Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Męskie fryzury z lat 50.
Męskie fryzury z lat 50.
Męskie fryzury z lat 50.
Fryzury męskie

Męskie fryzury z lat 50.

Dział
W latach 50., kobiety nosiły pięknie ukształtowane loki, a ich włosy były z reguły w kolorze platynowego blond. Niektóre z nich decydowały się nawet na strzyżenie na chłopczycę. Mężczyźni również prezentowali kilka kultowych fryzur. Odkryj je razem z nami.
 
Rockowy banan. Elvis Presley przyczynił się do propagacji banana w rockowej stylizacji! Fryzura ta wymaga nieco dłuższych włosów na czubku głowy. Kark powinien być za to całkowicie odkryty. Włosy są zaczesane do tyłu i skręcone w rulon. Przy realizacji tej fryzury przydatny, a wręcz niezbędny okaże się wosk lub żel do włosów.
 
Przedziałek na boku. Przedziałek we włosach sprawia, że włosy układają się w wybranym przez ciebie kierunku. W latach 50. mężczyźni zaczęli nosić przedziałek z boku. Aby go wykonać, użyj grzebienia i zrób nim prosty przedziałek we włosach. Jeżeli zauważysz jakiekolwiek odstające włoski, nie wahaj się przygładzić ich za pomocą żelu lub wosku do włosów… oczywiście już z naszych czasów!
 
Krótkie włosy. W latach 50. mężczyźni nie mieli dużego wyboru, jeżeli chodzi o fryzury. Włosy były z reguły strzyżone na krótko, tworząc kształtne i wyraźnie zarysowane, ale przez to surowe i statyczne fryzury. Na czubku głowy włosy były strzyżone na krótko, a na wysokości karku były zupełnie wygolone.
 
Borsalino. Kapelusz ten stał się modny, między innymi dzięki Humphrey Bogart i nierozłącznie kojarzony jest z latami 50. Jest to niezwykle stylowy dodatek, który także i dzisiaj cieszy się dużą popularnością. Noszony jest nawet przez kobiety. Najlepszym dopełnieniem szykownej stylizacji będą modele wykonane z miękkiego filcu i w ciemnych kolorach.
 
Ulizane włosy w stylu wet look. Fryzury  w latach 50. przybierają określoną formę i kształt. Chcąc idealnie ulizać włosy tak, by nie odstawał żaden włos, mężczyźni używali tak zwanej gominy, czyli pomady do włosów. Ten bardzo tłusty wosk służył do ulizywania włosów, nadając im gładki i błyszczący wygląd.
 
© Pixelformula / Défilé Versace prêt-à-porter, Printemps-Été 2013 © Jean Louis David
Dowiedz się wiecej

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ