Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

JLD
JLD
JLD
Nowości

Koki na głowie, czyli fryzury idealne na co dzień i na wielkie wyjście

Dział

Kobiety, które mają długie lub średniej długości włosy często muszą natrudzić się nad wymyśleniem fryzury, która jednocześnie będzie efektowna i wygodna. Wśród pomysłów na stylizacje pojawia się coraz więcej skomplikowanych splotów, które trudno jest wykonać samodzielnie, żeby ostatecznie fryzura wyglądała zachwycająco. Mało która z pań zdaje sobie sprawę z tego, że uczesanie idealne na wielkie wyjście można stworzyć z popularnego koka. To także doskonała baza do robienia codziennych fryzur, które są wygodne, ale jednocześnie stylowe i modne.

Klasyczna elegancja


Decydując się na elegancką fryzurę w formie koka warto zadbać o to, żeby różnił się on od codziennych upięć. Wystarczy wkomponować we włosy ciekawe sploty, żeby powstał bardzo modny i szykowny kok z warkoczem. Istnieje kilka wariantów takiego uczesania, które różnią się poziomem trudności w ich wykonaniu oraz ostatecznym wyglądem. Wszystkie jednak są niezwykle wdzięczne, kobiece i eleganckie, a to za sprawą klasycznych warkoczy.

Ponadczasowym uczesaniem w tym stylu jest kok na czubku głowy z owiniętą wokół niego obręczą z włosów zaplecionych w dowolny warkocz. W zależności od własnych upodobań, taki splot może być bardzo gruby i wyrazisty albo delikatny i cienki. Jeśli wszystkie włosy będą ciasno i gładko zaczesane, to fryzura stanie się jeszcze bardziej elegancka. Kolejny klasyczny kok z warkoczem to także niskie upięcie, tuż nad karkiem, które dookoła jest ozdobione splotem. Taka fryzura dodaje wiele naturalnego wdzięku kobiecie. Dodatkowo można podkreślić efekt lekkości takiego uczesania za pomocą luźno opadających wokół twarzy kosmyków. To idealna propozycja dla panien młodych, które planują ślubną kreację w stylu boho, ponieważ mogą przyozdobić kok żywymi kwiatami, urozmaicić całość elegancką opaską albo wygodnie wpiąć w welon. Natomiast, bardziej ekstrawaganckim pomysłem na kok z warkoczem jest wykonanie splotu od karku kierując się do góry, aż do samego koczka umiejscowionego na czubku głowy. Wyglądało to niezwykle efektownie i jest bardzo modne.


Kolejną ciekawą propozycją na fryzurę, która sprawdzi się podczas uroczystych okazji, jest kok z wypełniaczem. Jest to doskonała alternatywa dla kobiet, których natura nie obdarzyła bujnymi włosami, ponieważ wypełniacz dodaje objętości i dzięki niemu wydaje się, że kok jest grubszy i pełniejszy. To uczesanie najlepiej prezentuje się, gdy włosy są mocno i gładko zebrane na czubku głowy, gdzie króluje piękny, równy i elegancki kok z ukrytym pod włosami wypełniaczem.


Kok banan, choć nieco dziwnie brzmi, jest kolejną doskonałą propozycją dla kobiet, które szukają fryzury na wielkie wyjście. Inna nazwa tego uczesania to kok francuski, który jest kwintesencją elegancji i kobiecości. Do jego wykonania potrzebna jest precyzja i zręczność, ale już kilka powtórzeń wystarczy, aby sprawnie zawijać włosy w pionową tubę i upinać je wsuwkami z tyłu głowy. Taka fryzura to odniesienie do stylizacji z lat 40. ubiegłego wieku, kiedy dominowały klasyczne, eleganckie i bardzo kobiece uczesania.

Artystyczny nieład


Kok to również świetny pomysł na wygodną i szybką fryzurę, która sprawdzi się na co dzień. Co więcej, takie uczesanie może wyglądać naprawdę stylowo. Od kilku sezonów wśród szybkich koków króluje tzw. messy bun, który wymaga jedynie odrobiny wprawy. Najprostszym sposobem na zrobienie go jest związanie włosów w wysoki kucyk, a następnie owinięcie ich wokół własnej osi i skręcenie w ślimaka. Całość wystarczy upiąć wsuwkami albo związać gumką. Dla osiągnięcia efektu szybkiego koka w nieładzie trzeba nieco poluzować splot tuż przy gumce i wyciągnąć kilka kosmyków, żeby swobodnie opadały wokół twarzy.
Kok messy bun to doskonała propozycja dla każdej kobiety, która ma dłuższe włosy i nie chce oficjalnego, eleganckiego uczesania, ale zależy jej na wygodnej i efektownej fryzurze, która będzie odpowiednia na co dzień – do szkoły, do pracy, jeśli nie obowiązują w firmie ściśle ustalone zasady dress code'u, na spotkanie z przyjaciółmi czy na kilkugodzinne zakupy.

Dowiedz się wiecej
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ