Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Jakie grzywki pasują do włosów kręconych?
Jakie grzywki pasują do włosów kręconych?

Jakie grzywki pasują do włosów kręconych?

Kobiety o włosach kręconych długo odmawiały sobie prawa do grzywki. Jednak nic tak nie nadaje struktury fryzurze jak dobrze dobrana i prawidłowo wykonana grzywka.
 
Włosy kręcone. Zanim zdecydujesz się grzywkę, upewnij się, że twoje kręcone włosy są w pełni zdrowe. Warto zatem myć je szamponami i odżywkami mającymi na celu zapobieganie przesuszaniu się włosów, do czego mają tendencję włosy kręcone. Zaleca się również cieniowanie włosów tak, by lokowana fryzura zyskała na objętości.
 
Jaka grzywka? Jeżeli chodzi o połączenie włosów kręconych z grzywką, tak naprawdę nic nie jest zabronione. Stanowczo odradzamy wam jednak wybierania w tym przypadku bardzo krótkiej grzywki. Ten rodzaj grzywki nie będzie łatwy w utrzymaniu na co dzień, a jej wygląd w dużym stopniu będzie zależał od pogody. Podczas deszczu grzywka będzie się kurczyć i tym samym straci cały swój urok.
Zanim udasz się do fryzjera, zastanów się dobrze jaka grzywka podoba ci się najbardziej. Zapytaj fryzjera, jaka pielęgnacja będzie dla niej najwłaściwsza. Jeżeli planujesz wyprostować swoją grzywkę, jej długość nie ma znaczenia. Natomiast, jeżeli chcesz ją pozostawić naturalnie kręconą, wskazanym będzie przystrzyżenie mniejszej ilości włosów, aby grzywka dobrze układała się na co dzień uczesać.
Z reguły do włosów kręconych i lekko falowanych najlepiej pasuje długa grzywka zaczesana na bok lub też grzywka z kilku kosmyków włosów, która jest niezwykle praktyczna. Najlepiej wygląda w wersji cieniowanej lub degażowanej oraz gdy jest zaczesywana na bok. Pozwala ona nadać fryzurze uporządkowany charakter, a przy tym zachowuje zawadiacki styl, towarzyszący często włosom kręconym.
 
Jak ją pielęgnować? Zaleca się regularne wizyty u fryzjera (średnio raz na dwa miesiące), aby grzywka nie stała się zbyt długa i pozbawiona kształtu. Grzywka może być dużym atutem fryzury o włosach kręconych, dlatego nie należy o niej zapominać!
 
© DR © Jean Louis David
Facebook
Pinterest
Twitter

Sprawdź również ….

Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy
Fryzura
Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy

Wraz z  nadejściem wiosny zaczyna się sezon festiwali muzycznych. Celebryci często korzystają z tej okazji, by zmienić diametralnie swój wygląd i, przede wszystkim, fryzurę! Na Caochella,...

Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?
Fryzura
Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?

Niektóre kobiety skarżą się na brak objętości włosów, szczególnie wtedy, gdy noszą efekt wavy. Na szczęście, istnieją na to rozwiązania. Odkryj propozycje ekspertów.   Pierwszym rozwiązaniem...

Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty
Fryzura
Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty

Ta oryginalna fryzura idealnie pasuje kobietom, lubiącym ekstrawagancki styl! Jedynym warunkiem są długie i grube włosy. Cienkie włosy nie będą się tak dobrze trzymać i rezultat nie będzie...

Przejdź z brązu na blond
Farbowanie
Przejdź z brązu na blond

Z reguły przejście z brązu na blond jest skomplikowanym zabiegiem fryzjerskim, jeżeli nie jest dobrze przygotowane. Jest to koloryzacja, która szczególnie osłabia włosy. Chcąc uzyskać pożądany...

Więcej aktualności

Niezbędne w tym sezonie