Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Maszynka do włosów – niezbędny przyrząd od Jean Louis David
Maszynka do włosów – niezbędny przyrząd od Jean Louis David
Fryzura

Maszynka do włosów – niezbędny przyrząd od Jean Louis David

Dział
W ogólnym przekonaniu, maszynka to przyrząd zarezerwowany do strzyżenia włosów u mężczyzn lub do golenia zarostu. Jednak, w salonach Jean Louis David korzystamy z maszynki także do strzyżenia włosów. Przedstawiamy wam ten przyrząd fryzjerski.
 
W salonach Jean Louis David, używamy maszynki do strzyżenia włosów już od początku lat 90. Wcześniej, fryzury były realizowane za pomocą nożyczek. „W tamtej epoce, kobiety zaczęły coraz intensywniej pracować i nie miały wiele czasu na wizyty u fryzjera. Aby zwiększyć efektywność i szybkość strzyżenia, Jean Louis David postanowił używać maszynki do włosów, dzięki której każde strzyżenie mogło być zrealizowane znacznie szybciej! Sukces był natychmiastowy!” Następnie, fryzjerzy w naszych salonach zostali przeszkoleni na techniki strzyżenia maszynką. Dano im tylko jedną wskazówkę: wykonywać fryzury wygodne do noszenia i łatwe do ułożenia w domu.
 
Jednak, szybkość strzyżenia to nie jedyny atut maszynki do włosów. Pozwala ona także zrealizować idealnie proste i wyrównane fryzury. „Używamy jej wraz z grzebieniem. Wkładamy grzebień we włosy w odpowiednim miejscu, a następnie strzyżemy maszynką włosy, które z niego wystają. Dzięki temu uzyskujemy bardzo geometryczne fryzury, a fryzjerzy mogą dać upust swojej fantazji”.
 
Jednakże, nasze klientki mają różne opinie na temat maszynek do włosów! „Często się ich po prostu boją. Z reguły staramy się im wytłumaczyć specyfikę strzyżenia maszynką, jednak jeśli klientka ciągle nie jest do niej przekonana, oczywiście wykonujemy strzyżenie nożyczkami.” Rezultat nie będzie aż tak bardzo różny!
 
Nasza rada: W salonach Jean Louis David nie ma jednego idealnego przyrządu fryzjerskiego. Zarówno maszynka, jak i nożyczki pozwalają nam realizować idealnie dopracowane fryzury. Unikamy natomiast stosowania brzytwy. „Osobiście, uważam, że jest to już przestarzała metoda strzyżenia, a włosy obcięte brzytwą nie wyglądają tak ładnie. Jest to jednak kwestia gustu.”
 
© DR© Jean Louis David
Dowiedz się wiecej
Porady
LUIS FARIA
Sprawdź nasze wskazówki

Expert
Jean Louis David

LUIS FARIA
Trener z Paryża
Sprawdź
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ