Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Jakiej ilości szamponu i odżywki używać?
Jakiej ilości szamponu i odżywki używać?

Jakiej ilości szamponu i odżywki używać?

Twoje szampony i produkty pielęgnacyjne się za szybko kończą? Nie potrafisz określić, jaką ilość produktu powinnaś zastosować? Wiedz, że nie jesteś jedyną osobą, która zadaje sobie to pytanie! Jeśli istnieje jakaś zasada związana z używaniem szamponów i produktów pielęgnacyjnych to ta, że ilość, którą należy zastosować, zależy od długości oraz grubości twoich włosów. Zoom na ważne etapy związane z pielęgnacją włosów.
 
Podczas mycia włosów, nie myśl o tym, jak brudne są twoje włosy, bo nie jest to najważniejsze. "Nałóż odrobinę szamponu i umyj włosy. Aby szampon dobrze się wtarł, twoje włosy muszą się pienić. Następnie, wypłucz je, by zmyć jak największą ilość szamponu. Ponownie umyj włosy szamponem, a jeśli będzie to konieczne, powtórz tą czynność. Ten ostatni raz powinien być bardzo delikatny. Pamiętaj, że lepiej jest umyć włosy kilka razy, ale delikatnie, niż jeden raz, ale z nadmierną ilością szamponu ".
 
Duża ilość szamponu nie jest równoznaczna z efektywnością. "Co jest ważne? Fakt, że twoje włosy muszą być mokre. Dzięki temu włosy się pienią i mycie jest efektywne".
 
Przy pierwszym myciu, nałóż szampon tylko u nasady włosów, a nie jak przy kolejnych myciach. "Przy pierwszym myciu nie warto nakładać szampon na całej długości włosów. Dopiero za drugim razem powinnaś nałożyć go na długości oraz na końcówki. Twoje włosy będą czyste, a przy tym zaoszczędzisz produktu oraz pieniędzy!".
 
Ogólnie rzecz biorąc, odżywka nakładana jest po to, by ułatwić rozczesywanie włosów oraz nadać im połysku. "Odżywka zmiękcza włosy. Jeśli ją nakładasz, nigdy nie rób tego u nasady włosów, aby nie mieć później problemu z ich rozczesaniem. W przeciwnym razie będzie im brakować jędrności. Nakładaj ją wyłącznie na długości włosów oraz na końcówki".
 
Nasza rada: Tak samo jak w przypadku odżywki, maskę rzadko nakłada się u nasady włosów. Robi się tak tylko wtedy, gdy używasz maski, wpływającej na objętość włosów. W przypadku innych masek, wystarczy nałożyć je na długości włosów oraz na końcówkach, aby nadać im połysku i je nawilżyć.
 
Facebook
Pinterest
Twitter

Sprawdź również ….

Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy
Fryzura
Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy

Wraz z  nadejściem wiosny zaczyna się sezon festiwali muzycznych. Celebryci często korzystają z tej okazji, by zmienić diametralnie swój wygląd i, przede wszystkim, fryzurę! Na Caochella,...

Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?
Fryzura
Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?

Niektóre kobiety skarżą się na brak objętości włosów, szczególnie wtedy, gdy noszą efekt wavy. Na szczęście, istnieją na to rozwiązania. Odkryj propozycje ekspertów.   Pierwszym rozwiązaniem...

Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty
Fryzura
Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty

Ta oryginalna fryzura idealnie pasuje kobietom, lubiącym ekstrawagancki styl! Jedynym warunkiem są długie i grube włosy. Cienkie włosy nie będą się tak dobrze trzymać i rezultat nie będzie...

Przejdź z brązu na blond
Farbowanie
Przejdź z brązu na blond

Z reguły przejście z brązu na blond jest skomplikowanym zabiegiem fryzjerskim, jeżeli nie jest dobrze przygotowane. Jest to koloryzacja, która szczególnie osłabia włosy. Chcąc uzyskać pożądany...

Więcej aktualności