Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Mężczyzna: pielęgnacja wygolonej głowy
Mężczyzna: pielęgnacja wygolonej głowy
Fryzury męskie

Mężczyzna: pielęgnacja wygolonej głowy

Dział
Niektórzy mężczyźni golą głowę, aby nareszcie przestać się przejmować tą częścią ciała. Jednakże, nawet ogolona głowa wymaga regularnej pielęgnacji! Oto zoom na najważniejsze aspekty pielęgnacji wygolonej głowy.
 
Wygolona głowa kusi coraz więcej mężczyzn. „Początkowo na golenie głowy decydowali się głównie mężczyźni o skłonnościach do łysienia. Jednak obecnie, coraz więcej mężczyzn chce się pozbyć swoich włosów. Nieważne, czy chodzi o sportowców, którzy golą głowę ze względów praktycznych, czy też mężczyzn, którzy chcą spędzać mniej czasu na pielęgnacji włosów. Ogólnie rzecz biorąc, coraz więcej osób goli głowę, choć niezmiennie najczęściej decydują się na ten krok osoby ze skłonnościami do łysienia”.
 
Powszechnie uważa się, że wygolona głowa wymaga mniej pielęgnacji. Jednakże, nie jest to do końca prawda. „Niektórzy stosują kosmetyki 2 w 1, tj. produkty łączące w sobie żel pod prysznic i szampon, jednak warto pamiętać, że nawet wygolona głowa powinna być myta specjalnie dostosowanym do niej szamponem. Skóra głowy ma swoje niezmienne właściwości niezależnie od tego, czy jest pokryta włosami, czy nie. Osoby mające skłonności do łupieżu powinny używać szamponów przeciwłupieżowych niezależnie od tego, czy mają włosy, czy nie! Co więcej, ponieważ skóra na wygolonej głowie nie jest chroniona przez włosy, powinna być szczególnie dobrze nawilżona oraz chroniona przed słońcem.”
 
Nasza rada: Skóra głowy pozbawiona włosów szybciej twardnieje. „Ważne jest więc jej nawilżanie, ale nie mniej istotny jest też masaż skóry głowy. Chcąc uniknąć nieestetycznego wyglądu skóry na głowie, masuj ją regularnie, najlepiej podczas każdego mycia. Skóra będzie dzięki temu elastyczniejsza i bardziej miękka.”
 
© DR © Jean Louis David
Dowiedz się wiecej
Porady
LUIS FARIA
Sprawdź nasze wskazówki

Expert
Jean Louis David

LUIS FARIA
Trener z Paryża
Sprawdź
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ