Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Keratyna – same dobro dla twoich włosów
Keratyna – same dobro dla twoich włosów

Keratyna – same dobro dla twoich włosów

Zaczął się boom na szampony, maseczki, peelingi i inne środki zawierające keratynę, która wydaje się wszędzie sprzedawać swoje cudowne właściwości. Czy jednak naprawdę wiesz, co dobrego może zrobić keratyna dla twoich włosów? Odkryj jej zalety, dzięki radom naszego eksperta.
 
Keratyna jest naturalną substancją stanowiącą jeden z głównych elementów składowych włosa. „Jest to proteina, która nadaje włóknom włosa ich kształt i strukturę. To właśnie dzięki niej włosy różnią się naturą, istnieją włosy raczej proste lub raczej kręcone."
 
Jej droga na szczyt zaczęła się jakieś cztery lata temu, a źródeł tego sukcesu należy upatrywać w prostowaniu brazylijskim, w którym wykorzystywano keratynę jako jeden z podstawowych składników. „Została ona wzbogacona formaldehydem, co pozwoliło uzyskać trwały efekt i pomogło jej wniknąć głęboko we włókna włosa. We Francji unikamy formaldehydu, gdyż jest to środek chemiczny, który może, przy długotrwałym stosowaniu, uszkodzić włókna włosa.” Dzisiaj również istnieją kuracje prostujące włosy na bazie keratyny, ale są w nich używane inne, mniej sztuczne środki.
 
Od tego czasu keratyna jest używana w różnych środkach do włosów, znajdziesz ją w szamponie, w maseczce, czy w serum… „Keratyna sprawi, że twój włos stanie się bardziej lśniący, zwiększy jego masę, przez co stanie się on grubszy i łatwiejszy do uczesania.”
 
W salonach Jean Louis David nie popieramy koniecznie używania szamponów na bazie keratyny. „Z pewnością zawierają one środki zmiękczające i poprawiające kondycję włosów, jednak rezultat może być względny. Jeżeli chodzi o keratynę, lepiej jest używać odżywek, które są bardziej efektywne. Aby pozbyć się z włosów wszelkich zanieczyszczeń i naleciałości, wystarczy używać szamponów o neutralnym pH. Pozwolą one również otworzyć łuski włosa i przygotować go na przyjęcie odżywki.”
 
Nasza rada: Powinnaś preferować odżywki o kilku określonych etapach pielęgnacji. Pomoże to keratynie głęboko wniknąć we włókna włosa, a następnie uchroni włos przed jej utratą.
 
Facebook
Pinterest
Twitter

Sprawdź również ….

Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy
Fryzura
Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy

Wraz z  nadejściem wiosny zaczyna się sezon festiwali muzycznych. Celebryci często korzystają z tej okazji, by zmienić diametralnie swój wygląd i, przede wszystkim, fryzurę! Na Caochella,...

Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?
Fryzura
Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?

Niektóre kobiety skarżą się na brak objętości włosów, szczególnie wtedy, gdy noszą efekt wavy. Na szczęście, istnieją na to rozwiązania. Odkryj propozycje ekspertów.   Pierwszym rozwiązaniem...

Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty
Fryzura
Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty

Ta oryginalna fryzura idealnie pasuje kobietom, lubiącym ekstrawagancki styl! Jedynym warunkiem są długie i grube włosy. Cienkie włosy nie będą się tak dobrze trzymać i rezultat nie będzie...

Przejdź z brązu na blond
Farbowanie
Przejdź z brązu na blond

Z reguły przejście z brązu na blond jest skomplikowanym zabiegiem fryzjerskim, jeżeli nie jest dobrze przygotowane. Jest to koloryzacja, która szczególnie osłabia włosy. Chcąc uzyskać pożądany...

Więcej aktualności

Expert
Jean Louis David

VANESSA GIANI
Trenerka z Paryża
Sprawdź