Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Leksykon fryzjerstwa – zrozumieć język swojego fryzjera: farbowanie
Leksykon fryzjerstwa – zrozumieć język swojego fryzjera: farbowanie
Eksperci

Leksykon fryzjerstwa – zrozumieć język swojego fryzjera: farbowanie

Dział
Przed rozpoczęciem farbowania włosów, powinnaś dowiedzieć się, o czym tak naprawdę jest mowa, by móc następnie wybrać właściwą dla siebie technikę farbowania! Tak więc, zanim zmienisz kolor swoich włosów, poznaj nasze rady odnośnie farbowania.
 
Istnieją dwa rodzaje farb do włosów: trwałe i tymczasowe. Tymczasowe farby do włosów zawierają stosunkowo niewielkie ilości utleniacza. "Utleniacz pozwala rozjaśnić włosy, a zarazem przyczynia się do wchłonięcia przez nie koloru. Ponieważ farba dostaje się do włókien włosowych, pozostaje na trwałe w ich wnętrzu. W przypadku farb tymczasowych, osiada ona jedynie na włóknie włosa, dzięki czemu jej efekt jest tylko tymczasowy.”  Farba tymczasowa blaknie z kolejnymi myciami głowy, a kolor bez efektu odrostów może się utrzymać przez okres do 10 myć. Co więcej, niektóre farby tymczasowe mogą utrzymywać się tylko do pierwszego mycia. "W salonach Jean Louis David istnieje usługa Gloss, która pozwala utrzymać kolor przez półtora miesiąca. "
 
Do trwałego farbowania używane są produkty zawierające utleniacze. Włos zmywa się z czasem, jednak kolor pozostaje. „To właśnie dlatego należy zawsze stosować kosmetyki pielęgnacyjne do włosów farbowanych, by kolor utrzymał się na włosie.” W przypadku stałego farbowania, do włosów dostarczane są dodatkowe pigmenty, które, siłą rzeczy, powodują, że po kilku miesiącach pojawiają się odrosty.
 
Które farby powinnyśmy zatem wybierać, trwałe czy tymczasowe? „Wszystko zależy od tego, czego chcesz, ale z reguły polecamy farbowanie tymczasowe młodym klientkom, tzn. takim, które nie mają wcale lub mają niewiele siwych włosów. Tymczasowa koloryzacja nadaje refleksów i blasku ich fryzurom, a także pozwala zmieniać kolory!” Jednakże, po trzydziestce zaczynają pojawiać się siwe włosy. Jeżeli zależy ci, by je ukryć, a nie stanowią one więcej niż 20 do 25% włosów, farby tymczasowe mogą być wystarczające. Później, należałoby zastosować farby trwałe. "Jednak, po raz kolejny podkreślamy, że wszystko zależy od twoich zachcianek. Równie dobrze, możesz zaakceptować swoje siwe włosy i nie decydować się na zaliczanie koloryzacji. "
 
Kolejne dręczące was pytanie to: czy lepiej farbować włosy u fryzjera, czy w domu? "Dziś produkty do koloryzacji są dobrej jakości, zwłaszcza jeśli kupiłaś produkty profesjonalne. Jedyną trudnością jest nałożenie farby. W salonach możesz wykorzystać wiedzę techniczną swojego fryzjera! On będzie wiedział, jak mieszać kolory, aby lepiej pokryć siwe włosy lub odpowiednio zróżnicować kolor na włosach." Krótko mówiąc, fryzjer w salonie dysponuje prawdziwą wiedzą praktyczną, której nie będziesz miała  w domu ...
 
Nasza rada: Pomyśl o usłudze Jean Louis David Sunlight, który nadaje głębi naturalnemu kolorowi twoich włosów bez efektu odrostów! Zapomnij o jednorodnym kolorze, kilka rozjaśnionych kosmyków włosów nada twojej fryzurze świetlny efekt jak „po powrocie z nadmorskich wakacji”.
 
Dowiedz się wiecej
Porady
VANESSA GIANI
Sprawdź nasze wskazówki

Expert
Jean Louis David

VANESSA GIANI
Trenerka z Paryża
Sprawdź
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ