Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

suche włosy
suche włosy
suche włosy
Pielęgnacja

Mam suche włosy, co robić ?

Dział

Twoje włosy są suche, łamliwe i szorstkie w dotyku, mają też matowy wygląd i trudno je rozczesać. Poznaj nasze rozwiązania, dzięki którym twoje włosy będą miękkie, błyszczące i pełne życia.

Dbaj o włosy za pomocą odpowiednich preparatów

Wybieraj zawsze produkty ultra nawilżające. Te z gamy Hydra Therpy będą więc idealne. Myj włosy od jednego do trzech razy w tygodniu szamponem Odżywienie i Elastyczność. Oczyści on łagodnie włosy, dodając im światła i blasku. Możesz również zdecydować się na szampon Nawilżenie i Lekkość z gamy produktów Oil Therapy [Protokół Oli Therapy nadający lekkości i nawilżający włosy]. Jest on również przeznaczony do włosów suchych, ponieważ dzięki niemu stają się one lekkie i błyszczące.

Z drugiej strony, musisz regularnie odżywiać włosy suche. Niezbędny preparat? Maska do włosów [Prawda-fałsz na temat maski do włosów]. Wybierz taką, która jest wzbogacona w oleje roślinne (olejek shea, arganowy, migdałowy, oliwkowy), żeby maksymalnie odżywić fryzurę. Zaraz po umyciu głowy, nałóż maskę na 3 do 20 minut na włosy wilgotne, osuszone ręcznikiem. Spłucz dokładnie czystą wodą. Zobaczysz, że włosy zostaną dogłębnie odświeżone.

Unikaj zbytniego osłabiania włosów

Nie nadużywaj urządzeń grzejących. Nie musisz całkowicie z nich zrezygnować, ale nie stosuj ich codziennie. Zanim użyjesz suszarki, czy prostownicy, nałóż na włosy preparat termoaktywny [Jak dobrze używać preparatu termoaktywnego], żeby je ochronić przed gorącem. Unikaj także zbyt dużej liczby koloryzacji, żeby nie wysuszyć zbytnio włókna włosowego.

Bądź bardziej czujna latem

Lato to pora roku, podczas której twoje włosy cierpią najbardziej. Słońce, chlor, czy promienie UV, to te czynniki agresywne, które wysuszają i osłabiają włosy. Pomyśl zatem o stałej ochronie za pomocą preparatu pielęgnacyjnego chroniącego przed słońcem. Zdecyduj się na przykład na Płynny Żel o wszechstronnym działaniu [Zoom na żel o wszechstronnym działaniu]. Stosuj go przy każdej kąpieli, czy wyjściu na słońce.

Włosy przetłuszczające się, puszące się, z rozdwajającymi się końcówkami: nasze propozycje codziennej pielęgnacji

To prawda stara jak świat, na każdy problem jest jakieś rozwiązanie. Poznaj nasze rady i wskazówki, które pomogą rozwiązać twoje codzienne troski związane z włosami.

Powiedz stop włosom przetłuszczającym się

Zacznij od zaplanowania częstotliwości mycia głowy [Jak często myć włosy]. Pamiętaj, że im częściej myjesz głowę, tym bardziej pobudzasz gruczoły łojowe, a to powoduje nadmierną produkcję sebum. Idealna częstotliwość to od 1 do 3 razy w tygodniu maksymalnie. W czasie mycia włosów unikaj zbytniego naciskania na skórę głowy podczas masowania. Idealnie byłoby płukać włosy wodą zimną lub ciepławą. Jeżeli chodzi o preparaty pielęgnacyjne, nie stosuj tych bogatych w silikon, który obciąża włosy. Wybieraj produkty zawierające lekkie, łagodne formuły o właściwościach ściągających i oczyszczających.

Wyeliminuj efekt puszenia się

Najlepiej nadają się do tego kosmetyki stylizujące. Przed czesaniem, zastosuj preparaty regenerujące włókno włosowe, takie jak Brush Cream lub Perfect Liss. Jeżeli już się urzeczesz, użyj produktów układających włosy takich jak Fix Spray [Używałam Fix Spray] lub Design Spray. Rozprowadź kosmetyk za pomocą cienkiego grzebienia, żeby równomiernie rozłożyć preparat i dokładnie pokryć nim końcówki. Puszenie się pojawia się najczęściej na włosach suchych lub osłabionych. Pomyśl zatem o ich regularnym odżywieniu środkami nawilżającymi takimi jak maska do włosów [Jak używać maski do włosów].

Pozbądź się rozdwajających się końcówek

Zastosuj najpierw odpowiednie preparaty pielęgnujące. Istnieje serum przeciw wysuszaniu końcówek, które odżywia i nawilża dogłębnie włosy. Nakładaj je codziennie. Jeżeli nie zauważysz żadnej poprawy w ciągu kilku tygodni, musisz podciąć zniszczone włosy. Nie martw się, już jeden centymetr podcięcia wystarczy w zupełności. Jeżeli jednak włosy zaczynają się rozdwajać przy włóknie włosowym, musisz je podciąć na około 4 centymetry. Nie zapomnij użyć preparatu termoaktywnego przed zastosowaniem urządzeń grzejących. Unikniesz dzięki temu wysuszania się końcówek.

Dowiedz się wiecej
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ