Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Kilka słów o hennie
Kilka słów o hennie
Eksperci

Kilka słów o hennie

Dział
Henna ma wiele zalet, ale jednocześnie dużo wad. W salonach Jean Louis David była długo używana jako podkład do farbowania. Jednak postęp w dziedzinie technik fryzjerskich sprawił, że została zastąpiona przez inne produkty. Nie znaczy to, że należy o niej zapomnieć. Oto kilka słów o hennie. 
 
Pierwotnie, henna była naturalnym barwnikiem służącym do farbowania włosów w odcieniach czerwieni i kasztana. „W salonach Jean Louis David używano jej przede wszystkim jako podkładu przed farbowaniem włosów. Klientki, które były blondynkami i chciały zmienić się w brunetki lub też po prostu wrócić do czarnych włosów z reguły kupowały zwykłą ciemną farbę do włosów w sklepie. W rezultacie, po kilku myciach włos mógł się przebarwić i stać się zielony. Aby temu zapobiec, używano henny o czerwonej lub pomarańczowej bazie, która działała jak pewnego rodzaju podkład i pozwalała uniknąć tego problemu!”
 
Jest to bardzo skuteczne, aczkolwiek nieodwracalne, rozwiązanie. Henna trzyma się na włosach wręcz zbyt dobrze. „Henna mocno przylega do włosów, co nie jest dziś w zgodzie z regułami nowoczesnego fryzjerstwa. Dzisiaj musimy być w stanie zaproponować łatwe do przeprowadzenia zmiany, a z henną, która trwale utrzymuje się na włosach, nie jest to możliwe.” Nawet, jeżeli z biegiem czasu zanika, ciągle pozostaje na włosie.
 
Jej duża zdolność do przyczepiania się może być znaczącym atutem dla cienkich włosów. W rzeczy samej, henna oplata włos, co sprawia, że staje się on cięższy i grubszy. Jest to dobrodziejstwo dla włosów pozbawionych objętości. „Problem polega na tym, że tworzy powłokę wokół włosa. Zatem, jeżeli chcesz zrobić sobie trwałą lub skorzystać z innego technicznego zabiegu, może to doprowadzić do połamania włókien włosa.”
 
Ponadto, na dłuższą metę henna może wysuszyć włosy. Powinnaś więc je pielęgnować przy użyciu środków do włosów suchych, mających duże właściwości nawilżające.
 
„W każdym razie, powinnaś wiedzieć, że henna nie jest z założenia skazana na zapomnienie. Po prostu, od pewnego czasu istnieje wiele produktów, które są bardziej efektywne, nie będąc przy tym równie niebezpieczne dla struktury włosa.”
 
 
Nasza rada: Aby jej użyć, wystarczy zmieszać sproszkowaną hennę z wodą. Im bardziej rozwodniona, tym bardziej dyskretny efekt oraz krótszy okres trwania i na odwrót.
 
© DR © Jean Louis David
Dowiedz się wiecej
Porady
LUIS FARIA
Sprawdź nasze wskazówki

Expert
Jean Louis David

LUIS FARIA
Trener z Paryża
Sprawdź
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ