Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Łamliwe włosy : jak sobie z nimi poradzić?
Łamliwe włosy : jak sobie z nimi poradzić?
Pielęgnacja

Łamliwe włosy : jak sobie z nimi poradzić?

Dział
Włosy łamliwe i zniszczone… Nierzadko można zobaczyć to sformułowanie na etykietkach szamponów lub usłyszeć je w reklamach. Jednak, co dokładnie oznacza termin „łamliwe włosy”? Czy ten problem dotyczy także Ciebie i co możesz z nim zrobić? Staramy się odpowiedzieć na te pytania.
 
Uwielbiasz swoje włosy, ale nie zawsze obchodzisz się z nimi wystarczająco delikatnie. Zastanów się, czy na co dzień nie szarpiesz ich, czy nie czeszesz się (przypadkiem) zbyt energicznie lub nie upinasz ich (czasem) zbyt mocno, itp. W rezultacie, Twoje włosy przechodzą ciężkie chwile. „Włos jest niczym łańcuszek, którego nie należy zrywać. Kiedy brakuje mu pewnych mikroelementów, męczy się, zużywa oraz może się po prostu złamać.” Możesz się o tym łatwo przekonać, kiedy zaobserwujesz, że niektóre pasma włosów są krótsze niż inne. Uwaga, nie pomyl przypadkiem włosów złamanych z włosami, które zwyczajnie odrastają!
 
Włosy łamliwe to także włosy, którym brakuje elastyczności. Już sam fakt, że są one mniej miękkie sprawia, że mogą się łatwiej złamać. Brak sprężystości można przypisać dwóm przyczynom. „Po pierwsze, włosom brakuje keratyny. Są one mniej lśniące, a przy tym bardziej wrażliwe. W salonach Jean Louis David, stworzyliśmy protokół zabiegów, wykorzystujących produkty na bazie keratyny. Ten kompletny zestaw produktów, dostępnych także do pielęgnacji domowej, pozwoli Ci dogłębnie odżywić włosy i dodać im blasku.” Powinnaś używać tych kosmetyków szczególnie wtedy, gdy Twoje włosy są łamliwe i suche. Stosuj ich raz do dwóch razy w tygodniu – nie więcej.
 
Inną przyczyną łamliwości włosów jest nawarstwienie się zabiegów stylizacyjnych i chemicznych, którym został poddany włos. „Mowa tu o permanentnym prostowaniu włosów (takim jak prostowanie brazylijskie lub prostowanie japońskie) lub o powtarzającym się farbowaniu. Na przykład, prostowanie modyfikuje strukturę włosa. Produkty w nim użyte osadzają się na włosach, sprawiając, że stają się one twardsze, a co gorsza, w przypadku niewłaściwego doboru techniki prostowania, substancje w nim użyte mogą sprawić, że włos się połamie.” Zanim wykonasz jakikolwiek zabieg chemiczny na swoich włosach, poczekaj aż odzyskają one swoją elastyczność!
 
Nasz rada: Aby wzmocnić włosy i idealnie wygładzić łuski włosowe stworzyliśmy dla Ciebie gamę produktów 100% Repair od Jean Louis David. Jest ona przeznaczona do wrażliwych i zniszczonych włosów i ma na celu przywrócenie ich na nowo do życia! Te trzy produkty na bazie witamin A, C i E dogłębnie odżywią włókna Twoich włosów.
 
Dowiedz się wiecej
Porady
LUIS FARIA
Sprawdź nasze wskazówki

Expert
Jean Louis David

LUIS FARIA
Trener z Paryża
Sprawdź
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ