Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

JLD
JLD
JLD
Nowości

Kontrast na włosach – najpopularniejsze techniki koloryzacji. Trendy na 2018 rok

Dział

Już od kilku sezonów słoneczne refleksy na włosach są prawdziwym hitem w koloryzacji. Światowej sławy styliści polecają kilka sposobów na tworzenie czarujących rozświetleń, które pięknie wyglądają na włosach, a jednocześnie odmładzają właścicielkę takiej fryzury. Obecnie częściowa koloryzacja włosów ma wielowymiarowy charakter a mnogość technik jej wykonywania sprawia, że stała się prawdziwą sztuką.

(R)ewolucje w koloryzacji włosów


Od XIX wieku, kiedy kobiety nauczyły się rozjaśniać włosy za pomocą utleniaczy, powstało wiele różnych technik koloryzacji i tworzenia kontrastu. Dziś farbowanie włosów to przede wszystkim gra kolorów, dzięki której można osiągnąć wiele różnych efektów – od naturalnych refleksów, po spektakularną koloryzację odważnych, zdecydowanych kolorach.
Trend został błyskawicznie przyjęty w świecie mody, dzięki czemu obecnie istnieje kilka jego wersji – balayage, ombre, sombre, sunlight, flamboyage, splashlight i reverse ombre.


Balayage


Balayage to metoda częściowej koloryzacji, najczęściej jasnych włosów. Nazwa tej techniki pochodzi od francuskiego słowa „zamiatać". Balayage polega na rozświetlaniu jedynie wybranych partii włosów, co optycznie dodaje im objętości, świeżości i blasku. Balayage wykonuje się za pomocą farb o różnych odcieniach, bardzo zbliżonych do koloru włosów – kontrast pomiędzy odcieniami nie powinien przekraczać 2-3 tonów. Do jego wykonania najczęściej używa się pędzla, którym nakłada się farbę w taki sposób, aby stworzyć delikatne i cienkie pasemka. Ten typ koloryzacji jest szczególnie polecany kobietom z cienkimi kosmykami.


Sunlight


Koloryzacja techniką sunlight, w przeciwieństwie do balayage, przeznaczona jest głównie dla kobiet, które mają włosy w ciemnym kolorze. Metoda polega na subtelnym rozświetlaniu (zwykle o 2 tony) jedynie wybranych partii włosów, dzięki czemu włosy mają piękny, głęboki odcień. Piękny wielowymiarowy kolor uzyskiwany jest dzięki pojaśnianiu tylko niektórych pasemek na brzegach i końcówkach włosów.


Ombre


Technika tonowej koloryzacji włosów, której nazwa pochodzi od francuskiego słowa „cień". Ombre polega na stopniowym rozjaśnianiu kosmyków, przy czym najciemniejsze odcień powinien być u nasady, zaś najjaśniejszy na końcach. Ten rodzaj koloryzacji może być wykonywany w rozmaitych tonacjach, dobranych indywidualnie do urody kobiety.
Ombre najlepiej prezentuje się na grubych, mocnych i kręconych włosach, powinny go natomiast unikać przede wszystkim kobiety o cienkich, delikatnych lub przetłuszczających się kosmykach – w takim przypadku fryzura może wyglądać niedbale, a efekt będzie odwrotny do zamierzonego.


Najpopularniejsze połączenie kolorystyczne to zestawienie brązu z blondem, przy jednoczesnym zachowaniu subtelnego przenikania się odcieni, aby odcięcie pomiędzy kolorami nie było widoczne.


Sombre


Sombre to tzw. soft ombre, a więc technika zbliżona do tradycyjnego ombre, jednak jej efekt jest trójwymiarowy oraz bardziej subtelny i naturalny. Z uwagi na delikatne słoneczne refleksy, propozycja ta jest szczególnie dobrym pomysłem na okres letni. W tym przypadku łagodne rozjaśnienie ( o 1, maksymalnie 2 tony) stosuje się na końcach włosów oraz w okolicach twarzy, co odmładza kobietę irozświetla jej cerę . Koloryzacja sombre sprawia, że włosy zyskują optycznie na objętości. Rozświetlenie powinno być niemal niezauważalne, dlatego też najlepszy rezultat zapewnia rozjaśnienie pasemek od około 3-5 centymetrów od nasady włosów. Sombre doskonale sprawdza się na zarówno w przypadku brunetek i blondynek, niezależnie od długości ich kosmyków.


Flamboyage


Flamboyage to połączenie klasycznego balayage i ombre. Technikę stworzył światowej sławy stylista fryzur Angelo Seminara, któremu udało się uzyskać niezwykłą głębię koloru i wielowymiarowość refleksów. Flamboyage nie jest proste w wykonaniu, głównie z uwagi na to, że oprócz właściwych farb, niezbędna jest również fryzjerska folia samoprzylepna, do której należy w określony sposób przyklejać poszczególne pasma włosów.


Splashlight


Koloryzacja splashlight została zainspirowana zachowaniem kosmyków pod wpływem oddziaływania na nie słońca. Trend w dużym stopniu opiera się na japońskich anime, których bohaterowie mają zazwyczaj jasny pas w połowie długości włosów, co ma przypominać efekt odbicia promieni słonecznych. Technika polega na nakładaniu farby na grube pasmo włosów, na wysokości uszu. Splashlight tworzy efekt wielowymiarowej i awangardowej fryzury, a jednocześnie nie niszczy kosmyków tak, jak przy tradycyjnym rozjaśnianiu, ponieważ w tym przypadku koloryzacji poddawane są jedynie wybrane fragmenty włosów. Propozycja ta z pewnością spodoba się odważnym kobietom, które uwielbiają bawić się stylem i chętnie podążają za zmieniającymi się trendami.


Piksele


Technika inspirowana grami komputerowymi z lat 90. Włosy farbowane są sekcjami w taki sposób, aby poszczególne pasma kojarzyły się z pikselami. Koloryzacja z efektem pikseli to nieograniczone możliwości w wyborze kolorów, dzięki czemu efekt może być naprawdę zaskakujący.


Reverse ombre


Koloryzacja przy użyciu techniki reverse ombre powstała z myślą o włosach w kolorze blond. „Odwrócone ombre" polega na stopniowym cieniowaniu jasnych kosmyków poprzez nałożenie na ich końce ciemnej farby, co jest bezpieczniejsze dla włosów, ponieważ nie odbarwia się naturalnego koloru lecz go farbuje.


Jak pielęgnować farbowane włosy?


Włosy farbowane wymagają szczególnej pielęgnacji, dlatego należy pamiętać o tym, że:

- rozczesanie ich przed umyciem pozwoli uniknąć plątania się kosmyków,

- mycie należy wykonywać w delikatny sposób, najlepiej przy użyciu letniej wody,

- podczas osuszania ręcznikiem, nie należy ich pocierać,

- po kąpieli należy je bardzo delikatnie rozczesać, najlepiej przy pomocy grzebienia o szeroko rozstawionych zębach,

- suszenie należy wykonywać od nasady, w kierunku końcówek,

- warto codziennie szczotkować kosmyki, korzystając z odpowiednio dobranej szczotki,

- 1-3 razy w tygodniu należy pamiętać o stosowaniu regeneracyjnych masek i odżywek, które nawilżą i poprawią kondycję kosmyków,

- suplementy nie zastąpią prawidłowo zbilansowanej diety, dlatego należy zadbać o to, aby w codziennym menu nie zabrakło witamin oraz takich składników mineralnych, jak cynk, magnez i siarka.

Dowiedz się wiecej

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ