Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Komu pasują krótkie fryzury?

Na krótkie fryzury decyduje się coraz więcej kobiet, choć dla niektórych nie jest to najlepsze rozwiązanie. Inne z kolei uparcie trwają przy długich kosmykach, mimo że krótka fryzura podkreśliłaby rysy ich twarzy. Komu zatem pasują krótkie fryzury i przede wszystkim – jak to sprawdzić?

Ostatnio krótkie fryzury cieszą się dużą popularnością; nieco odświeżony bob zdecydowanie króluje wśród damskich strzyżeń. Jak jednak rozpoznać, że radykalne skrócenie długości włosów to dobry pomysł? Jest kilka sposobów, które warto wykorzystać jeszcze przed wizytą u fryzjera.

Zmierz się!

Istnieje dość prosty sposób by przekonać się, jaka długość włosów najlepiej pasuje do danej osoby. Wystarczy zmierzyć odległość od płatka ucha do brody. Pomiaru można dokonać przy użyciu zwykłej linijki; wystarczy trzymać ją pionowo przy twarzy (najlepiej, jeśli robi to inna osoba; samodzielne zmierzenie wspomnianej odległości może być nieco trudne). Jak interpretować wynik? Jeśli zmierzony odcinek jest dłuższy niż 5,7 cm, lepiej zrezygnować z myśli o krótkiej fryzurze. Niższa wartość oznacza natomiast, że zdecydowanie warto pomyśleć o radykalnej zmianie długości włosów. Zasadę opracował słynny stylista fryzur – John Freida.

Krótka fryzura a kształt twarzy

Fryzurę należy dopasować także do kształtu twarzy. Powszechnie uważa się, że kobiety o okrągłej twarzy powinny unikać krótkich fryzur; okazuje się jednak, że nie jest to do końca prawda. Wystarczy, że umiejętnie dobiorą właściwe dla siebie strzyżenie; panie o okrągłej buzi powinny na przykład wyrzec się krótkiego boba kończącego się na linii szczęki; włosy okalające w ten sposób twarzy tylko ją pogrubiają. Korzystnym rozwiązaniem będzie natomiast tzw. fryzura pixie, najlepiej ze skośną grzywką. Dobrym pomysłem może okazać się także wybór irokeza lub krótkiej, asymetrycznej fryzury z grzywką. Wszystkie podane wyżej ścięcia optycznie zmieniają kształt twarzy i wydłużają ją, dzięki dynamicznym, skośnym liniom. Jeśli częścią wybranej fryzury jest grzywka, powinna ona koniecznie przebiegać pod jak najostrzejszym kątem.

Krótkie fryzury, szczególnie takie, które kończą się na wysokości brody, odradzane są paniom o twarzy w kształcie trójkąta; włosy podkreślą w ten sposób nieco spiczastą brodę, z kolei irokezy lub krótkie boby wydłużą jeszcze bardziej twarz.

Jesteś niską, drobną kobietą? To rozwiązanie dla ciebie

Krótkie fryzury to świetne wyjście dla niskich, drobnych pań o niezbyt barczystych ramionach. Krótka fryzura wysmukla całą sylwetkę, a kobieta wydaje się optycznie wyższa. Uwaga: Krótkie włosy mogą wyglądać niekorzystnie u kobiet z długą, chudą szyją lub zbyt szeroką linią pleców.

Niezależnie od rodzaju włosów

Co ciekawe, krótka fryzura pasuje zarówno paniom o rzadkich, słabych włosach jak i tym obdarzonym wyjątkowo gęstymi puklami. W pierwszym przypadku dłuższe fryzury podkreślają zniszczoną strukturę włosów, a także ich rzadkość. Nie jest to oczywiście efekt pożądany przez jakąkolwiek kobietę, dlatego panie o tego rodzaju włosach powinny pomyśleć właśnie o krótkiej fryzurze. Warto jednak pamiętać, by nie przesadzić – zbyt krótkie włosy również nie będą dobrze wyglądać, podobnie zresztą jak zbyt wystopniowana fryzura.

Panie o gęstych włosach, decydując się na radykalną zmianę długości pukli, wysmuklą w ten sposób swoje rysy twarzy, które staną się także bardziej subtelne i kobiece. Należy jednak pamiętać o tym, że krótka fryzura z gęstych włosów odejmuje lat i wyszczupla.

Dla dojrzałych kobiet

Krótkie fryzury są także najlepszym rozwiązaniem dla dojrzałych pań. Powód jest prosty: krótko ścięte włosy odejmują lat i sprawiają, że dana kobieta wygląda znacznie młodziej i bardziej kobieco. Dla kobiet w tym wieku najlepsze będą fryzury lekko wystrzępione na końcach i nieco dłuższe na tyle, ponieważ można je bardzo łatwo ułożyć na różne sposoby.

Dla odważnych

Radykalna zmiana długości włosów to idealne wyzwanie dla odważnych kobiet, uwielbiających różnego rodzaju eksperymenty. Dlaczego? Po pierwsze krótkie włosy będą długo odrastać, co oznacza, że szybki powrót do poprzedniej fryzury jest niemal niemożliwy. Warto jednak wspomnieć, że krótsza fryzura znacznie lepiej nadaje się do eksperymentowania z koloryzacjami – źle wyglądający kolor i tak długo nie będzie gościł na włosach, które można niedługo później ponownie ściąć – bez żadnego żalu.

Krótka fryzura: kto powinien o niej pomyśleć?

Przed wizytą u fryzjera warto zrobić prosty test, który wskaże, czy radykalne ścięcie włosów jest dobrym pomysłem. Wystarczy zmierzyć odległość od płatka ucha do szyi; jeśli wynik jest wyższy niż 5,7 cm, warto pomyśleć o innej fryzurze.

Krótka fryzura jest wskazana dla pań o okrągłych twarzach, jednak muszą one pamiętać, by wybierać raczej krótkie boby, fryzurę typu pixie lub eleganckiego irokeza. Każde z tych strzyżeń można wykonać w salonie Jean Louis David. Krótkich fryzur, szczególnie do długości brody, powinny wystrzegać się natomiast panie o twarzach w kształcie trójkąta; krótkie włosy niepotrzebnie wydłużą twarz.

Bez znaczenia jest rodzaj włosów; zarówno panie o cienkich, rzadkich włosach jak i kobiety obdarzone gęstymi puklami mogą dobrze wyglądać w krótkiej fryzurze. W pierwszym przypadku warto jedynie pamiętać, by fryzura nie była zbyt krótka i zbyt mocno wystopniowana.

W krótszych włosach świetnie wyglądają kobiety niskie i drobne; radykalna zmiana długości kosmyków wysmukli sylwetkę. Krótka fryzura to idealne rozwiązanie także dla pań w dojrzałym wieku – krótkie strzyżenia odejmują im lat i przywracają młodzieńczy wygląd.

Facebook
Pinterest
Twitter

Sprawdź również ….

Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy
Fryzura
Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy

Wraz z  nadejściem wiosny zaczyna się sezon festiwali muzycznych. Celebryci często korzystają z tej okazji, by zmienić diametralnie swój wygląd i, przede wszystkim, fryzurę! Na Caochella,...

Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?
Fryzura
Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?

Niektóre kobiety skarżą się na brak objętości włosów, szczególnie wtedy, gdy noszą efekt wavy. Na szczęście, istnieją na to rozwiązania. Odkryj propozycje ekspertów.   Pierwszym rozwiązaniem...

Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty
Fryzura
Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty

Ta oryginalna fryzura idealnie pasuje kobietom, lubiącym ekstrawagancki styl! Jedynym warunkiem są długie i grube włosy. Cienkie włosy nie będą się tak dobrze trzymać i rezultat nie będzie...

Przejdź z brązu na blond
Farbowanie
Przejdź z brązu na blond

Z reguły przejście z brązu na blond jest skomplikowanym zabiegiem fryzjerskim, jeżeli nie jest dobrze przygotowane. Jest to koloryzacja, która szczególnie osłabia włosy. Chcąc uzyskać pożądany...

Więcej aktualności

Niezbędne w tym sezonie