Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

JLD
JLD
JLD
Nowości

Koloryzacja włosów w domu czy w salonie? Poradnik

Dział

Koloryzacja włosów jest jednym z najpopularniejszych sposobów na szybką i spektakularną zmianę kobiecego wyglądu. Niektóre panie długo wahają się przed podjęciem decyzji, rozważając wykonanie zabiegu samodzielnie, w domu albo wizytę w profesjonalnym salonie fryzjerskim. Poniższy artykuł przedstawia zalety i wady obu metod, pozostawiając ostateczną decyzję czytelniczkom, którym marzy się radykalna zmiana koloru fryzury.

Farby drogeryjne a profesjonalne


Farby dostępne w popularnych drogeriach zwykle różnią się od kosmetyków, które są stosowane przez profesjonalistów. Produkty używane w dobrych salonach fryzjerskich bazują przede wszystkim na formułach zaawansowanych technologicznie, dzięki czemu są stosunkowo delikatne dla włosów. Profesjonalne farby posiadają właściwości pielęgnujące nie tylko kosmyki ale także skórę głowy, głownie ze względu na to, że zawierają cenne składniki ochronne i odżywcze takie, jak np. naturalne olejki.


Kosmetyki do koloryzacji włosów, które są powszechnie dostępne w drogeriach, zdecydowanie różnią się składem od profesjonalnych farb, ponieważ zawierają silniejsze składniki, które mogą niszczyć i wysuszać włosy. Ponieważ zawierają wodę utlenioną, farby drogeryjne nie gwarantują, że uzyskany kolor będzie dokładnie taki, jak przedstawiony na opakowaniu. Takiego problemu nie ma w przypadku rozpatrywania profesjonalnej koloryzacji włosów, gdzie fryzjer dopasowuje odcień farby, uwzględniając typ urody, wiek i styl swojej klientki. Podczas wizyty w salonie, stylista precyzyjnie dobiera poszczególne składniki, jak np. aktywator (woda utleniona), co gwarantuje, że osiągnięty rezultat będzie zgodny z zamierzonym.

Trwałość farb


Każda farba prędzej czy później się wypłukuje, niezależnie od tego, czy koloryzacja została wykonana samodzielnie, przy użyciu ogólnodostępnych preparatów, czy wykonał ją fryzjer, który zastosował wyłącznie profesjonalne produkty. Farby drogeryjne w zależności od koloru gwarantują różną trwałość a jasne kolory utrzymują się na włosach dłużej niż ciemne. Takich rozbieżności nie ma w przypadku profesjonalnych produktów, gdyż ich trwałość jest zawsze taka sama.


Rodzaj koloryzacji


O ile prostą (jednolitą) koloryzację można wykonać samodzielnie w domu, o tyle w przypadku koloryzacji zaawansowanej, gdzie rezultatem mają być słoneczne refleksy czy połączenie kilku kolorów, zdecydowanie warto udać się do salonu fryzjerskiego. Profesjonalista posiada fachową wiedzę, wysokiej jakości kosmetyki i niezbędne akcesoria, w związku z czym z pewnością uda mu się uzyskać zamierzony efekt.


Czas trwania koloryzacji


Czas trwania koloryzacji wykonanej samodzielnie w domu jest zwykle krótszy niż w salonie, przede wszystkim z uwagi na fakt, iż farby drogeryjne zawierają silniejsze składniki od profesjonalnych produktów. Rozbieżności te wynikają głównie z faktu, że do preparatów ogólnodostępnych dołączana jest woda utleniona o wysokim stężeniu, i choć czas farbowania jest krótszy, to taka koloryzacja dużo bardziej niszczy i wysusza kosmyki. Z koloryzacją w domu wiąże się również ryzyko przetrzymania farby na włosach dłużej, niż jest to wymagane, co może doprowadzić do osiągnięcia efektu odwrotnego do zamierzonego. Podobnych obaw nie muszą mieć panie, które zdecydują się na profesjonalną koloryzację w salonie. W takim przypadku fryzjer precyzyjnie dobiera wszystkie składniki, tworząc tym samym preparat, dostosowany do indywidualnych potrzeb i oczekiwań swojej klientki. Co więcej, panie nie muszą pamiętać o tym, kiedy należy zmyć farbę, ponieważ jest to obowiązkowy etap każdego zabiegu koloryzacji, nad którym czuwa fryzjer.


Kolor farby


Kolejnym dylematem, związanym z koloryzacją włosów jest wybór odpowiedniego koloru farby. W przypadku preparatów dostępnych w drogeriach, wybór odcieni jest dość ograniczony, w związku z czym może pojawić się problem z dopasowaniem odpowiedniego. Zazwyczaj kolor farby oceniany jest na podstawie zdjęcia widocznego na opakowaniu, który może być zupełnie inny od uzyskanego w praktyce. Duży wpływ na efekty koloryzacji ma naturalny kolor włosów, a także farby, które były stosowane już wcześniej. Często zdarza się, że odcień uzyskany po nałożeniu preparatu z drogerii jest ciemniejszy niż włosy modelki ze zdjęcia na opakowaniu. Powszechnym problemem jest również uzyskiwanie zaskakujących odcieni włosów – np. brąz z rudymi refleksami czy blond, który wygląda jak żółty. Podobnych obaw nie muszą mieć panie, które decydują się na koloryzację w profesjonalnym salonie fryzjerskim, gdzie mogą być pewne, że uzyskany kolor będzie dokładnie taki, jak przedstawiony na palecie. Podczas wizyty w salonie może się również okazać, że fryzjer odradzi klientce kolor, który początkowo chciała uzyskać, a doradzi zupełnie inne, zaskakujące rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się w jej przypadku.


Precyzja wykonania koloryzacji

Samodzielnie wykonana koloryzacja może też wiązać się z problemem równomiernego nałożenia preparatu na włosy. W salonie fryzjerskim farbę nałoży profesjonalista, dzięki czemu niemal pewne jest, że włosy zostaną pokryte równo, a tym samym kosmyki będą miały jednolity kolor na całej długości.


Koloryzacja włosów wykonana w salonie fryzjerskim to najskuteczniejszy sposób na uzyskanie pięknego, niepowtarzalnego i intensywnego koloru. Doświadczony stylista podpowie, jaki odcień włosów najlepiej pasuje do urody kobiety, a także wskaże, jak pielęgnować delikatne kosmyki, aby kolor dłużej się na nich utrzymywał.

Dowiedz się wiecej

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ