Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

keratyna
keratyna
keratyna
Nowości

Keratynowe prostowanie włosów

Dział


Keratynowa prostowanie jest szybkim sposobem na pozbycie się loków, fal oraz puszących się włosów. Ponadto, zabieg pozwala odbudować strukturę włosa, odżywia i nadaje im blasku. Masz kręcone, falowane lub puszące się włosy, a marzysz o idealnie wygładzonych kosmykach? Przekonaj się, że ten zabieg jest dla Ciebie!

Keratyna – specyfika i działanie


Keratyna jest naturalnym budulcem włosów i występuje w postaci:
- włóknistej - tworzy korę i naskórek;
- amorficznej - wypełnia szczeliny w trzonie oraz łuskach włosów, zapewniając im elastyczność.
W kosmetykach używa się keratyny hydrolizowanej, zawierającej aminokwasy podobne do tych, które znajdują się we włosach i paznokciach. Keratyna w takiej postaci bardzo dobrze wiąże się z naturalnymi białkami włosów, przez co wykazuje tak drogocenne działanie na włosy.
Warto wspomnieć, że kosmetyki, które są przeznaczone do zabiegu brazylijskiego prostowania, mają w składzie nie tylko keratynę, ale także antyoksydanty, witaminy, wyciągi z roślin oraz kwasy tłuszczowe. Powyższe składniki odpowiadają za optymalne nawilżenie i odżywienie włosów, a także ochronę przed czynnikami zewnętrznymi, jak m.in.: słońce, wiatr, woda, szczotkowanie, czy stylizacja na gorąco.

Etapy zabiegu prostowania


Keratynowe prostowanie włosów, zwane inaczej brazylijskim (ang. Brazylian Blow Out lub Brazilian Keratin Treatment), efektywnie eliminuje skręt oraz puszenie się włosów. Dodatkowo sprawia, że ich układanie staje się łatwe i przyjemne. Na zabieg składa się precyzyjna i czasochłonna procedura, która ma na celu odbudowę struktury włosa oraz uzyskanie możliwie jak najlepszego efektu. Rynek kosmetyczno-fryzjerski oferuje produkty od różnych producentów. Każdy z nich podaje własne wytyczne, dotyczące wykonania zabiegu krok po kroku. Jednak na ogół, poszczególne etapy i czynności są do siebie bardzo zbliżone.


Czas trwania keratynowego prostowania jest uzależniony od długości oraz gęstości włosów, na których się go wykonuje. Najczęściej jest to ok. 2 godzin. Zabieg obejmuje:
- dokładne umycie włosów specjalistycznym szamponem - umożliwia usunięcie wszystkich śladów stylizacji oraz otwarcie łuski włosów;
- suszenie 100 %;
- nałożenie na włosy keratyny - ważne jest równomierne rozprowadzenie produktu na włosach, które są rozczesywane przy tym gęstym grzebieniem. Keratynowy budulec wraz z pozostałymi składniami odżywczymi wnika w strukturę włosów oraz dokładnie wypełnia istniejące ubytki;
- pozostawienie keratyny na włosach - wedle określonej przez producenta ilości czasu;
- dokładnie wyprostowanie włosów za pomocą prostownicy - preparat zwierający keratynę wprasowuje się we włosy za pomocą prostownicy, rozgrzanej do 230 stopni Celsjusza. Jest to ostatni i najbardziej pracochłonny etap zabiegu. Efekt końcowy utrzymuje się na włosach do 3 miesięcy

Zalety keratynowego prostowania włosów


Po zabiegu włosy są odporne na warunki pogodowe (wilgoć), łatwiej się rozczesują, są elastyczne, mocne, naturalnie sprężyste i bardzo łatwe w układaniu. Dodatkowym atutem jest wydobycie głębi koloru włosów - zarówno naturalnego, jak i naniesionego przy pomocy farby.

Dla kogo?


Keratynowe prostowanie włosów powstało z myślą o kobietach, które zapragnęły poprawić stan swoich włosów. Zabieg jest idealnym rozwiązaniem dla pań, które każdego dnia borykają się z przesuszonymi i trudnymi do ułożenia włosami. Jeżeli szukasz skutecznej metody, która ujarzmi twoją niesforną czuprynę, keratynowe prostowanie jest najlepszą alternatywą dla prostownicy oraz chemicznych preparatów prostujących. Kobietom z grubymi i mocno kręconymi włosami, poleca się tzw. progresywne prostowanie włosów, przez co rozumie się wykonanie serii zabiegów z wykorzystaniem keratyny. Rezultaty będą się sumowały, a włosy stopniowo nabiorą upragnionego wyglądu. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że zabieg jest również w 100% odwracalny. Oznacza to, że jeżeli po upływie określonego czasu keratyna zostanie całkowicie wypłukana, włosy wrócą do swojego pierwotnego stanu.

O czym warto pamiętać


Ważne jest, aby na 2 tygodnie przed planowanym zabiegiem oraz 2 tygodnie po nim, zrezygnować z koloryzacji.

Pielęgnacja włosów po zabiegu

Aby móc jak najdłużej cieszyć się z efektów zabiegu, dobrze jest zadbać o odpowiednią pielęgnację włosów zaproponowaną przez fryzjera wykonującego zabieg.

Sposób na proste i lśniące włosy


Warto pamiętać, że zabieg keratynowego prostowania powinien być wykonywany wyłącznie w profesjonalnych salonach fryzjerskich, przez odpowiednio przeszkolonych stylistów, którzy pracują wyłącznie na certyfikowanych preparatach. Dlatego wszystkie panie, które są zainteresowane zabiegiem, zapraszamy do salonów marki Jean Louis David. Stosowane przez nas kosmetyki są w pełni bezpieczne - ich skład jest zgodny z wymaganiami UE oraz międzynarodowego organu regulacyjnego. Z chęcią rozwiejemy wszelkie wątpliwości, dotyczące tej formy pielęgnacji włosów.

Dowiedz się wiecej

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ