Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Leki, które mogą zmienić kolor lub strukturę włosów
Leki, które mogą zmienić kolor lub strukturę włosów
Pielęgnacja

Leki, które mogą zmienić kolor lub strukturę włosów

Dział
Badania przeprowadzone przez naukowców z uniwersytetu Melbourne w Australii wykazały, że niektóre leki lub zabiegi mogą zmienić kolor lub wygląd Twoich włosów...  O jakich produktach jest tu mowa i przede wszystkim jaki jest ich wpływ na Twoje włosy?
 
Zapewne zdajesz sobie sprawę, że leki, które zażywasz mogą mieć skutki uboczne. Jednak czy wiedziałaś, że mogą one zagęścić Twoje włosy, sprawić, że staną się lokowane lub zmienią kolor z brązowego na rudy? Odpowiedzialne za te efekty są m.in. leki na zmiany skórne, tabletki antykoncepcyjne, leki przeciwdepresyjne, a nawet ibuprofen.
 
Leki, które mogą zmienić kolor lub strukturę Twoich włosów są często używane w dermatologii w leczeniu chorób skóry, takich jak łuszczyca czy trądzik. Wspomniane reakcje są wywoływane przez retinoidy i acytretynę. Związki te mogą bowiem odgrywać istotną rolę w zmianie koloru Twoich włosów na ciemniejsze. Substancje te są również odpowiedzialne za gęstnienie włosów.
 
Z kolei, inne leki mogą być przyczyną utraty włosów. Dotyczy to w szczególności: leków przeciwko padaczce (które mogą również sprawić, że włosy będą lokowane), leków przeciwdepresyjnych, takich jak Prozac (wypadanie włosów przechodzi zaraz po zakończeniu kuracji), pigułki antykoncepcyjne na bazie progesteronu, a także ibuprofen (nawet, jeśli tego typu efekt uboczny jest rzadkością).
 
Dowiedziawszy się tego wszystkiego, nie wyrzucaj przypadkiem wszystkich swoich leków do kosza!  Wszystkie opisane zmiany zachodzące na włosach są oczywiście odwracalne. Wystarczy, że porozmawiasz o tym ze swoim lekarzem, który najpewniej zmieni rodzaj stosowanego leku lub zmodyfikuje jego dawkę.
 
Dowiedz się wiecej
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ