Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

 JLD
JLD
JLD
Nowości

Koloryzacja flash – sposób na modnie ufarbowane włosy

Dział

Koloryzacja flash to idealna metoda by uzyskać na włosach, za pomocą delikatnych refleksów, efekt przypominający muśnięcie słońca. Koloryzacja z powodzeniem może być stosowana do ożywienia jednolitego koloru, a także do rozjaśnienia zbyt ciemnej barwy włosów.

Wyjątkowe efekty


Dobrze wykonana koloryzacja techniką flash, sprawia na włosach iluzję naturalnej głębi koloru. Nadaje fryzurze świeżości i optycznie dodaje jej objętości. Efekt końcowy jest niezwykły a jego intensywność zależy od potrzeb klientki oraz panującej pory roku. Latem, delikatne refleksy mogą sprawić, że fryzura będzie wyglądała jakby była lekko muśnięta słońcem. Zimą zaś, z jej pomocą tworzy się ciemniejsze pasma, które pogłębiają brązowy kolor włosów. Sprytnie nałożone refleksy dobrze maskują odrosty, a nawet gdy zaczynają być widoczne, wyglądają jakby były zamierzonym efektem stylizacji.


Delikatna technika


Koloryzacja flash jest w pełni bezpieczna dla włosów. To innowacyjna metoda, której głównym celem jest stworzenie równomiernie rozmieszczonych na całej głowie pasemek. Jak się ją wykonuje? Na początku należy wybrać cienkie pasma włosów i przykleić je do specjalnej taśmy. Robi się to za pomocą kleju, który jest w pełni bezpieczny dla włosów i ich nie uszkadza. Później tylko trzeba wybrane pasma zabezpieczyć papierowymi paskami, a resztę włosów ufarbować na jednolity kolor, który będzie pasował do pasemek.


Prawie jak balejaż


Chodź koloryzacja flash jest wykonywana w podobny sposób, jak balejaż, efekty obu czynności są różne. Balejaż przeprowadzany jest metodą szydełkową, a proces barwienia zaczyna się już od skóry. W technice flash włosy przyklejają się do taśmy koloryzującej nierównomiernie i w ten sam sposób rozkładają się później refleksy na głowie. Daje to bardziej naturalny efekt włosów rozjaśnionych słońcem.

Odpowiednia dla wszystkich


Na koloryzację flash mogą się zdecydować zarówno brunetki jak i blondynki. Tak samo sprawdza się u posiadaczek dużej ilości grubych włosów, jak i u tych, które mają ich mniej i są rzadsze. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zastosować tę technikę na włosach farbowanych. Nie należy przy tym obawiać się powstania pomarańczowych refleksów. Wprawdzie u niektórych mogą pojawić się na początku procesu koloryzacji, ale łatwo je zniwelować specjalnym tonerem.


Koloryzacja nie wystarczy


Po wykonaniu koloryzacji flash, trzeba pamiętać o utrzymaniu odpowiedniej pielęgnacji włosów. Z racji tego, że wspomniana technika obejmuje jedynie niektóre pasma włosów, nie jest tak inwazyjna jak farbowanie całej fryzury. Włosom przyda się jednak dodatkowa porcja codziennej pielęgnacji. Najlepiej stosować szampony, a także odżywki przeznaczone do włosów farbowanych. Żeby zachować efekt na dłużej, dobrze sięgnąć po preparat przeznaczony do włosów rozjaśnianych. Chcąc uniknąć wypadania włosów i rozdwajania się końcówek, dobrze przeprowadzić zabieg olejowania włosów.

Łatwy sposób na nową fryzurę


Koloryzacja flash jest stosunkowo łatwa do przeprowadzenia, nawet przez mniej doświadczonego fryzjera. Dzięki prostym w obsłudze i precyzyjnym taśmom samoprzylepnym, na całej długości włosów można osiągnąć harmonijny efekt kolorystyczny. Pracę ułatwia również to, że paski są przezroczyste, więc na bieżąco można kontrolować, czy powstający na włosach kolor jest zadowalający. To technika, która daje wiele możliwości kolorystycznych. Z jej pomocą można do woli przyciemniać albo rozjaśniać włosy.


Flash, ombre, sombre i balejaż – którą technikę wybrać?


Panujące w koloryzacji trendy ciągle się zmieniają. Coraz częściej spotykane są koloryzacje częściowe, które dają na włosach oryginalny efekt. Najmodniejszą w ostatnim czasie jest technika flash. Czym charakteryzują się jej główne konkurentki, czyli ombre, sombre i balejaż?

Ombre polega na rozjaśnieniu włosów w taki sposób, aby kosmyki u nasady pozostały ciemne i utworzyły kontrast z dużo jaśniejszymi końcami. Efekt finalny jest bardzo wyrazisty. Często brązowe kosmyki są połączone z końcówkami w odcieniu jasnego blondu. Ta metoda koloryzacji sprawdza się najlepiej u brunetek, ponieważ ich naturalna barwa włosów, doskonale współgra z kolorem naniesionym przez fryzjera, tworząc zamierzone dysproporcje. Posiadaczki ombre nie muszą się martwić o stałe odnawianie koloru, tak jak bywa to w przypadku zwykłej koloryzacji.

Sombre to delikatniejsza wersja ombre. Różnica w barwie włosów u nasady i przy końcu, nie powinna być większa niż jeden ton. Refleksy nakładane są kilka centymetrów poniżej nasady, tylko po zewnętrznej stronie włosów, (wewnętrzna powinna pozostać nienaruszona). Przy tej technice, nie ma ograniczeń, co do koloru włosów, na jakich można ją przeprowadzić. Mogą z niej skorzystać zarówno brunetki, jak i blondynki. To metoda mniej radykalna, przeznaczona dla kobiet, które chcą zmiany wyglądu fryzury, ale nie diametralnej.

Balejaż początkowo był techniką opierającą się na farbowaniu na ten sam kolor pojedynczych, a jednocześnie szerokich pasm włosów, od nasady aż po same końce. W przypadku tej metody często zdarzało się, że otrzymywane pasemka były w różnych kolorach i wyglądały nieestetycznie. Nowoczesny balejaż polega na farbowaniu cienkich pasm włosów, niekoniecznie od nasady, na rożne odcienie, ale zbliżone do koloru włosów.

Dzięki temu efekt końcowy jest bardziej naturalny, a włosy zyskują delikatne rozświetlenie.

Koloryzacja flash przeznaczona jest dla osób, które oczekują czegoś więcej, niż farbowanie całościowe. To technika idealna dla tych, którzy chcą zmienić swoja fryzurę, ale nie chcą tego robić w sposób radykalny. Ta metoda pozwala efektownie rozświetlić włosy oraz optycznie zwiększyć ich objętość. Wszystko za sprawą lśniących refleksów.

Dowiedz się wiecej

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ