Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Jakie grzywki pasują do włosów kręconych?
Jakie grzywki pasują do włosów kręconych?
Fryzura

Jakie grzywki pasują do włosów kręconych?

Dział
Kobiety o włosach kręconych długo odmawiały sobie prawa do grzywki. Jednak nic tak nie nadaje struktury fryzurze jak dobrze dobrana i prawidłowo wykonana grzywka.
 
Włosy kręcone. Zanim zdecydujesz się grzywkę, upewnij się, że twoje kręcone włosy są w pełni zdrowe. Warto zatem myć je szamponami i odżywkami mającymi na celu zapobieganie przesuszaniu się włosów, do czego mają tendencję włosy kręcone. Zaleca się również cieniowanie włosów tak, by lokowana fryzura zyskała na objętości.
 
Jaka grzywka? Jeżeli chodzi o połączenie włosów kręconych z grzywką, tak naprawdę nic nie jest zabronione. Stanowczo odradzamy wam jednak wybierania w tym przypadku bardzo krótkiej grzywki. Ten rodzaj grzywki nie będzie łatwy w utrzymaniu na co dzień, a jej wygląd w dużym stopniu będzie zależał od pogody. Podczas deszczu grzywka będzie się kurczyć i tym samym straci cały swój urok.
Zanim udasz się do fryzjera, zastanów się dobrze jaka grzywka podoba ci się najbardziej. Zapytaj fryzjera, jaka pielęgnacja będzie dla niej najwłaściwsza. Jeżeli planujesz wyprostować swoją grzywkę, jej długość nie ma znaczenia. Natomiast, jeżeli chcesz ją pozostawić naturalnie kręconą, wskazanym będzie przystrzyżenie mniejszej ilości włosów, aby grzywka dobrze układała się na co dzień uczesać.
Z reguły do włosów kręconych i lekko falowanych najlepiej pasuje długa grzywka zaczesana na bok lub też grzywka z kilku kosmyków włosów, która jest niezwykle praktyczna. Najlepiej wygląda w wersji cieniowanej lub degażowanej oraz gdy jest zaczesywana na bok. Pozwala ona nadać fryzurze uporządkowany charakter, a przy tym zachowuje zawadiacki styl, towarzyszący często włosom kręconym.
 
Jak ją pielęgnować? Zaleca się regularne wizyty u fryzjera (średnio raz na dwa miesiące), aby grzywka nie stała się zbyt długa i pozbawiona kształtu. Grzywka może być dużym atutem fryzury o włosach kręconych, dlatego nie należy o niej zapominać!
 
© DR © Jean Louis David
Dowiedz się wiecej
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ