Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

JLD
JLD
JLD
Koloryzacje

Koloryzacja 2 w 1 – Sposób na piękne włosy ze zdrowym połyskiem

Dział

Decydując się na farbowanie włosów, kobiety chcą uzyskać piękny, lśniący, intensywny kolor. Nie jest to wcale takie proste, szczególnie jeśli efekt ma pozostać na dłużej. W tym celu najlepiej nałożyć na głowę kolor 2 w 1.

Rodzaje koloryzacji

Podejmując decyzję o farbowaniu włosów, warto najpierw zapoznać się z technikami stosowanymi podczas koloryzacji. To zdecydowanie ułatwi dobór usługi dostosowanej do danych potrzeb i rodzaju włosów. Można wyróżnić trzy główne typy koloryzacji:

Koloryzacja tymczasowa

To najpowszechniejsza technika stosowana przez fryzjerów, której efekty są widoczne od 6 do 8 tygodni.. Może być stosowana dwojako: do przyciemnienia albo rozjaśnienia włosów. Najkorzystniejsze jest wybieranie odcienia farby maksymalnie trzy tony różniącego się od naturalnego koloru włosów. Dzięki temu, fryzura będzie wyglądać jednocześnie naturalnie i elegancko. Chcąc na dłużej zachować jasny odcień włosów, można też zastosować domowe techniki pielęgnacyjne.

Koloryzacja stała

Najbardziej radykalna z technik koloryzacyjnych. Z racji tego, że jest nieodwracalna, powinny z niej korzystać osoby, które dobrze przemyślały swoją decyzję. Zabieg pozwala definitywnie zmienić kolor włosów. Po wykonaniu koloryzacji, by przywrócić włosom naturalny kolor, trzeba poczekać, aż odrosną. Jednym z mankamentów tej techniki, są odrosty, które pojawiają się po kilku tygodniach i nie wyglądają zbyt estetycznie. Żeby zachować ładny wygląd fryzury na dłużej, należy systematycznie zgłaszać się do salonu, w którym wykwalifikowany specjalista zniweluje niepożądany, naturalny kolor odrastających włosów. Warto też pamiętać o pielęgnacji fryzury w domu -dzięki czemu, kolor zachowa swoją intensywność na dłużej.

Koloryzacja ton w ton

Nazywana jest również farbowaniem półtrwałym. Do jej wykonania nie używa się amoniaku. W odróżnieniu od koloryzacji stałej, ta zmywa się podczas codziennych zabiegów pielęgnacyjnych. W salonach Jean Louis David, opisana technika nosi nazwę Gloss. Polega na pokryciu włosów farbą w taki sposób, by zachować na nich kolor najbardziej zbliżony do naturalnego. Stosowana jest do odzyskania utraconej barwy, uzyskania świetlistych refleksów lub nadania włosom blasku. Skutecznie maskuje odrosty, a uzyskany kolor jest wysublimowany. To właśnie w technice ton w ton, nakładany jest na włosy kolor 2 w 1.

Metoda najmniej inwazyjna

Niektóre kobiety chciałyby zmodyfikować kolor swojej fryzury, ale obawiają się, że po zabiegu włosy będą słabsze, bardziej łamliwe i pozbawione blasku. Problem stanowią również pojawiające się po kilku tygodniach, nieatrakcyjne odrosty. Istnieje jednak sposób, który pozwala na dodanie włosom urody, bez gruntownej zmiany barwy. To nałożenie koloru 2 w 1. Dzięki tej metodzie włosy zyskają wyrazistszy odcień, zachowując swoją naturalną miękkość. Co bardzo ważne, ta metoda jest w pełni bezpieczna dla włosów – używane specyfiki nie posiadają amoniaku, dzięki czemu nie ma również odrostów.

Kolor 2 w 1 – włosy pełne blasku

Niezależnie od tego, czy na głowie króluje zmysłowy blond, lśniący rudy czy efektowny brąz, każdy z tych kolorów można podkreślić za pomocą specjalnych refleksów, które spowodują, że włosy nabiorą głębi i połysku. Jak wygląda zabieg? Najpierw na całe włosy nakładany jest kolor, a następnie konkretne pasma są delikatnie rozjaśniane. Specjalista w salonie dobiera koloryzację indywidualnie, dokładnie analizując rodzaj strzyżenia i kształt twarzy. W efekcie powstaje trójwymiarowa koloryzacja, która efektownie połyskuje w blasku słońca.

Prosta technika

Kolor 2 w 1 to usługa fryzjerska, której celem jest wydobycie, podkreślenie oraz pogłębienie naturalnego odcienia włosów, które dodatkowo nabierają lustrzanego połysku. Zadaniem specjalistów, którzy przeprowadzają zabieg jest również nasycenie refleksów, których intensywność zależy od rodzaju włosów. Te, które wcześniej były farbowane, otrzymują odświeżony kolor oraz nieskazitelny blask. Zaś włosy w naturalnym odcieniu, zyskują bardziej nasycony i głębszy odcień. W przypadku tego rodzaju koloryzacji, można sobie pozwolić na liczne eksperymenty z doborem koloru, nie obawiając się przy tym o kondycję włosa.

Koloryzację ton w ton najlepiej przeprowadzić w salonie, pod okien profesjonalistów. Tylko eksperci w swojej dziedzinie będą w stanie fachowo ocenić kondycję włosów i dobrać do nich idealny odcień farby. Bardzo ważne jest również umiejętne dobranie proporcji farby i technologii, która będzie zastosowana. Dzięki temu, uda się osiągnąć zamierzony efekt, a włosy będą lśniły i wyróżniały właścicielkę z tłumu. Nie warto ryzykować i samodzielnie eksperymentować w zaciszu domowym.

Farbowanie ton w ton - zalety

Mając na co dzień styczność z twardą wodą, szkodliwym promieniowaniem UV i żyjąc w zanieczyszczonym środowisku, trudno sprawić, żeby włosy zachowały naturalny blask. Pomocne okazuje się farbowanie ton w ton, czyli kolor 2 w 1. To idealna usługa dla osób, które podchodzą do koloryzacji po raz pierwszy oraz dla tych, którzy chcą jedynie podkreślić naturalny odcień włosów. Jakie są jej główne zalety?

Nadaje włosom lustrzany blask

Podkreśla ich naturalny kolor

Kolor spłukuje się stopniowo, na całej długości włosa, dzięki czemu nie tworzą się nieestetyczne odrosty

Po zmyciu, farba nie pozostawia po sobie żadnych śladów

Pozwala zamaskować siwe włosy

Kolor 2 w 1 to usługa, w której bardzo istotne jest indywidualne podejście do każdego rodzaju i koloru włosów. Ze względu na to, że daje możliwość uzyskania różnorodnych efektów, nie mając przy tym szkodliwego wpływu na fryzurę, idealnie wpasuje się w gusta nawet najbardziej wymagających kobiet.

Dowiedz się wiecej

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ