Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

olejek arganowy
olejek arganowy
olejek arganowy
Nowości

Kosmetyki naturalne !

Dział

Natura od zawsze była najlepszym źródłem produktów, używanych do pielęgnacji ciała. Producenci naturalnych kosmetyków z powodzeniem wykorzystują wszystkie jej dobrodziejstwa, oferując wyroby, które zawierają mniej potencjalnie szkodliwych substancji, przyjaznych za to dla skóry i włosów.


Bez chemii, sztucznych zapachów i barwników


Nadmierna chemizacja środowiska, a tym samym naszego codziennego życia może mieć destrukcyjny wpływ na organizm. Stąd moda na kosmetyki naturalne, które w swoim składzie zawierają składniki roślinne, mineralne lub zwierzęce. W przypadku tych ostatnich, ich producenci muszą spełnić wymóg, dotyczący pozyskiwania wspomnianych składników bez szkody dla środowiska. W certyfikowanych kosmetykach naturalnych nie używa się szkodliwych substancji syntetycznych. Należy jednak pamiętać, że nie każdy kosmetyk, sprzedawany pod szyldem "naturalny", rzeczywiście taki jest. Warto zwrócić uwagę na skład chemiczny podawany na etykietach. Każdy producent jest zobowiązany do umieszczania go na swoim produkcie.


Substancje wykorzystywane do produkcji kosmetyków naturalnych są certyfikowane jako organiczne w zależności od ich składu. Do ich produkcji używa się także surowców roślinnych oraz składników pochodzenia morskiego (algi), soli i tlenków otrzymanych z minerałów, składników pochodzenia zwierzęcego (mleko, lanolina, wosk pszczeli, mleczko pszczele itp.), olejków eterycznych, naturalnych barwników. Ponadto, producenci kosmetyków naturalnych są zobowiązani do stosowania naturalnych metod konserwacji, spełniających farmaceutyczne standardy.


Olejek arganowy – właściwości i zastosowanie


Producenci coraz chętniej wykorzystują olejek arganowy do produkcji naturalnych kosmetyków, ze względu na jego cenne właściwości. Nie bez powodu nazywa się go „eliksirem młodości". Ten, znany od wieków, olejek ma zastosowanie nie tylko w kosmetyce, ale także w przemyśle farmaceutycznym oraz spożywczym. Jest wytłaczany z orzechów arganowca - drzewa, które rośnie jedynie na południu Maroka, w ekologicznie czystym środowisku.


Olejek arganowy to z pewnością kosmetyk wielozadaniowy. Nawilża, działa przeciwzapalnie, jest bogaty w witaminę E, fenole, karoten, kwasy tłuszczowe oraz wiele innych zbawczych dla naszego organizmu substancji. Dzięki wysokiej zawartości witaminy E olejek arganowy pomaga w walce ze zmarszczkami (wygładza je) oraz chroni hydro-lipidową warstwę skóry. Dzięki właściwościom antyoksydacyjnym pomaga w walce z wolnymi rodnikami, których nadmiar przyczynia się do miażdżycy, raka oraz przedwczesnego starzenia się. Oprócz tego, regeneruje, chroni skórę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, zwiększa zawartość składników odżywczych, pomaga w walce z cellulitem oraz zapobiega powstawaniu przebarwień. Istny kosmetyk – cud!
Można go używać codziennie do całego ciała, także na włosy. Jeśli chcesz, żeby były lśniące i odżywione, w zależności od potrzeby, możesz wcierać olejek w całe pasma oraz skórę głowy, albo aplikować olejek na same końcówki (żeby zapobiegać ich rozdwojeniu). Olejek arganowy mogą stosować, bez względu na wiek, osoby z trądzikiem, atopowym zapaleniem skóry, skórą alergiczną oraz skłonną do podrażnień.

Żyj w zgodzie z naturą


Choć wydaje się, że kosmetyki naturalne mają same zalety, należy wspomnieć, że ich dość istotnym minusem jest cena. Decydując się na ich zakup, trzeba być przygotowanym na większy wydatek, bo kosmetyki naturalne są droższe od tradycyjnych. Wynika to przede wszystkim z wykorzystania do ich produkcji droższych składników. Mimo to, wzrost świadomości na temat wpływu chemii na zdrowie oraz środowisko, przyczynia się do tego, że po kosmetyki eco sięga coraz większa liczba konsumentów. Wśród nich są osoby borykające się z problemami skórnymi, a także alergicy.
Jeżeli bliskie jest ci życie w zgodzie z naturą oraz pragniesz dbać nie tylko o wygląd, ale przede wszystkim o swoje zdrowie, kosmetyki naturalne są dla ciebie idealnym rozwiązaniem. Bez problemu kupisz je w specjalistycznych sklepach zielarskich, aptekach, centrach SPA lub przez Internet. Cenne składniki naturalne znajdziesz również w profesjonalnych kosmetykach do włosów, np. w linii Oil therapy marki Jean Louis David

Dowiedz się wiecej

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ