Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Makijaż dla brunetki
Makijaż dla brunetki
Trendy i styl

Makijaż dla brunetki

Dział
Brunetki mogą sobie pozwolić na wiele szaleństw w makijażu! Nie oznacza to jednak robienia obojętnie czego. Należy poznać kilka podstawowych zasad, dzięki którym uzyskasz efekt nieskazitelnego makijażu i cery.
 
Cera. Istotnym jest, by ukrywać wszelkie defekty, nie doprowadzając przy tym do duszenia się cery. „Możesz zdecydować się na podkład do twarzy jedynie pod warunkiem, że rezultat będzie naturalny. W tym celu, wybierz kolor, który jest możliwie najbardziej zbliżony do Twojej naturalnej karnacji, np. beż neutralny, wpadający w róż, opalizujący lub jasny.” Rozprowadź go równomiernie po skórze twarzy i szyi. Pomyśl też o ukryciu cieni pod oczami przy użyciu korektora maskującego cienie. Jego odcień wybierz tak, by był delikatnie jaśniejszy od Twojego naturalnego koloru skóry i nakładaj go zaczynając od wewnętrznego kącika oka wklepując produkt opuszkami palców. Na koniec, aby rozświetlić cerę, nie zapomnij o rumieńcach. Wybierz kolor różowy, brzoskwiniowy lub morelowy, aby uzyskać cerę o świeżym wyglądzie lub zdecyduj się na rozświetlający puder, aby uzyskać efekt zdrowego blasku.
 
Oczy. Cień do powiek powinien być dobrany do koloru Twoich oczu. „Jeżeli jesteś brunetką o brązowych oczach, postaw na takie kolory, jak: khaki, blady róż, złoty, czekoladowy lub śliwkowy. Przy oczach zielonych, zalecane są kolory: beżowy, piaskowy lub jasnofioletowy. Z kolei, przy oczach niebieskich, należałoby zakazać używania cieni koloru niebieskiego i zamiast niech stosować cienie pomarańczowe lub morelowe. "Wieczorem, zalecane są cienie metaliczne i opalizujące, które nadadzą oczom efekt „smoky eyes”. Nie zapomnij o użyciu tuszu do rzęs, by wzmocnić siłę swojego spojrzenia. Najlepiej wybierz tusz w kolorze czarnym. Jeszcze tylko kreska ołówkiem do oczu lub eyelinerem i jesteś gotowa do wyjścia!
 
Usta. Brunetki mają szeroki wybór, chociaż zaleca się unikać odcieni różowego, który może być nieco zbyt dziewczęcy. Aby uzyskać styl „femme fatale”, można wybrać szminkę o odcieniu krwistej czerwieni lub karminowym, która nada ustom pasji. "Na co dzień, dobrym rozwiązaniem jest stosowanie cielistego koloru szminki. Jednakże, nie powinno Cię to powstrzymywać przed eksperymentowaniem z bordowym, śliwkowym, czy też fuksją.”
 
Nasza rada: Brunetki mogą być ekstrawaganckie, ale to jeszcze nie powód, by z tym przesadzać! Jeśli zdecydowałaś się podkreślić oczy, wybierz raczej neutralne kolory w przypadku ust i odwrotnie.
 
Dowiedz się wiecej
Porady
LAURA SUPERBI
Sprawdź nasze wskazówki

Expert
Jean Louis David

LAURA SUPERBI
Trenerka z Paryża
Sprawdź
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ