Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

JLD
JLD
JLD
Nowości

Kérastase Homme, czyli ABC prawidłowej pielęgnacji włosów mężczyzn

Dział

Kérastase Homme, czyli ABC prawidłowej pielęgnacji włosów mężczyzn

Piękne, zdrowe i lśniące włosy są ozdobą zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Jak okazuje się w praktyce, najpopularniejszym kosmetykiem stosowanym przez panów jest szampon. Co ważne, jego wybór nie może być przypadkowy. Styliści fryzur gwiazd podkreślają, że doskonałej jakości szampony, nie tylko pielęgnują włosy, ale przede wszystkim pozwalają wyeliminować takie problemy, jak łupież czy nadmierne przetłuszczanie się. Marka Jean Louis David wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mężczyzn, oferując profesjonalne szampony z linii produktów Kérastase Homme.

Włosy kobiet i mężczyzn – czym się różnią?

Skóra głowy mężczyzn ma więcej gruczołów łojowych i mieszków włosowych niż w przypadku kobiet. W praktyce oznacza to, że panowie dużo częściej borykają się z problemem łupieżu i przetłuszczających się kosmyków.

Włosy mężczyzn wykazują się również dużą odpornością na działanie czynników zewnętrznych, co wynika z faktu, że kobiety o wiele częściej sięgają po rozmaite preparaty do stylizacji i chętniej poddają je takim zabiegom, jak trwała ondulacja, prostowanie czy modelowanie lokówką.

Panowie powinni pamiętać o tym, że stosowanie nieodpowiednich kosmetyków do włosów oraz niewłaściwa technika mycia głowy mogą grozić np. ropnym zakażeniem skóry. Szampony dla mężczyzn zasadniczo różnią się od preparatów przeznaczonych dla kobiet m.in. składem. Jak okazuje się w praktyce, szampony dla panów powinny być bardziej skoncentrowane i wzbogacone o większą ilość cennych składników odżywczych, zapobiegających łupieżowi i wypadaniu włosów.

Problemy z włosami u kobiet i mężczyzn

Różnorodność dostępnych kosmetyków do włosów oraz zakres ich stosowania zależy przede wszystkim od długości pasm oraz częstotliwości wykonywania zabiegów stylizacyjnych. Mężczyźni dużo rzadziej korzystają ze urządzeń przeznaczonych do termicznej stylizacji włosów, w związku z czym ich kosmyki nie są tak bardzo narażone na wysokie temperatury oraz obciążenie, związane ze stosowaniem nadmiernej ilości preparatów do ich stylizacji.

Zdecydowana większość panów ma krótkie włosy, których problemy są dość podobne. Do najpowszechniejszych należy łupież, wypadanie kosmyków oraz ich przetłuszczanie się. Co ważne, na krótkich włosach problemy tego typu są dużo bardziej widoczne, dlatego tym bardziej należy zadbać o prawidłową pielęgnację delikatnej skóry głowy, dostosowaną m.in. do kondycji pasm.

Wypadanie włosów bezpośrednio związane jest m.in. z pojawieniem się łupieżu, który sprawia, że osoba dotknięta tym problemem, częściej dotyka skórę głowy, drapie się i ściera tym samym naturalną warstwę ochronną. Podrażnienie prowadzi zaś do uszkodzenia struktury włosów oraz ich nadmiernego wypadania.

Pielęgnacja męskich włosów na co dzień

Najważniejszym elementem prawidłowej pielęgnacji włosów, szczególnie w przypadku mężczyzn jest stosowanie dobrej jakości szamponu, który nie tylko odświeży fryzurę, ale również nawilży i odżywki kosmyki, dostarczając im wszystkich niezbędnych witamin oraz składników odżywczych.

Styliści fryzur zalecają, aby panowie nie stosowali popularnych kosmetyków 2 w 1, łączących funkcję żelu do kąpieli oraz szamponu do włosów, ponieważ mogą prowadzić do powstania łupieżu, czy nieprzyjemnych podrażnień skóry.

Pierwszym krokiem do wybrania odpowiedniego szamponu do włosów jest zidentyfikowanie problemu kosmyków oraz skóry głowy. Dla panów, którzy prowadzą aktywny tryb życia i muszą codziennie myć włosy, najlepsze będą szampony energetyzujące i odświeżające. Z kolei w przypadku mężczyzn, których kosmyki mają tendencję do przetłuszczania się, zdecydowanie najbardziej wskazane będą preparaty o właściwościach kontrolujących wydzielanie sebum, co jest szczególnie istotne w okresie wiosenno-letnim.

Nie bez znaczenia jest również sposób pielęgnacji włosów po każdej kąpieli. Już samo pocieranie ręcznikiem jeszcze mokrych kosmyków, szarpanie ich podczas rozczesywania, czy nieumiejętne związywanie sprawia, że łamią się i wypadają. Aby tego uniknąć, warto zainwestować w dobrej jakości szczotkę z naturalnego włosia. Dodatkowo po każdej kąpieli wystarczy owinąć głowę ręcznikiem, który wchłonie nadmiar wilgoci i nie uszkodzi delikatnej struktury kosmyków.

Kérastase Homme – profesjonalne szampony dla mężczyzn

Szampony z linii kosmetyków Kérastase Homme od Jean Louis David to innowacyjne produkty, stworzone dla mężczyzn, w celu wzmocnienia i odżywienia ich włosów.

Szampon do włosów z tendencją do łupieżu

Szampon przeciwłupieżowy dla mężczyzn pomaga wzmocnić strukturę włosów, jednocześnie przeciwdziałając występowaniu łupieżu. Regularne stosowanie preparatu sprawia, że pasma są czyste i pozbawione łupieżu.

Szampon energetyzujący do włosów normalnych

Szampon wzmacniający włosy dla mężczyzn skutecznie odświeża kosmyki i skórę głowy, a także stymuluje mikrokrążenie. Regularne stosowanie szamponu pozwala zrewitalizować oraz wzmocnić strukturę pasm, dzięki czemu kosmyki stają się mocne, dogłębnie odżywione i lśniące.

Co ważne, preparat przeznaczony jest do pielęgnacji wszystkich rodzajów włosów, w związku z czym z powodzeniem mogą go używać wszyscy panowie, którym zależy, aby ich pasma były zdrowe, mocne i sprężyste.

Szampon do włosów przetłuszczających się

Szampon do włosów przetłuszczających się, skutecznie przeciwdziała nadmiarowi sebum, a jednocześnie wzmacnia delikatne kosmyki i w widoczny sposób poprawia ich kondycję. Regularne stosowanie preparatu sprawia, że włosy są lekkie, lśniące i odświeżone każdego dnia.

Dowiedz się wiecej
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ