Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Keratyna – same dobro dla twoich włosów
Keratyna – same dobro dla twoich włosów
Eksperci

Keratyna – same dobro dla twoich włosów

Dział
Zaczął się boom na szampony, maseczki, peelingi i inne środki zawierające keratynę, która wydaje się wszędzie sprzedawać swoje cudowne właściwości. Czy jednak naprawdę wiesz, co dobrego może zrobić keratyna dla twoich włosów? Odkryj jej zalety, dzięki radom naszego eksperta.
 
Keratyna jest naturalną substancją stanowiącą jeden z głównych elementów składowych włosa. „Jest to proteina, która nadaje włóknom włosa ich kształt i strukturę. To właśnie dzięki niej włosy różnią się naturą, istnieją włosy raczej proste lub raczej kręcone."
 
Jej droga na szczyt zaczęła się jakieś cztery lata temu, a źródeł tego sukcesu należy upatrywać w prostowaniu brazylijskim, w którym wykorzystywano keratynę jako jeden z podstawowych składników. „Została ona wzbogacona formaldehydem, co pozwoliło uzyskać trwały efekt i pomogło jej wniknąć głęboko we włókna włosa. We Francji unikamy formaldehydu, gdyż jest to środek chemiczny, który może, przy długotrwałym stosowaniu, uszkodzić włókna włosa.” Dzisiaj również istnieją kuracje prostujące włosy na bazie keratyny, ale są w nich używane inne, mniej sztuczne środki.
 
Od tego czasu keratyna jest używana w różnych środkach do włosów, znajdziesz ją w szamponie, w maseczce, czy w serum… „Keratyna sprawi, że twój włos stanie się bardziej lśniący, zwiększy jego masę, przez co stanie się on grubszy i łatwiejszy do uczesania.”
 
W salonach Jean Louis David nie popieramy koniecznie używania szamponów na bazie keratyny. „Z pewnością zawierają one środki zmiękczające i poprawiające kondycję włosów, jednak rezultat może być względny. Jeżeli chodzi o keratynę, lepiej jest używać odżywek, które są bardziej efektywne. Aby pozbyć się z włosów wszelkich zanieczyszczeń i naleciałości, wystarczy używać szamponów o neutralnym pH. Pozwolą one również otworzyć łuski włosa i przygotować go na przyjęcie odżywki.”
 
Nasza rada: Powinnaś preferować odżywki o kilku określonych etapach pielęgnacji. Pomoże to keratynie głęboko wniknąć we włókna włosa, a następnie uchroni włos przed jej utratą.
 
Dowiedz się wiecej
Porady
VANESSA GIANI
Sprawdź nasze wskazówki

Expert
Jean Louis David

VANESSA GIANI
Trenerka z Paryża
Sprawdź
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ