Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

JLD
JLD
JLD
Nowości

Mikrodermabrazja – sposób na gładką i promienną skórę

Dział


Jeszcze kilkanaście lat temu salon kosmetyczny kojarzył się przede wszystkim z miejscem, gdzie każda kobieta mogła odpocząć od codziennych obowiązków robiąc się przy tym „na bóstwo" – profesjonalnie pomalować paznokcie, zrobić makijaż na szczególną okazję albo zadbać o właściwy kształt brwi, a wszystko to w towarzystwie relaksacyjnej muzyki albo miłej pogawędki. Współczesne salony kosmetyczne oferują coraz więcej rozmaitych zabiegów swoim klientom, zarówno kobietom, jak i mężczyznom, którzy pragną zadbać nie tylko o piękno, ale też o zdrowie swojej skóry. Jednym z nich jest mikrodermabrazja – dziś to już bardzo popularna metoda na oczyszczanie skóry i promienny wygląd, która jest oferowana klientom w każdym profesjonalnym salonie kosmetycznym.

Czym jest mikrodermabrazja?


Mikrodermabrazja polega na mechanicznym ścieraniu warstwy rogowej naskórka, a także dociera do głębszych warstw skóry i nie bez przyczyny nazywana jest kontrolowanym mikropeelingiem – tym, co ją wyróżnia spośród klasycznych zabiegów tego typu jest możliwość dostosowania stopnia głębokości ścierania. Taki peeling można wykonać w wielu miejscach na ciele i w przypadku rozmaitych problemów skórnych.

Najczęściej jednak mikrodermabrazję przeprowadza się na twarzy, szyi, dekolcie oraz plecach i na górnych partiach nóg. Jeśli tego rodzaju peeling zostanie profesjonalnie wykonany przez kosmetologa przy użycia odpowiedniego sprzętu to można mieć pewność, że zabieg będzie szybki, bezbolesny i przyniesie oczekiwane efekty.

Rodzaje mikrodermabrazji


Mikrodermabrazję można wykonywać przy użyciu różnych materiałów, które służą do złuszczania naskórka. W związku z tym, wyróżnia się 3 rodzaje tego zabiegu:
mikrodermabrazja diamentowa – jak sama nazwa wskazuje, do wykonania zabiegu używa się sztucznego lub naturalnego diamentu w postaci pierścieni ścierających montowanych na głowicy urządzenia do mikrodermabrazji. Zabieg jest bezbolesny oraz nie powoduje powstawania pyłu szkodliwego dla alergików, a zaraz po wyjściu z gabinetu kosmetycznego, obrzęk i zaczerwienienie skóry ustępuje. W związku z tym, ta metoda jest odpowiednia dla osób, które mają cienką, delikatną i wrażliwą skórę oraz cerę naczyniową;
mikrodermabrazja korundowa – do ścierania naskórka używany jest korund, czyli mikrokryształki tlenku glinu, który znajduje się na dwóch głowicach. Za pomocą pierwszej z nich sproszkowany korund „piaskuje" powierzchnię skóry, ponieważ wydobywa się z urządzenia do mikrodermabrazji pod wpływem wysokiego ciśnienia. Natomiast, druga głowica służy do wyłapywania startego naskórka. Ten rodzaj zabiegu nie jest odpowiedni dla osób, które mają wrażliwą i delikatną skórę oraz naczynkową cerę, ponieważ niektóre osoby mogą odczuwać lekki ból, a przez kolejne 2 dni utrzymuje się zaczerwienienie skóry;
mikrodermabrazja tlenowa – jest to najnowsza odmiana zabiegu złuszczającego, która najmniej ingeruje w skórę. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu urządzenia, które pod ciśnieniem wydmuchuje tlen z odrobiną płynu fizjologicznego. W ten sposób skóra nie tylko ulega złuszczeniu na jej wierzchniej warstwie, ale też dotlenia się. Ze względu na bezbolesność oraz delikatność zabiegu jest on polecany osobom o bardzo wrażliwej, naczynkowej i trądzikowej cerze.

Efekty mikrodermabrazji


Mikrodermabrazja to niezwykle dobroczynny zabieg dla skóry, który jest polecany osobom z różnorodnymi problemami, ponieważ:
dotlenia i odżywia skórę,
poprawia koloryt i elastyczność skóry,
wyrównuje płytkie zmarszczki,
zmniejsza widoczność blizn i przebarwień,
oczyszcza skórę i odblokowuje pory,
usuwa zaskórniki,
zmniejsza objawy trądziku,
pobudza skórę do produkcji kolagenu,
poprawia ukrwienie skóry.
W zależności od tego, na którym efekcie najbardziej komuś zależy, powinno się odpowiednio dostosować rodzaj mikrodermabrazji (diamentową, korundową lub tlenową).

Mikrodermabrazja – wskazania


Mikrodermabrazja to bardzo popularny zabieg wykonywany w gabinetach kosmetycznych, który polecany jest szczególnie w kilku określonych przypadkach:


skóra zanieczyszczona, trądzikowa, z rozszerzonymi porami,
blizny, w tym rozstępy,
cellulit,
przebarwienia,
nieprawidłowości w rogowaceniu się naskórka,
pierwsze oznaki starzenia, płytkie zmarszczki,
przed zabiegami laserowymi, innymi zabiegami kosmetycznymi, terapiami z użyciem kwasów czy z wykorzystaniem fal radiowych, ponieważ po mikrodermabrazji skóra ma zwiększoną wchłanialność składników aktywnych,
każdy rodzaj cery (z uwzględnieniem odpowiedniego dopasowania rodzaju mikrodermabrazji),
kobiety i mężczyźni po 25. roku życia,
osoby z bardzo wrażliwą cera, które nie mogą stosować peelingów chemicznych i kawitacyjnych,
polecany szczególnie jesienią i zimą ze względu na konieczność unikania promieni słonecznych przez 2 tygodnie po zabiegu.


Ponadto, mikrodermabrazję można wykonywać na różnych partiach ciała, choć najczęściej stosuje się ją w przypadku twarzy, szyi, dekoltu oraz pleców, a także nóg, gdzie pojawia się cellulit i rozstępy. Co ważne, zabieg ten jest bezpieczny dla kobiet w ciąży i cukrzyków, choć osoby te powinny zachować większą ostrożność podczas wykonywania peelingu.

Mikrodermabrazja – przeciwwskazania


Mikrodermabrazja, chociaż jest zabiegiem bezpiecznym i delikatnym, nie może być wykonywana w kilku ściśle określonych przypadkach:
podczas zakażeń wirusowych i bakteryjnych,
w trakcie trwania stanów zapalnych skóry,
w przypadku łuszczycy,
w przypadku nowotworów skóry,
w przypadku bliznowców,
w trakcie stosowania leków przeciwzakrzepowych,
w sytuacji, gdy w ciągu ostatnich dwóch miesięcy został wykonany zabieg chirurgiczny w okolicy miejsca na skórze, w którym ma zostać przeprowadzona mikrodermabrazja.

Przygotowanie skóry do mikrodermabrazji


Oprócz dostosowania się do wymienionych przeciwwskazań i w razie konieczności odłożenia w czasie wykonania zabiegu, bardzo duże znaczenie ma również odpowiednie przygotowanie się do niego. Wystarczy na 5 dni przed mikrodermabrazją unikać: chemicznych kremów do depilacji, woskowania, używania szorstkich gąbek i szczotek do mycia twarzy i ciała oraz peelingujących kremów i żeli.

Dowiedz się wiecej
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ