Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Krem do włosów Pento – nieodzowny kosmetyk retro
Krem do włosów Pento – nieodzowny kosmetyk retro
Krem do włosów Pento – nieodzowny kosmetyk retro
Fryzury męskie

Krem do włosów Pento – nieodzowny kosmetyk retro

Dział
Pento to marka kosmetyków francuskiego pochodzenia. Krem do włosów Pento pojawił się we Francji po drugiej wojnie światowej i używany jest w celu uzyskania efektu mokrych włosów (zwanego także efektem wet look). Nie należy go jednak mylić z żelem utrwalającym.
 
Pochodzenie kremu do włosów Pento. Inspiracją dla kremu do włosów marki Pento był produkt o nazwie Brylcreem używany przez pilotów Królewskich Sił Lotniczych Wielkiej Brytanii (RAF) podczas drugiej wojny światowej. Produkt ten pozwalał im zachować nieskazitelną fryzurę pomimo noszenia kasku. Po niewątpliwym sukcesie Brylcreemu, Francuzi postanowili stworzyć swój własny produkt o nazwie Pento! Kosmetyk ten nadaje fryzurze efekt wet look, a włosy po jego użyciu pozostają miękkie w przeciwieństwie do klasycznego żelu, który sprawia, że fryzura jest mocno utrwalona i sztywna.
 
Sukces kremu do włosów Pento. W latach 50. sprzedano ponad 5 milionów tubek kremu marki Pento. Produkt ten cieszył się szczególnym powodzeniem wśród gwiazd rocka i szklanego ekranu. W latach 60. modna stała się fryzura „banan” w rockowej stylizacji, a krem marki Pento był dla niej wspaniałą inspiracją. Jednakże, aby fryzura stworzona przy użyciu kremu Pento utrzymała się na dłużej, krem musiał być nakładany na włosy nawet kilka razy dziennie. Co więcej, tłusta konsystencja kremu zniechęciła niejednego fana tej fryzury…
 
Używanie kremu do włosów Pento. Obecnie krem do włosów marki Pento nie cieszy się już takim powodzeniem jak w latach 60. Wciąż jednak są tacy, którzy nadal go stosują, aby nadać włosom efekt wet look i uniknąć usztywnienia włosów charakterystycznego przy użyciu żelu. Do zwolenników Pento należą niektórzy znani sportowcy. Chciałbyś uzyskać podobny efekt na swoich włosach? Pamiętaj, by nie przesadzić z ilością kremu nakładanego na włosy, gdyż mogłyby one wyglądać po prostu tłusto. Nie masz pomysłu na fryzurę? Możesz zainspirować się szczególnie modną w tym sezonie ulizaną fryzurą na brylantynie! Zrób przedziałek na boku i nałóż na włosy po przeciwnej stronie przedziałka odrobinę kremu Pento, aby nadać fryzurze rockandrollowy efekt wet look. Pamiętaj, że obecnie można uzyskać podobny rezultat przy użyciu delikatniejszych kosmetyków takich jak żel czy wosk do stylizacji.
 
Dowiedz się wiecej

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ