwuje zarówno modowe wybiegi, jak i stylizacje gwiazd.

Okrągła twarz: co warto podkreślić, a co ukryć?

Jak rozpoznać okrągłą twarz? Po pierwsze, jej długość i szerokość są sobie równe, przez co twarz sprawia wrażenie pulchnej. Policzki są pełne i zaokrąglone, czoło – dość szerokie, podbródek nie jest zaś wyraźnie zarysowany. W razie wątpliwości kształt twarzy można ustalić za pomocą bardzo prostej metody; wystarczy związać włosy, stanąć naprzeciwko lustra na odległość wyciągniętej ręki i odrysować na nim obwód swojej twarzy (można to zrobić np. za pomocą szminki). Gotowy kształt łatwo dopasować do jednej z figur geometrycznych (koło, trójkąt, owal, prostokąt).

Za idealny kształt twarzy uznaje się owal. Z tego względu oczywiste jest, że panie o okrągłej twarzy powinny dążyć do jej wysmuklenia. Można to osiągnąć przy pomocy odpowiedniego makijażu , jednak nie należy zapominać, że to właśnie fryzura odgrywa tutaj największą rolę.

Ważne wskazówki

Po pierwsze, odradzane są wszystkie cięcia, które kończą się na wysokości kości policzkowych, ponieważ akcentują ich szerokość. Złym rozwiązaniem jest również prosta grzywka, która z kolei podkreśli szeroką linię czoła. Ryzykowne mogą być bardzo krótkie fryzury, ponieważ odsłaniają całą twarz; najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest wybór takiej długości włosów, by ich końcówki nie znajdowały się na linii podbródka. Warto zresztą zapamiętać, że dłuższe fryzury optycznie wysmuklą twarz. W przypadku krótkich fryzur wyjątkiem są stylizacje, w których włosy zostały wystopniowane i piętrzą się na czubku głowy.

Czego jeszcze absolutnie unikać? Na pewno drobnych loczków; poszerzają optycznie twarz. Niezbyt dobrym pomysłem są również symetryczne przedziałki czy odkryte czoło.

Przegląd najmodniejszych fryzur

Co jest modne? To podstawowe pytanie, jakie zadają sobie kobiety, które są przygotowane na małą metamorfozę i jednocześnie chcą uwzględnić przy wyborze fryzury kształt i rysy swojej twarzy. Obecnie dużą popularnością cieszą się wszelkiego rodzaju przedłużone boby, irokezy i pixie ze skośną grzywką, często wybieranym rozwiązaniem są długie fale lub włosy półdługie, ale mocno wycieniowane.

Bob to fryzura, która niedawno wróciła do łask. Zapomniana na całe lata, obecnie znów triumfuje. Ważne jednak, by kobiety o okrągłej twarzy nie decydowały się na klasyczne, krótkie boby lub fryzury kończące się na linii podbródka; przy takim rozwiązaniu twarz wydaje się jeszcze szersza.

Pixie to cięcie idealne dla odważnych kobiet, które nie boją się przejść prawdziwej przemiany. Jaki wariant tej fryzury jest obecnie najbardziej modny? Króluje zdecydowanie pixie z długą, skośną grzywką, która idealnie pasuje wszystkim paniom o zaokrąglonej twarzy. Mocno pocieniowana, nieco zmierzwiona fryzura odwróci uwagę od pełnych policzków i nada rysom wyrazistości. To jedno z niewielu krótkich cięć, które są zalecane w przypadku okrągłej twarzy.

Drugą propozycją, jeśli chodzi o krótkie włosy, jest damski irokez. Włosy uniesione na czubku głowy również optycznie wydłużają twarz, co jest najbardziej pożądanym efektem. Szczególnie modny jest wariant, w którym boki są króciutko przystrzyżone, a sam irokez zaczyna się tuż nad linią czoła i kończy się z tyłu głowy. Środkowe pasmo należy najpierw natapirować, a następnie zaczesać na gładko do tyłu. Fryzurę warto utrwalić lakierem.

Świetnym rozwiązaniem dla kobiet o okrągłej twarzy są wszystkie długie i półdługie fryzury. Najlepiej, jeśli jednym z elementów będzie skośna grzywka, zalecane są też wszelkiego rodzaju krzywizny i asymetrie przy linii twarzy. Dobra wiadomość dla romantyczek – długie fale są jak najbardziej wskazane, ważne jedynie, by nie zaczynały się na wysokości policzków, a odrobinę niżej.

Jak wybrać idealną fryzurę dla okrągłej twarzy?

Najpierw warto upewnić się, czy twarz na pewno jest okrągła; łatwo to poznać zwracając uwagę m.in. na szerokie czoło, pełne policzki i zaokrąglony podbródek. Za idealny kształt twarzy uznano owal, dlatego to właśnie do niego powinny dążyć wszystkie panie. Pożądany efekt można osiągnąć za pomocą makijażu, jednak to fryzura będzie odgrywać główną rolę w wysmukleniu twarzy.

Kobiety o okrągłej twarzy powinny unikać wszelkiego rodzaju cięć, którego kończą się na linii podbródka; niewskazane są również krótkie, gładkie fryzury, symetryczne przedziałki czy odsłonięte czoło. W każdym z tych przypadków twarz będzie wyglądała na jeszcze szerszą.

Jakie fryzury są modne? Świetnym wyborem będą wszelkiego rodzaju damskie irokezy, wystrzępione pixie ze skośną grzywką, a także długie boby i romantyczne fale. Panie o okrągłej twarzy powinny pamiętać, że jeśli zdecydują się na krótką fryzurę, powinny ją wystopniować, tak, by na czubku głowy znajdowało się jak najwięcej włosów. Z kolei w przypadku dłuższych włosów dobrym pomysłem może być asymetryczne cięcie z krótszym tyłem, które bardzo wysmukli twarz.

Przy stylizacji włosów warto sięgnąć po różne pianki (dotyczy to szczególnie pań, które zdecydowały się na irokeza). Wszelkie niezbędne produkty można znaleźć w kolekcji Urban Care, proponowanej przez JLD.

Facebook
Pinterest
Twitter

Sprawdź również ….

Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy
Fryzura
Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy

Wraz z  nadejściem wiosny zaczyna się sezon festiwali muzycznych. Celebryci często korzystają z tej okazji, by zmienić diametralnie swój wygląd i, przede wszystkim, fryzurę! Na Caochella,...

Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?
Fryzura
Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?

Niektóre kobiety skarżą się na brak objętości włosów, szczególnie wtedy, gdy noszą efekt wavy. Na szczęście, istnieją na to rozwiązania. Odkryj propozycje ekspertów.   Pierwszym rozwiązaniem...

Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty
Fryzura
Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty

Ta oryginalna fryzura idealnie pasuje kobietom, lubiącym ekstrawagancki styl! Jedynym warunkiem są długie i grube włosy. Cienkie włosy nie będą się tak dobrze trzymać i rezultat nie będzie...

Przejdź z brązu na blond
Farbowanie
Przejdź z brązu na blond

Z reguły przejście z brązu na blond jest skomplikowanym zabiegiem fryzjerskim, jeżeli nie jest dobrze przygotowane. Jest to koloryzacja, która szczególnie osłabia włosy. Chcąc uzyskać pożądany...

Więcej aktualności