Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Lśniące włosy na co dzień!
Lśniące włosy na co dzień!
Lśniące włosy na co dzień!
Nowości

Lśniące włosy na co dzień!

Dział

Piękne włosy na co dzień

Właściwa pielęgnacja włosów pomoże poprawić ich kondycję i sprawić, by były jeszcze piękniejsze i bardziej wytrzymałe. Aby tak się stało, nie wystarczy jednak okazjonalne nałożenie odżywki czy preparatu wzmacniającego. O włosy należy dbać systematycznie, bo tylko wtedy możliwe jest osiągnięcie prawdziwych efektów. W tym celu warto też stale wzbogacać swoją wiedzę, a także korzystać nie tylko z różnego rodzaju preparatów, ale również regularnie odwiedzać zaufany salon fryzjerski.
Wiele kobiet narzeka na stan swoich włosów, nie przestrzegając jednak podstawowych zasad pielęgnacji. Jej sekret tkwi przede wszystkim we właściwym doborze preparatów, które mają wzmocnić kosmyki i sprawić, by stały się dużo zdrowsze, a tym samym – piękniejsze, a także częstym ich stosowaniu.

Po pierwsze: zapobieganie

Pierwszym krokiem na drodze do pielęgnacji włosów jest zapobieganie sytuacjom, które mogłyby osłabić kosmyki, a nawet zniszczyć ich strukturę. Spora część kobiet popełnia nieświadomie błędy mogące prowadzić do poważnego nadszarpnięcia kondycji włosów. Szkodzić może na przykład codzienne mycie, które zazwyczaj doprowadza do szybkiego przetłuszczania się włosów. Warto jednocześnie wiedzieć, że przy doborze odpowiedniego szamponu (do codziennej pielęgnacji lub przeznaczonego dla dzieci) można temu zapobiec, ciesząc się tym samym świeżoną fryzurą na co dzień.

Czego jednak na pewno nie należy robić?

Często popełnianym błędem jest szczotkowanie mokrych włosów; duża część kobiet uważa, że dzięki temu łatwiej będzie je rozczesać po wysuszeniu. Nie jest to prawda, a w dodatku próba szczotkowania wilgotnych kosmyków powoduje, że łamią się i rwą. Rozczesywanie mokrych włosów jest dozwolone, ale tylko i wyłącznie za pomocą grzebienia z rzadkimi zębami. Szczotkowanie kosmyków zaraz po umyciu nie jest zresztą jedyną rzeczą, której nie należy robić; zalicza się do tego również suszenie włosów gorącym powietrzem, nadmierne używanie lakieru do włosów czy zbyt częste związywanie włosów w kucyk w ten sam sposób. W przypadku zaplanowanego wyjścia z domu warto także zwrócić uwagę na warunki atmosferyczne panujące na dworze – ani deszcz, ani tym bardziej mróz czy śnieg nie służą włosom, dlatego lepiej schować je wtedy pod czapką lub kapturem.Codzienna pielęgnacja i domowe sposoby


Na czym polega codzienna pielęgnacja włosów?

Po pierwsze, należy zadbać o prawidłowe odżywienie włosów. Można to osiągnąć poprzez stosowanie odpowiednich odżywek, polecane są również wszelkiego rodzaju maski. Obecnie dużą popularnością cieszy się także olejowanie włosów.
Uwzględniając rodzaj i typ włosów można przygotować również domową kurację, opierającą się na naturalnych płukankach i maseczkach. Największą popularnością cieszy się płukanka ziołowa; wystarczy zaparzyć napar z tymianku, podbiału, skrzypu i rozmarynu, a po odcedzeniu i przestudzeniu polać nim włosy. Taki zabieg pomoże w utrzymaniu świeżości włosów, a także delikatnie oczyści je i nawilży.
Codzienna pielęgnacja to jednak nie tylko domowe zabiegi wykonane za pomocą specjalnych preparatów kosmetycznych lub własnoręcznie sporządzonych płukanek i masek, ale także odpowiednia dieta. Właściwe odżywianie się sprawi, że stan włosów może ulec znacznej poprawie. Zalecane jest przede wszystkim spożywanie potraw bogatych w mikroelementy takie jak kwas krzemowy, siarka, żelazo, wapń i jod.

Wizyty w salonie fryzjerskim


Skuteczna pielęgnacja nie polega jednak wyłącznie na unikaniu pewnych czynności oraz stosowaniu odpowiednich preparatów. Niezbędne są również systematyczne wizyty w salonie fryzjerskim. Dlaczego? Przede wszystkim w celu regularnego podcinania włosów. Dzięki temu będą mocniejsze, zmniejszy się również ryzyko występowania rozdwojonych końcówek. Podcinanie powinno odbywać się przynajmniej raz na miesiąc.
Warto skorzystać także z innych zabiegów oferowanych przez renomowane salony fryzjerskie, a mających na celu odbudowanie struktury włosów lub ich intensywne nawilżenie i odżywienie. Przykładem takiego zabiegu może być kuracja keratynowa oferowana przez salony Jean Luis David. Taka kuracja zalecana jest szczególnie paniom, których włosy są suche, puszące się i szorstkie.
Innym zabiegiem proponowanym przez Jean Luis David, a z którego niewątpliwie warto skorzystać, jest kuracja z zastosowaniem trzech olejków. Dzięki nim włosy staną się nawilżone, lśniące i miękkie w dotyku. Co bardzo ważne, efekty utrzymują się naprawdę długo, dlatego raz na jakiś czas warto zainwestować w podobny zabieg.


Pielęgnacja włosów na co dzień


Bardzo ważnym elementem pielęgnacji jest zapobieganie sytuacjom, które nadmiernie mogą osłabić włosy lub nawet zniszczyć ich strukturę. Odradzane jest szczotkowanie wilgotnych włosów, suszenie ich gorącym powietrzem czy stosowanie zbyt dużej ilości lakieru. Warto pamiętać także o negatywnym wpływie niektórych warunków atmosferycznych.
Podstawą pielęgnacji jest właściwe odżywienie włosów. W tym celu należy zaopatrzyć się w odpowiednie odżywki, maski i preparaty regenerujące i nawilżające. Zalecane jest także wykonywanie domowych płukanek, które pomogą oczyścić i wzmocnić włosy. Niezmiernie ważną rolę odgrywa również właściwa dieta – należy spożywać potrawy bogate w mikroelementy takie jak kwas krzemowy, żelazo, wapń czy siarkę.
Skuteczna pielęgnacja to nie tylko stosowanie odpowiednich preparatów czy unikanie pewnych sytuacji. Dobra kondycja włosów zależy również od regularnych wizyt u fryzjera. Szczególnie ważne jest systematyczne podcinanie końcówek, jednak raz na jakiś czas warto zainwestować również w dodatkowy zabieg wzmacniający włosy. Dobrym przykładem jest proponowana przez nas kuracja keratynowa czy bazująca na wykorzystaniu olejków. Co bardzo ważne, efekty utrzymują się jeszcze na długo po wykonaniu zabiegu, co jest dodatkowym argumentem przemawiającym za jego skutecznością.

Dowiedz się wiecej

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ