Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Mężczyzna: o czym powinien pamiętać, by mieć zdrowe włosy pełne energii
Mężczyzna: o czym powinien pamiętać, by mieć zdrowe włosy pełne energii
Fryzury męskie

Mężczyzna: o czym powinien pamiętać, by mieć zdrowe włosy pełne energii

Dział
Większość mężczyzn ma włosy o wiele krótsze niż kobiety, jednak nie jest to powód, żeby pozostawiać je samym sobie lub myśleć, że nie potrzebują pielęgnacji. O czym warto pamiętać, aby mieć zdrowe i pełne energii włosy?
 
Mężczyźni mają dwa podstawowe problemy z włosami: wypadanie włosów i łupież. Wypadanie włosów jest zjawiskiem nieodwracalnym. Niektóre produkty pomagają je spowolnić, ale nie zatrzymują go, chyba, że chodzi o przejściowe wypadanie włosów, związane z szokiem emocjonalnym. Aby zapobiegać temu procesowi należy stosować produkty, które go zahamują.
 
Z kolei łupież można leczyć, jeżeli odpowiednio dobierze się kurację. „Pojawienie się łupieżu wynika często z higieny życia. Skóra głowy jest bardzo delikatna i posiada wiele zakończeń nerwowych. Jeżeli źle zajmujesz się swoim ciałem, odczuje to również skóra głowy.” Jednak nie wpadaj w panikę, istnieje wiele szamponów, które pomagają walczyć z łupieżem. „Możesz je kupić zarówno u fryzjera, jak i w aptece. Musisz jedynie wcześniej rozpoznać typ twojego łupieżu (tłusty, czy suchy) i wybrać stosowny do niego preparat. Zapytaj fryzjera o produkty do walki z łupieżem. Pomoże określić typ łupieżu i powie, jak je stosować. Jeżeli jednak problem będzie się utrzymywał, będzie konieczna wizyta u dermatologa.
 
Nasza rada: Produkty do stylizacji w dużych dawkach mogą uszkadzać włosy mężczyzn. Należy uważać, by nie nakładać na włosy zbyt dużej ilości produktów do stylizacji, a przede wszystkim  umiejętnie je dobierać i stosować zamiennie. Najlepiej jest mieć dwa lub trzy produkty, które można zmieniać codziennie i pozwalać włosom co jakiś czas odpocząć.
 
Zapytaj fryzjera o produkty do walki z łupieżem. Pomoże określić typ łupieżu i powie, jak je stosować.
 
 
© DR © Jean Louis David
 
Dowiedz się wiecej
Porady
LUIS FARIA
Sprawdź nasze wskazówki

Expert
Jean Louis David

LUIS FARIA
Trener z Paryża
Sprawdź
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ