Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

 JLD
JLD
JLD
Nowości

Platynowy blond – o czym należy pamiętać zanim zdecydujemy się na taki kolor

Dział

Blond włosy pięknie podkreślają delikatne rysy twarzy, odejmują lat i idealnie wpisują się w słowiański typ urody. Obecnie istnieje mnóstwo odcieni tego popularnego i chętnie wybieranego koloru włosów, a ich wybór warto uzależnić od koloru cery, oczu i brwi. W tym artykule skupimy się na dość charakterystycznym odcieniu, jakim jest platynowy blond. Podpowiemy także, komu najbardziej pasuje taki kolor włosów i w jaki sposób go uzyskać, by efekt był naprawdę zadowalający.


Jaki typ urody


Platynowy blond, który należy do chłodnych odcieni, będzie najlepiej pasował osobom o jasnej karnacji. Takie połączenie wraz z delikatnym, dziewczęcym makijażem nie tylko odejmuje lat, ale także nadaje urodzie świeżości i finezji. Ci, którzy mają delikatną opaleniznę, będą prezentować się w tym kolorze równie kapitalnie, natomiast osoby z ciemną karnacją powinny zrezygnować z platynowego odcienia, gdyż zbyt duży kontrast pomiędzy kolorem włosów i cery może przynieść efekt odwrotny do zamierzonego. Warto dodać, że pasuje on osobom w każdym wieku i prezentuje się świetnie na włosach o każdej długości. Dodatkowo, w tym sezonie niesłabnącą popularnością cieszą się krótkie fryzury w stylu „pixie cut", które w połączeniu z platynowym kolorem tworzą modny, lekko zawadiacki look. Panie, które posiadają piękne, długie włosy, mogą mieć pewność, że kolor ten jeszcze bardziej podkreśli ich piękno i charakter tej pełnej kobiecości fryzury.


Platynowy blond - jak uzyskać pożądany efekt


Chłodny i srebrzysty – tak w skrócie można określić, jak powinien wyglądać dobrze zrobiony platynowy blond. Aby uzyskać tego typu kolor, fryzjerzy w naszych salonach korzystają z farb, rozjaśniaczy lub kremów rozjaśniających, co jest uzależnione od bazowego koloru włosów klienta. Chcąc uzyskać jak najbardziej zadowalający efekt i sprawić, by włosy były pełne blasku, nasi fryzjerzy korzystają z różnorodnych dodatków do farb. Wśród nich znajduje się np. TCA (Total Color Accelerator), który skraca czas koloryzacji, a zawarte w nim naturalne składniki nawilżają i odżywiają włosy oraz sprawiają, że pigment dłużej utrzymuje się na włosach. CBA, czyli Color Balance Corrector to z kolei substancja zawierająca chłodny pigment, umożliwiający pozbycie się niepożądanych, ciepłych odcieni (żółtych, pomarańczowych), które czasami mogą pojawiać się jako efekty uboczne koloryzacji.


Radykalna zmiana koloru


Osoby, które chcą dokonać znaczącej metamorfozy w swoim wyglądzie i myślą o całkowitej zmianie koloru włosów, powinny pomyśleć o zabiegu tzw. ekskluzywnej koloryzacji. Jest to kompleksowa usługa, której pierwszym etapem jest profesjonalna wielokrotna dekoloryzacja, a więc usunięcie obecnego koloru, z wykorzystaniem wyżej wspomnianych dodatków oraz produktu smartbond, która profesjonalnie wzmacnia włosy. Następnym etapem jest koloryzacja główna, uzupełniona rytułałem Kerastase, którego celem jest wzmocnienie włosów osłabionych wcześniejszymi zabiegami. Ze względu na fakt, że ekskluzywna koloryzacja jest to złożona usługa, wymagająca odpowiednich umiejętności, wykonywana jest wyłącznie przez specjalnie przeszkolonych fryzjerów, którzy posiadają certyfikat kolorysty Jean Louis David. Można z niej skorzystać tylko w niektórych salonach, a wykonanie usługi poprzedzone jest konsultacją.


Niezależnie od tego, czy zdecydujecie się na ekskluzywną koloryzację, klasyczne rozjaśnianie włosów, czy też stylowe ombre na platynowych włosach, warto zapytać fryzjera, czy wybrany kolor będzie odpowiedni do konkretnego typu urody. Dodatkowo, można mieć pewność, ze nasi fryzjerzy dołożą wszelkich starań, by końcowy efekt usługi był naprawdę zadowalający.

Dowiedz się wiecej
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ