Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Leksykon fryzjerstwa – zrozumieć język swojego fryzjera: rodzaje strzyżenia
Leksykon fryzjerstwa – zrozumieć język swojego fryzjera: rodzaje strzyżenia

Leksykon fryzjerstwa – zrozumieć język swojego fryzjera: rodzaje strzyżenia

W salonach Jean Louis David, aby uniknąć nieporozumień, fryzjerzy pracują bardzo dużo z wizualizacjami. Dzięki nim możesz precyzyjne określić swoje pragnienia, dając fryzjerowi jasne wskazówki, a on będzie już wiedział jaką technikę wybrać, aby cię zadowolić. Jednak, mimo wszystko, powinnaś poznać kilka podstawowych pojęć!
 
Krótkie strzyżenie: Twoje uszy i kark są odkryte. Nie wymaga więcej pielęgnacji niż inne fryzury. Konieczne jednak są regularne (co 6 – 8 tygodni) wizyty u fryzjera, ponieważ krótkie włosy wymagają dobrej bazy, aby równo odrastać.
 
Strzyżenie bob: Tę niewychodzącą z mody podstawową fryzurę można nosić niezależnie od wieku. Włosy dochodzą zwykle do wysokości brody. Choć czasem są dłuższe, nigdy nie powinny przekraczać linii ramion. Bob uważany jest za fryzurę krótką. Istnieje wiele jego wariantów: może być m.in. pełny, cieniowany, prostowany lub kręcony.
 
Strzyżenie półdługie: Włosy zatrzymują się na wysokości ramion. Podobnie jak w przypadku boba, mogą przybierać wiele form. Wszystko zależy od natury włosa i od stylu, który chcesz pokazać. Przy tego rodzaju strzyżeniu, powinnaś w szczególności pielęgnować swoje końcówki. To właśnie tarcie końcówek o ramiona sprawia, że stają się one rozdwojone. Zapewnij im zatem odpowiednie nawilżenie i regularnie je podcinaj.
 
Cieniowanie: O cieniowaniu mówimy wtedy, gdy fryzura nie jest pełna, to znaczy kiedy obcinamy włosy z wnętrza fryzury. Pozwala to nadać jej formę i dodać objętości. Jeżeli chodzi o jej dopasowanie do twojego stylu, wszystko zależy od rodzaju cieniowania, jaki wybierzesz.
 
Effilage: W tym przypadku chodzi o to, by dodać twoim włosom subtelności. Effilage stosujemy na przykład wtedy, gdy klientka życzy sobie, by jej końcówki były cieńsze. Jednak w ten sposób nie określa się ilości włosów, które zostaną obcięte. Jest to często stosowana technika w celu dodania twoim włosom objętości. Z drugiej strony, rzadko efiluje się (a jeśli tak, to w niewielkich ilościach) włosy cienkie, gdyż zubaża to fryzurę.
 
Strzyżenie pełne: Oznacza po prostu, że wszystkie boki twojej fryzury są równe. Jeżeli fryzura nie jest pełna, to znaczy, że jest ona cieniowana. Fryzura pełna daje wrażenie grubości i objętości, pod warunkiem, że włókna włosa są wystarczająco lekkie. W przeciwnym razie, może wyglądać ciężko i jak oklapnięte.
 
Grzywka i kosmyki: Wbrew powszechnemu przekonaniu, nie ma różnicy między tymi dwoma terminami. Można mówić o długiej lub asymetrycznej grzywce, jednak termin „kosmyki” również może być używany.
 
Facebook
Pinterest
Twitter

Sprawdź również ….

Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy
Fryzura
Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy

Wraz z  nadejściem wiosny zaczyna się sezon festiwali muzycznych. Celebryci często korzystają z tej okazji, by zmienić diametralnie swój wygląd i, przede wszystkim, fryzurę! Na Caochella,...

Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?
Fryzura
Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?

Niektóre kobiety skarżą się na brak objętości włosów, szczególnie wtedy, gdy noszą efekt wavy. Na szczęście, istnieją na to rozwiązania. Odkryj propozycje ekspertów.   Pierwszym rozwiązaniem...

Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty
Fryzura
Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty

Ta oryginalna fryzura idealnie pasuje kobietom, lubiącym ekstrawagancki styl! Jedynym warunkiem są długie i grube włosy. Cienkie włosy nie będą się tak dobrze trzymać i rezultat nie będzie...

Przejdź z brązu na blond
Farbowanie
Przejdź z brązu na blond

Z reguły przejście z brązu na blond jest skomplikowanym zabiegiem fryzjerskim, jeżeli nie jest dobrze przygotowane. Jest to koloryzacja, która szczególnie osłabia włosy. Chcąc uzyskać pożądany...

Więcej aktualności

Expert
Jean Louis David

LAURA SUPERBI
Trenerka z Paryża
Sprawdź

Niezbędne w tym sezonie