Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Kręcone włosy: jak dobrze wybrać formę strzyżenia?
Kręcone włosy: jak dobrze wybrać formę strzyżenia?
Fryzura

Kręcone włosy: jak dobrze wybrać formę strzyżenia?

Dział
Przez bardzo długi okres czasu, najbardziej trendy były idealnie proste włosy. Zapewne poświęcałaś długie godziny z prostownicą w ręku, prostując swoje loki, by utraciły ich naturalny kształt. Jednakże, lokowane włosy znów powróciły do mody. Aby je wysublimować, wybierz odpowiednie strzyżenie i pielęgnację!
 
W kwestii strzyżenia, Twój fryzjer powinien przede wszystkim zwrócić uwagę na konkretny kształt Twoich loków. „Musimy wiedzieć, w jaki sposób włos się naturalnie układa, a także w jaki sposób rośnie u nasady oraz jakiego rodzaju są same loki, tzn. czy są luźne, czy może gęste.” To szybkie przestudiowanie struktury Twoich włosów pozwoli fryzjerowi ustalić, czy loki znacznie się podwyższą, gdy zostaną obcięte. „Czasami zdarza się, że wystarczy obciąć 1 cm, by na włosach suchych finalny efekt dał skrócenie włosów o 3 lub 4 cm. Dotyczy to w szczególności włosów kręconych. Na włosach lokowanych, różnica będzie mniejsza.”
 
Rodzaj strzyżenia musi brać pod uwagę wszystkie te elementy. Ale wbrew powszechnemu przekonaniu, nie ma aż tak wielu ograniczeń. Na przykład, nie ma żadnych przeciwwskazań byś nosiła krótką fryzurę, jeżeli masz na to ochotę. „Niektóre z Was będą się czuły lepiej, a niektóre gorzej we fryzurze typu kula, ale w każdym wypadku fryzura ta jest możliwa do wykonania! Należy pamiętać, że im bardziej włosy będą wycieniowane, tym więcej nabiorą objętości.” Natomiast, nie zaleca się zbytniego cieniowania na długich włosach, gdyż można szybko otrzymać niezbyt seksowny i już przestarzały efekt włosów Ludwika XIV!
 
Pytanie, które regularnie zadają sobie dziewczęta z lokowanymi włosami to: z grzywką, czy bez? „Kolejny raz, nie ma przeciwwskazań, jednak warto zastanowić się wcześniej, jakim zabiegom będziesz poddawać grzywkę, by dostosować ją do swoich potrzeb. Jeżeli masz zamiar ją prostować, możesz zdecydować się de facto na wszystko. Jednak, jeśli Twoim celem jest, by grzywka opadała swobodnie, w konsekwencji, ostrzyżone zostanie mniej włosów."
 
Ważnym jest także, by włosy podkreślały kontur twarzy. Włosy pełne objętości, napuszone i kręcone mogą bowiem zasłonić twarz. Należy je zatem stopniowo i delikatnie wycieniować, tak by wyeksponować buzię! „Uwaga ta dotyczy w szczególności włosów bardzo grubych lub bardzo kręconych”.
 
Nasza rada: Włos kręcony jest z reguły grubszy i bardziej suchy niż włos prosty. Dlatego też, wymaga on specjalnych kosmetyków pielęgnacyjnych, które pozwolą utrzymać zadbane i błyszczące włosy. Korzystaj więc regularnie z produktów przeznaczonych do włosów suchych, takich jak szampony i maseczki nawilżające, które należy pozostawić na włosach ok. 10 minut po każdym myciu głowy, gdyż ich działanie nie jest d długotrwałe i sprowadza się do czasu jednego mycia głowy.
 
Dowiedz się wiecej

Expert
Jean Louis David

LAURA SUPERBI
Trenerka z Paryża
Sprawdź