Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Masuj swoją skórę głowy, aby pobudzić porost włosów
Masuj swoją skórę głowy, aby pobudzić porost włosów
Eksperci

Masuj swoją skórę głowy, aby pobudzić porost włosów

Dział
Masaż skóry głowy to świetny zabieg relaksacyjny, ale nie tylko. Niektóre rodzaje masażu pozwalają także pobudzić porost włosów.
 
Masowanie skóry głowy sprawia, że staje się ona bardziej miękka, a w konsekwencji lepiej utleniona dzięki pobudzeniu krążenia krwi. „Skóra głowy jest stosunkowo cienka i to właśnie w niej osadzone są twoje włosy. Dzięki masażowi, skóra staje się bardziej ruchoma, a włosy – mocniejsze. Będą one też bardziej błyszczące i będą szybciej rosnąć.”
 
Pamiętaj, by nie trzeć skóry głowy w trakcie masażu. Aby pobudzić porost włosów, staraj się „odkleić” skórę głowy od czaszki. „Masuj głowę okrężnymi ruchami i dociskaj ją palcami, najlepiej podczas mycia włosów. Taki masaż pobudzi krążenie.
 
Masaż najlepiej jest wykonywać pod prysznicem. Jeśli jednak nie masz na to akurat czasu, możesz go równie dobrze wykonać na suchej skórze.” Wykorzystaj czas spędzany przed telewizorem! Wyznacz kciukiem oś przechodzącą przez środek głowy i masuj skórę palcami po obu stronach osi przez około 1-2 minuty. Staraj się „odkleić” skórę od czaszki, unikając przy tym tarcia. Tarcie mogłoby spowodować podrażnienie skóry oraz być przyczyną pojawienia się łupieżu.”
 
Nasza rada : Nie masuj skroni. W okolicach skroni znajdują się ważne zakończenia nerwowe, które mogą być masowane jedynie przez profesjonalnego masażystę.
 
© DR © Jean Louis David
Dowiedz się wiecej
Porady
VANESSA GIANI
Sprawdź nasze wskazówki

Expert
Jean Louis David

VANESSA GIANI
Trenerka z Paryża
Sprawdź
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ