Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

kwas hialuronowy
kwas hialuronowy
kwas hialuronowy
Usługi kosmetyczne

Kwas hialuronowy w kosmetyce

Dział

Kwas hialuronowy w kosmetyce

Głębokie nawilżenie skóry, bezoperacyjne wymodelowanie rysów twarzy, spłycenie zmarszczek, uwydatnienie ust – to tylko niektóre z możliwości, jakie daje kwas hialuronowy wykorzystywany w kosmetyce. Ceniony przez specjalistów medycyny estetycznej i kobiety na całym świecie związek, odpowiada za młody i promienny wygląd cery. Niestety z upływem czasu jego ilość w skórze maleje. Najskuteczniejszym sposobem dostarczenia organizmowi brakującego kwasu hialuronowego są zabiegi kosmetyczne i zabiegi medycyny estetycznej. W ich trakcie cząsteczki substancji wnikają w głębokie warstwy skóry, skutecznie ją regenerując. Dodatkowo kwas hialuronowy pozwala w naturalny i bezbolesny sposób zniwelować inne mankamenty urody.

Kwas hialuronowy – budowa i właściwości

Kwas hialuronowy jest związkiem chemicznym z grupy polisacharydów, który występuje powszechnie we wszystkich organizmach żyjących na Ziemi. U człowieka wchodzi on w skład skóry właściwej, a dokładniej jej macierzy międzykomórkowej, czyli 2-milimetrowej warstwy znajdującej się bezpośrednio pod naskórkiem. Jakie są jego właściwości i zadania?
Kwas hialuronowy pełni ważną rolę w homeostazie całego organizmu – jego główną funkcją jest wiązanie wody w celu zachowania sprężystości, gładkości oraz elastyczności skóry.
Kwas hialuronowy jest jednym z najbezpieczniejszych wypełniaczy stosowanych w medycynie estetycznej. Organizm traktuje go jak naturalną cząsteczkę, dzięki czemu po zabiegach rzadko występują reakcje alergiczne.
Kwas hialuronowy w kosmetyce jest stosowany w celu przyspieszenia gojenia się ran skóry, neutralizacji poparzeń oraz wspomagająco w leczeniu różnego rodzaju wrzodów.
Kwas hialuronowy w organizmie człowieka występuje także w płynie stawowym, którego jest głównym składnikiem. Wiążąc wodę w powierzchniach stawowych gwarantuje sprężystość chrząstek i zapewnia prawidłowe działanie stawu. Gdy zaczyna go brakować, dochodzi do zmian zwyrodnieniowych.

Krem z kwasem hialuronowym

W wyniku działania wolnych rodników i spowolnienia procesów biosyntezy ilość kwasu hialuronowego w organizmie systematycznie spada. W następstwie tego procesu pojawiają się niedoskonałości skóry. Można im zapobiegać, stosując kosmetyki zawierające ten związek. Z uwagi na swoje właściwości (przede wszystkim dużą „wydajność" – jedna cząsteczka kwasu jest w stanie związać nawet 250 cząsteczek H2O), kwas hialuronowy doskonale chroni skórę przed utratą wilgoci, przez co stanowi jeden z najbardziej cenionych składników preparatów nawilżających i przeciwzmarszczkowych.

Krem z kwasem hialuronowym:


Nawilża skórę.
Wygładza powierzchnię naskórka.
Uelastycznia naskórek.
Zapobiega utracie gęstości skóry – kwas hialuronowy zwiększa objętość tkanek, dzięki czemu spowalnia proces wiotczenia skóry i utraty jej konturów.
Chroni cerę przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych - promieniowanie UV, skażenie środowiska czy dym papierosowy uważane są obecnie za główne przyczyny starzenia się skóry.

Krem z kwasem hialuronowym

to ważny element codziennej pielęgnacji twarzy, który należy wprowadzić między 30 a 40 rokiem życia. Jego uzupełnieniem jest serum z kwasem hialuronowym, które w przypadku skóry dojrzałej stosowane jest jako baza pod krem. Należy przy tym pamiętać, że kwas zawarty w preparatach pielęgnacyjnych, działa jedynie na wierzchniej warstwie naskórka. Jest on bowiem zbyt dużą cząsteczką, aby samoistnie przeniknąć w głąb skóry.

Kwas hialuronowy – eliksir młodości


Kwas hialuronowy w kosmetyce znajduje swoje szerokie zastosowanie w gabinetach urody, gdzie wykorzystywany jest podczas zabiegów typu anti-aging. Polegają one na aplikowaniu w głąb naskórka preparatu z jego cząsteczkami, który redukuje widoczne oznaki starzenia się skóry. Iniekcja odbywa się za pomocą cienkiej igły lub mikrokaniulii. W zależności od wrażliwości pacjentki na ból, zabieg wykonywany jest bez znieczulenia lub w znieczuleniu miejscowym (z wykorzystaniem kremu).

Kwas hialuronowy aplikowany podczas zabiegów typu anti-aging:


wypełnia zmarszczki,
modeluje owal twarzy,
podnosi opadające kąciki ust,
usuwa bruzdy nosowo-wargowe.

Wstrzyknięcie preparatu w głąb skóry jest bardziej skuteczne niż stosowanie kremów i serum z kwasem hialuronowym, które działają jedynie powierzchniowo. Poprawa wyglądu następuje bezpośrednio po zabiegu, przy czym przez krótki czas może wystąpić miejscowe zaczerwienienie i lekki obrzęk, które jednak szybko ustępują. Efekt zabiegu utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy. W tym czasie kwas ulega stopniowemu wchłonięciu, regenerując jednocześnie struktury międzykomórkowe oraz intensywnie nawilżając cerę. Dzięki temu skóra wygląda młodziej i zdrowiej nawet po całkowitej degradacji preparatu.

Przeciwwskazania do iniekcji z użyciem kwasu hialuronowego: ciąża, laktacja, stany zapalne skóry, choroby o podłożu autoimmunologicznym, nowotwory, uczulenie na kwas hialuronowy oraz przyjmowanie leków sterydowych.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy wykorzystywany w kosmetyce nie tylko zatrzymuje młodość, ale także pomaga poprawić mankamenty urody. Jest obecnie najchętniej stosowaną substancją w zabiegach modelowania i powiększania ust. Z tej metody korzystają zarówno osoby młode, jak i dojrzałe, ponieważ kwasem hialuronowym można zaradzić takim problemom, jak:
asymetria ust,
wady wrodzone lub nabyte, które wymagają drobnej rekonstrukcji warg,
opadanie górnej wargi,
starzenie się ust.

W przypadku ludzi młodych zastrzyki z kwasem hialuronowym stosowane są przede wszystkim, aby uwydatnić wargi. Dobrze przeprowadzony zabieg daje delikatny efekt, który pozwala zachować naturalny wygląd ust. U osób dojrzałych dodatkowym jego celem jest przywrócenie jędrności i czerwonego kolorytu warg, zaznaczenie ich konturu, zlikwidowanie drobnych zmarszczek wokół nich oraz podniesienie opadających kącików. Efekt zabiegu utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy – zależy to od rodzaju użytego preparatu, typu skóry i trybu życia.

Czy zabieg uwydatnienie ust kwasem hialuronowym jest bolesny?
Usta są wrażliwe na ból, dlatego przed zabiegiem znieczulane są za pomocą kremu lub wykorzystując znieczulenie przewodowe (tzw. dentystyczne). Po zabiegu mogą wystąpić krótkotrwałe zasinienie i obrzęk warg, które ustępują po 1-2 dniach.

Zmiana rysów twarzy bez skalpela – wolumetria kwasem hialuronowym

Wolumetria, określana również jako lifting wolumetryczny, umożliwia bezoperacyjne modelowanie rysów twarzy. Zabieg polega na wprowadzeniu gęstego i plastycznego wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego w miejsca poddane korekcji. Pozwala to zredukować oznaki starzenia skóry, takie jak utrata elastyczności i objętości, a także dokonać innych zmian w wyglądzie twarzy.
Lifting wolumetryczny z wykorzystaniem kwasu hialuronowego stosowany jest w celu:
przywrócenia wyraźnych konturów twarzy poprzez kształtowanie linii żuchwy i podbródka,
poprawienia owal twarzy,
uniesienia linii brwi,
wymodelowania kości policzkowych.
Iniekcja odbywa się w znieczuleniu miejscowym za pomocą igły lub kaniuli, którymi podany jest kwas hialuronowy. Następnie jest on delikatnie rozmasowany w celu uzyskania pożądanych konturów twarzy. Efekt zabiegu utrzymuje się od 12 do 18 miesięcy – w tym czasie dochodzi do stopniowego wchłaniania się preparatu, który jednocześnie nawilża i regeneruje tkanki. Działa on zatem jak serum z kwasem hialuronowym zaaplikowane w głąb skóry.

Czy zabieg wolumetrii jest bezpieczny?


W związku z tym, że podczas wolumetrii twarzy preparat z kwasu hialuronowego zostaje wprowadzony dość głęboko, w miejscu podania mogą pojawić się niewielkie zasinienia, zaczerwienienie oraz obrzęk. Objawy te jednak są zjawiskiem normalnym i ustępują samoistnie po kilku dniach. Wolumetria, podobnie jak inne zabiegi kosmetyczne z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, jest w pełni bezpieczna. O ewentualnych przeciwwskazaniach pacjent jest informowany podczas konsultacji ze specjalistą.

Dowiedz się wiecej

Nowości

Usługi kosmetyczne

Usługi kosmetyczne

Usługi kosmetyczne

Jak usunąć zaskórniki?

Usługi kosmetyczne

Jak usunąć zaskórniki?

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ